Tarihi bir olaya tanık olabilseydiniz bu olay ne olurdu?
Aslında tarihi sayılır mı bilemem ama geçmişten bir olaya tanık olabilecek olsa bu kesinlikle Jule Verne'in ilk kitabını yazarken başından geçen olaylar zinciri olurdu. Bana yazar olma fikrini benimsetmiş olan Jule Verne'in bu kadim yol da yürüyüşünü izleyip bir de bu anlardan kendim de feyz alırdım.

Ama illa ki tarihi bir olay olacaksa kesinlikle İskenderiye Kütüphanesi'nin yakıldığı anı ya da kurulduğu anı görmek isterdim. O kadar büyük bir kütüphanenin varoluşu ya da yok oluşu.

Ya da Magna Cartha ile bize ilk öğretilen insanların ilk kez ellerinde ki güçlerinin bir kısmından vazgeçtikleri anları görmek isterdim. Hepimizin de kabul edebileceği gibi güçten vazgeçmek kolay değildir.

Ya da Fransız Devrimi'nin ilk başların da Fransa'da bulunmak isterdim.

Bir de en son olarak Amerika'nın atom attığı o uçakta bir şekilde bulunmayı ve de atom bombası atılmadan önce onu havada patlatmak adına elimden geleni yapardım. Liste uzar da ben burada keseyim .
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Tarihi bir olaya tanık olabilseydiniz ? - Yazar: Duman - 07-04-2017, 21:02
Tarihi bir olaya tanık olabilseydiniz ? - Yazar: etzel - 07-04-2017, 21:05
Tarihi bir olaya tanık olabilseydiniz ? - Yazar: Kher - 07-04-2017, 22:13
RE: Tarihi bir olaya tanık olabilseydiniz bu olay ne olurdu? - Yazar: İlber Ortaylı - 14-05-2017, 12:57

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.