EU4 - İmparatorluklarınız
(26-03-2016, 21:24)ferevon : 1444'ten 1821'e kadar oynamış insanları görünce ben

readImage?iid=15784487

Aynen öyle. Şahsen Ext. Timeline veya başka mod olmadan oynamam
[+] 1 üye CelilOguz nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
En fazla 1700 e gidebiliyorum.
Ara
Ben böyle bir oyun görmedin:
Furor Barbarorum – 1.15.1 Gothic Invasion
https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind...on.913779/
euorpa_universalis_iv_signature_by_forev...9dpsup.jpg
Ara
YkQVg2.jpg
G0kMNN.png
Ara
(26-03-2016, 17:59)Royal Guard : bende teknolojide geri kalmamak için ideaları açmıyordum  :')
son brandenburg campaignimde sistemi kurdum şimdi hem en ileri teknoloji bende hem ideaları açabiliyorum :D

Açtığınız her bir idea o idea grubuna bağlı teknoloji bedelini %2 oranında düşürür. Örnek verirsek Defensive idea grubunu tamamen bitirdiğinizde Mil. tech bedeli %14 oranında azalır.
[+] 1 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(27-03-2016, 11:45)Blackwhist :
(26-03-2016, 17:59)Royal Guard : bende teknolojide geri kalmamak için ideaları açmıyordum  :')
son brandenburg campaignimde sistemi kurdum şimdi hem en ileri teknoloji bende hem ideaları açabiliyorum :D

Açtığınız her bir idea o idea grubuna bağlı teknoloji bedelini %2 oranında düşürür. Örnek verirsek Defensive idea grubunu tamamen bitirdiğinizde Mil. tech bedeli %14 oranında azalır.

fakat tech arttıkça increase over time da artıyor dolayısıyla aynı puanı ödüyorsun. oyun sonunda increase %25 oluyordu galiba ;P
Ara
(27-03-2016, 11:45)Blackwhist :

demekki o yüzden teknolojide de geri kalmamışım şu an ben haritada en açık yeşil ülkeyim hemde ideaları rahat rahat açabiliyorum :D
Ara
Tarih 12 Aralık 1613.. Bugün Rumen halkı için hiç unutulmayacak bir gün. III.Vlad o günleri göremese torunları o'nun hayalini gerçekleştirmişti. Romanya, bir arada sonsuza kadar..

ljq5qr.jpg

d3vgEn.png
Ara
İrlanda noldu @pleb ondan bahset.
G0kMNN.png
Ara
Duruyor :D
Ara
1.16 çıksın da bi İrlanda'yı ve İskoçya'yı inceleyelim bakalım.
G0kMNN.png
Ara
grande Italia
XkMznj.png
Il Ducenin hayali gerçekleştirildi
ve ayrıca
bDVoO0.png
Il Duce Like this
http://hizliresim.com/d3vV6r
RkrjaY.png
Ara
Harita neden oyun hamuru gibi?
Ara
(27-03-2016, 18:47)Lothebork : Harita neden oyun hamuru gibi? 

Flat Map mode   :/
RkrjaY.png
Ara
Güzel debug mode.
G0kMNN.png
Ara
bazı eventlerin idlerine bakıyordum  (I)
RkrjaY.png
Ara
o3Xvnm.png

İlk defa Avusturya oynuyorum ve Eu4 e özellikle HRE ye yabancıyım.Holy Roman Empire nasıl kurabilirim.Veya sizin öneriniz varsa ona göre hareket edeyim.
Ara
Fransa ile dostluğu sakın kesme fransa arkanda olduğu sürece sana saldırı olmaz (tabi fransanın ofansif savaşlarında biraz yardım isteyecektir senden) brandenburg ile oynuyorum HRE ne derse tam tersini yapıyorum HRE üyesi tüm ülkelerle aram açık ama arkamda Fransa ve Holland olduğu için kimse dalmaya cesaret edemiyor :D
Macaristan ile aileleri birleştir PU ya düşme ihtimalleri var. (Rusyada düşebiliyor ama güçlü olduğu için seni takmıyor Fransa ile Rusyayı 2 kere PU ya düşürdüm ilkinde 70 yıl dayandım ikincisinde 20 yıl içinde savaş açtılar :D )

İmparatorluğu kaybetmemeye bak.Çünkü kaybedince aldığın her HRE bölgesini imparator senden geri istiyor vermeyince HRE sana düşmanlaşıyor.(Sen imparator olduğun için HRE içindeki ülkelere aynı şeyi yapabilirsin hatta )

bu arada HRE kurmak için dismantle HRE yapmak gerekiyor sanırım (hiç denemedim bilmiyorum)
Ara
Macaristana habsburgları geçirdim.Burgundy ye geçirmek için uğraşıyorum ama event gelse tam olacak.
Ara
(27-03-2016, 20:39)Royal Guard : Fransa ile dostluğu sakın kesme fransa arkanda olduğu sürece sana saldırı olmaz (tabi fransanın ofansif savaşlarında biraz yardım isteyecektir senden) brandenburg ile oynuyorum HRE ne derse tam tersini yapıyorum HRE üyesi tüm ülkelerle aram açık ama arkamda Fransa ve Holland olduğu için kimse dalmaya cesaret edemiyor :D
Macaristan ile aileleri birleştir PU ya düşme ihtimalleri var. (Rusyada düşebiliyor ama güçlü olduğu için seni takmıyor Fransa ile Rusyayı 2 kere PU ya düşürdüm ilkinde 70 yıl dayandım ikincisinde 20 yıl içinde savaş açtılar :D )

İmparatorluğu kaybetmemeye bak.Çünkü kaybedince aldığın her HRE bölgesini imparator senden geri istiyor vermeyince HRE sana düşmanlaşıyor.(Sen imparator olduğun için HRE içindeki ülkelere aynı şeyi yapabilirsin hatta )

bu arada HRE kurmak için dismantle HRE yapmak gerekiyor sanırım (hiç denemedim bilmiyorum)
dismantle HRE demek HRE yi dağıtmak demek ki isteseen de yapamazsın zaten. polanyayı pu yaparsan çok iyi olur. event geliyor eğer senin soyun onu yönetiyorsa.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.