Film: The Lord of the Rings (2001)
@uçan erişte "Tek yüzük" diğer yüzüklere göre daha değişik. Dağıtılan diğer yüzükler beyin kontrol cihazı olarak kullanılmaya çalışılıyor zaten insanlar ve kısmen cüceler üzerinde etkili oluyor bu. Zamanla o yüzüklere sahip canlılar yozlaşıyor. Ve tayflara dönüşüyorlar. Ama "Tek Yüzük"ün işlevi o değil. Öncellikle "Tek Yüzük"ün sahip olduğu gücü, sahibi dışında kullanacak çok az canlı var. Boromir yüzüğü alsa bile kullanamayacaktır ve eninde sonunda "Yüzük" onu terk edecektir. Isildur veya Smeagol'ü terk ettiği gibi. Çünkü "Yüzük" sahibine hizmet eder sadece. Bundan sonra Boromir ya delirirdi Smeagol gibi ya da Isildur gibi ölürdü.

Gandalf Yüzükü alsa hatta gücünü bir şekilde kullanabilse bile Yüzük onu da terk edecektir muhtemelen. Ayrıca şunu da diyebiliriz ki :

Kullanıcının gücü = "Yüzük"e bağımlılık

Kullanıcı ne kadar güçlü ise "Yüzük"ün de onu etkilemesi çok çabuk oluyor. Yani ya Gandalf görevini tamamlayamayacak "Yüzük"ü kaybedecek ya da Yüzük ile birlikte Orta Dünya'nın anasını belliyecekti.Bu riske girmek istemedi Gandalf.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
(22-02-2016, 23:27)lortcush : Sauron varken Saruman diye takılmak.Ama aslında ikiside knk oldu tabi Sauron halen Saruman'dan daha güçlüydü.

Saruman'ın ordusunun Sauron'un ordusundan daha kaliteli olduğu kesin. Eğer aynı sayıda bir çarpışma yaşansaydı Isengard ve Mordor orduları arasında, Saruman'ın ordusu kazanırdı kuşkusuz.

"Bunlar orkların kuru gürültüsü değil; bunlar Uruk-hai, kalkanları kalın zırhları ise geniş."

(23-02-2016, 00:01)Duman : Madem devasa kartallar vardı niye kartallarla uçup bu yüzüğü yukarıdan bırakmadılar diye sorup konudan çıkıyorum.

Lütfen, bu tarz şeyleri artık aştığımızı düşünüyorum.

http://www.sean-crist.com/personal/pages...index.html

(22-02-2016, 23:37)brk007 : Eğer Shire'da Frodo'nun Gandalf'a yüzüğü teklif ettiğinde, Gandalf bu öneriyi kabul edip yüzüğü alsaydı, sizce ne olurdu?

Filmde, Gandalf gücün korkunç olacağından şüphe ediyor, aynı şey Galadriel için de geçerli. Orta Dünya için yüzük yok edilmeli, varlığı her geçen gün bir tehlike. İkisinin de bir şekilde kontrol edebileceğini düşünüyorum yüzüğü, Nazgullere ya da Sauron'un kölelerine dönüşecek değiller.

(23-02-2016, 18:04)lortcush : O değilde Aragorn hayaletleri serbest bırakmayıp Sauron'u yüzükü ele geçirmeden önce ordusuyla birlikte yok edemez miydi?

Bu tutsaklar Gondor'u savunmak için söz vermiş. Sauron'un ayağına gidip de kesebileceklerini düşünmemek gerekir.

Rezerved.
G0kMNN.png
Ara
(23-02-2016, 22:25)GaulTurk :
(22-02-2016, 23:27)lortcush : Sauron varken Saruman diye takılmak.Ama aslında ikiside knk oldu tabi Sauron halen Saruman'dan daha güçlüydü.
Saruman'ın ordusunun Sauron'un ordusundan daha kaliteli olduğu kesin. Eğer aynı sayıda bir çarpışma yaşansaydı Isengard ve Mordor orduları arasında, Saruman'ın ordusu kazanırdı kuşkusuz.

