EU4 - İmparatorluklarınız
(23-03-2016, 23:04)Royal Guard : Almanya 90 yıl içinde çok ilerlemiş (önce birleşip sonra fransa ve polonyayı baya dağıtmışlar) Anadoludaki topraklar seninmi yoksa Türkiye topraklarımı ? Eğer senin değilse Almanya senin ülkeye kayacak gibi duruyor :D

Euhehehe Suriye Türkiye falan hepsi benim yarısını direk Türkiye'den aldım Suriyeyi ve Türkiye'nin bir kısmını da Fransa'dan düdükledim :D Bir de o Almanya'ya karşı ne yapabilirim?

Edit: Panama'ya saldırır diye biraz da Amerika'dan tırsmıyorum değil
Ara
XkPVrD.jpg

Daha yeni başlıyorum ama güzel bir custom nation oldu .
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
Ara
(popüler kültür)
G0kMNN.png
Ara
(24-03-2016, 01:59)GaulTurk : (popüler kültür)
Diziden bahsediyorsan diziyi hiç izlemedim zaten diziler beni pek sarmaz daha çok film izlerim .
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
Ara
(23-03-2016, 23:26)CelilOguz :
(23-03-2016, 23:04)Royal Guard : Almanya 90 yıl içinde çok ilerlemiş (önce birleşip sonra fransa ve polonyayı baya dağıtmışlar) Anadoludaki topraklar seninmi yoksa Türkiye topraklarımı ? Eğer senin değilse Almanya senin ülkeye kayacak gibi duruyor :D

Euhehehe Suriye Türkiye falan hepsi benim yarısını direk Türkiye'den aldım Suriyeyi ve Türkiye'nin bir kısmını da Fransa'dan düdükledim :D Bir de o Almanya'ya karşı ne yapabilirim?

Edit: Panama'ya saldırır diye biraz da Amerika'dan tırsmıyorum değil

Almanyaya karşı yapabileceğin 2 şey var ikiside kesin değil.
Ya Almanya ya bir diplomat gönderip ilişki geliştirerek müttefik olacaksın (pek mümkün görünmüyor büyük ihtimalle ülkeni rival olarak eklemişlerdir)
Ya da Almanya ile ilişkileri kötü olan güçlü ülkelerle müttefiklik yapıp almanyanın sana saldırmaması için dua edeceksin :D

Senin gücünün Almanyayı yenebilecek düzeye ulaşığına kanaat getirdiğin anda saldır ve almanyayı zayıflatmaya çalış en az 10 yıl Truce olur sende toparlanırsın truce sonunda bir kez daha saldırır iyice zayıflatırsın.
Ara
j363ED.jpg

İlk kez Brandenburg ile oynuyorum.Etrafımda gördüğünüz her devlet bana düşmanca bakıyor (brunswick ve avusturya dışında) Bohemya bir anda çok büyüdü beni baya tehdit ediyor.HRE başkanlığını hesse aldı.Nereyi alsam geri ver diyor vermeyince HRE üyesi ülkeler ile aram açılıyor.

Sonraki hedefim saksonya ya savaş açıp tek olan toprağını almak ve müttefiği olan brunswick devletini vassal yapmak.
[+] 2 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ideaları tamamlarsan ve fransa ile müt olursan durdurulamazsın :D
Ara
Tek çaren imparatorla müttefik olman. Birde Polonya yolunu tıkamış Prusya için zorlanabilirsin. Letonya Polun pu su mu?
Biz Lozan'la sadece bir devleti tasfiye etmedik.Aynı zamanda hayallerimizi de tasfiye ettik...
Ara
letonya dediğin litvanya sanırım.Evet PU halinde.

(24-03-2016, 21:42)Total Warcı : ideaları tamamlarsan ve fransa ile müt olursan durdurulamazsın :D

Fransa +25 ama devlet güçsüz diye müt olmuyor :D
Hangi ideaları tamamlamalıyım ?
Ara
(24-03-2016, 21:44)Royal Guard : letonya dediğin litvanya sanırım.Evet PU halinde.

(24-03-2016, 21:42)Total Warcı : ideaları tamamlarsan ve fransa ile müt olursan durdurulamazsın :D

Fransa +25 ama devlet güçsüz diye müt olmuyor :D
Hangi ideaları tamamlamalıyım ?

kendi ideaların bile yeter :D  ama sen askeri ideaları önem var fakat ilk idea dip olsun
[+] 1 üye Muhafız nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Blackwhist İrlanda oyununu paylaş görsünler Keltlerin gücünü.
G0kMNN.png
Ara
@GaulTurk 

BPz84D.png
[+] 6 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
BPz88j.jpg

Barbarossa olacak yanlış yazmışım aldırmayın ona.
[+] 3 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Irish Sea tam oturmuş.
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(24-03-2016, 22:19)Blackwhist : @GaulTurk 

BPz84D.png

İşte aradığım Britanya.
G0kMNN.png
[+] 2 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-03-2016, 22:19)Blackwhist : @GaulTurk 

BPz84D.png

Omen tonrem! Bu oyuna İrlanda olarak mı başladın yoksa Leinster,Tyrone vs. gibi bir ülkeyle mi başladın?
Ara

6XRANBW.jpg
Ara
(25-03-2016, 00:11)CelilOguz : Omen tonrem! Bu oyuna İrlanda olarak mı başladın yoksa Leinster,Tyrone vs. gibi bir ülkeyle mi başladın?

Leinster olarak başladım, İrlanda'yı kurdum ve fırsat bulduğum vakitlerde İngilizleri ve İskoçları sopaladım durdum, arada Norveçliler de nasibini aldı.
Ara
İşte aradığım Sopalama.
G0kMNN.png
Ara
Ek bilgi vermek gerekirse işimi şansa bırakmamak adına başkenti Amerika'ya taşıdım ve orada genişledim, sonra geri döndüm.

@GaulTurk 

v5PJ9O.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 19 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.