Napoleon - Savaş Taktikleriniz
MP için diyorum

Prusya: 1 general, 4 elit piyade, 8 düz line, 4 hafif piyade 4 ağır süvari. Tabii düz line sayısı daha az olabilir bilmiyorum.
Osmanlı: 1 general, 7 nizam-ı cedit, 2 kılıçlı (tecrübe artırılmış), 3 tüfekçi atlı ve son olarak yanlış hatırlamıyorsam geri kalan para ile en güçlü süvarinin bir seviye aşağı. Hafif piyade kullanıyor muydum hatırlamıyorum ama kullanıyor olmam gerek.

En çok oynadığım iki ülke bunlardı Osmanlı oynadığımda karşının cephelerini süvari ve kılıçlılar ile bozar atlı tüfekçilerle generallerini öldürürdüm. Ardından piyade ile yakınlaşıp tek atışta morallerini yerlere gömerdim.

Prusya ile klasik kanatlara süvari, ön tarafa hafif tüfekçi oynardım. Elitleri flank atmak için kullanırken hafifleri karşının elitlerini indirmeye ve hasarı emmek için kullanırdım zaten süvariler ağır idi kargaşa sırasında iyi bir charge atarsam muhtemelen karşıyı dağıtırdı.

Her faction ile kesinlikle araziye yayılırdım, böylelikle karşının kanatları rahatlıkla sararken kendi alanımı kapatır ve kolayca savaş alanın her tarafına müdahale edebilirdim.
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Napoleon - Savaş Taktikleriniz - Yazar: Royal Guard - 09-05-2017, 18:52
Napoleon - Savaş Taktikleriniz - Yazar: GaulTurk - 09-05-2017, 19:12
Napoleon - Savaş Taktikleriniz - Yazar: SatanistKesenKedi - 09-05-2017, 21:20
Napoleon - Savaş Taktikleriniz - Yazar: hazarowa - 11-07-2020, 23:43

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.