Bilgisayarda Oynanan İlk Oyun
Benim hatırladığım iki oyun var aslında biri Byzantine : The Betrayal diğeride Red Alert. Bir oyun daha vardı ama adını hatırlayamadım bir adam vardı tarih öncesi zamana zaman yolculuğu yapıyordu. Bilgisayarı 1995 veya 1997 gibi almıştık hey gidi günler.
Ara
Mayın tarlası tabi ki :)
Ara
pinball'i saymıyorsak Delta Force 2
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Eğer Mount and Blade: Warband, Mount & Blade: With Fire and Sword, Left 4 Dead 2, Star Wars Knights of the Old Republic, Star Wars Battlefront 2, Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy, Counter-Strike: Global Offensive, Arma 2, Arma 2: Operation Arrowhead, Assasin's Creed, Assasin's Creed II, Assasin's Creed III, Assasin's Creed IV: Black Flag, Bioshock, Bioshock 2, Bioshock Infinite, Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City, Batman: Arkham Origins, Half-Life, Half-Life 2, Half-Life 2: Episode One, Half-Life 2: Episode Two, Black Mesa, Half-Life Blue Shift, Half-Life Opposing Force, Dead Space, Dead Space 2, Portal, Portal 2, Total War: Empire, Total War: Napoleon, Total War: Attila, Total War: Medieval II, Blasphemous, Brawlhalla, Carrion, Crusader Kings II, Daikatana, Day of Infamy, Insurgency, Dishonored, Don't Starve Together, Divinity, Europa Universalis IV, Fallout: New Vegas, Intravenous, Victoria 2, Stellaris, Wizard of Legend, Zombotron, Splinter Cell, This War of Mine ve Serious Sam 3'ü saymazsak People Playground diyebilirim.
Ara
Sene 1999 veya 2000 olması lazım. Pac-Man olabilir veya hiç hatırlamadığım Jetpack tarzı bir MS-DOS oyunu olabilir.
Ara
2009 da 6 yaşında eğer mayın tarlası sayılmazsa Nfs Underground 2 veya Gta Vice city
Onen i-estel elyë, ú-chebin estel anim.
Ara
GTA Vice City
Ara
Muhtemelen Age of Empires.
IbnE9P2.gif
Ara
Yanlış hatırlamıyorsam tarayıcı oyunu olmayan ilk oyun Shrek 2 oyunu olmalı. Minecraft da ilk oynadığım oyunlar arasında ama ilk değil. İlk strateji oyunu ise Kingdom Rush, ama onu ilk oynadığımda tarayıcıdandı Europa Universalis 4 oluyor onu saymadığımız durumda.
Ara
Web tabanlıları saymazsak Age of Empires 2, hatta Age of Empires 2 The Conquerors.
Ara
Bir tane Jurassic Park oyunuydu yıl 2003.
Ara
Hatırlayabildiğim en eski oyun GTA 2. İlk oynadığım değilse de en çok oynadığım ilk oyundur.
tTRiYax.png
Ara
Bizim eve pc çok geç geldi, internet kafede GTA Vice City oynamıştım ben. Ama öncesinde play station salonlarında takılıyorduk, orada da Metal Slug falan oynardık.
Ara
Mayın tarlası
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.