Orkların karakteristik özelliklerini göz önünde bulundurursak gerek yapı gereği gerekse iç güdüleri (Kaynak: Silmarillion) daima en kötü tarafın yanında olacak şekildedir. Saruman'ın herhangi bir karşı koyma lüksü yok malesef.
Ara
Saruman'ın ordusunun iyi tarafa geçebileceğinden mi bahsediyorsun? Ve ne yapısından bahsediyorsun? Uruk-hai'lerin Orklardan katbekat güçlü olduğunu herkes biliyor. Filmde bile Ork-Uruk sürülerinin başında daimi bir Uruk-hai olmuştur. Orklar patatesten başka bir şey değildir. Aha şekil A:

latest?cb=20120622232208

Alıntı:Saruman'ın herhangi bir karşı koyma lüksü yok malesef.

Hiçbir anlam ifade etmiyor, neye karşı koyma lüksü yok? Orklara mı? Burada Saruman ya da Sauron hakkında değil Isengard ve Mordor ordularından bahsediyoruz :)

İnternette rastgele bir tarama yaptığında bile karşına bu tür bir yazı çıkar.

Alıntı:Uruk-hai were indeed a hybrid race, bred by Saruman in Isengard, to be superior to orcs in everyway. The Uruks were larger, stronger, and faster than orcs and, as a result, were better fighters as has already been established.

Yanlış bilgi vermeyelim.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@GaulTurk

Uruk-Hailer normal Orklardan üstün, fakat Saruman'ın sözünü değil Sauron'un sözünü dinleyeceklerdir. Orkların yapısı böyle, güçlü olanın peşinden giderler.
Ara
@GaulTurk

Ah bir de dediğimi anlasan, Orkların iyi tarafa geçebileceğinden bile bahsetmemişken nasıl böyle bir anlam çıkardın şaşırdım doğrusu. Bir diğer husus, ben Uruk-Hai normal orklardan güçsüz demedim. Dediğim yeri alıntılarsan sevinirim.

Sağolsun Awake açıklamış.
Ara
Anladım, merak etme. Kaç defa bastırarak söyledim, konu Saruman ya da Sauron değil. Orklar ile Uruk-Haileri arenada karşılaştırıyoruz.

Bu arada Best TV'de Yüzük Kardeşliği var, 1638201 kez izlemek isteyenler için :)
G0kMNN.png
Ara
Ezbere bildiğim için izlemiyecem bu konuyuda dün lotr theme içerden gelince açtım :D

Yalnız Uruk-Hai'lara tam olarak ork diyebilir miyiz ?

Şöyleki Uruk-Hai bana göre melezimsi Saruman'ın orjinal yapıya ekleme yapmadan yaratcağını düşünmüyorum bu da onları yeni bir ırk yapıyor bana göre onları normal orkla kıyaslayıp Saurona hizmet edecek diye ele alamayız.
Ara
"Orc-folk" diye nitelendiriliyor; ve doğru da. Ork olsa zaten Ork denilirdi xD, bu oluşumlar Orkların gelişkin halleri.

Hatırladığım ve duyduğum kadarıyla bu yaratıklar İnsan ve Ork yapısının birleşiminden oluşuyormuş. (emin değilim)
G0kMNN.png
Ara
Peki valar niye orta dünyaya müdahil olmuyor bunuda arada kondurayım o kadar silmarilcimiz var madem.

Benim şahsi görüşüm elflere olan garezleri ama tam bilmiyorum.
Ara
Valar Orta-Dünya'ya İstarileri göndererek son kez ve kısmen müdahale etti. Aslında bu tam anlamıyla bir müdahale sayılmaz, bir bakıma elçiler gönderdi diyebiliriz Orta Dünya halklarını uyarmak için.

Fakat asıl sebep şu ki Valar'ın müdehalesini gerektirecek bir güç kalmadı artık Orta Dünya'da. Öfke savaşından sonra Melkor boşluğa hapsedildi. En büyük düşman alt edildi. Böylece eskiye nazaran daha huzurlu bir çağ başladı.

Valar'ın bana göre son ve ciddi (İstarileri göndermesi doğrudan bir müdehale değil) müdehalesi Numenor'u sulara gömmek oldu. Bu olaydan sonra da etliye sütlüye pek karışmadı.
Ara
Açıklama için teşekkürler, @Awake ve @GeneralTzschück.
Kusur benim imzamdır. Bir ismim olduğu sürece bir kusurum da olacak ve olmalı.
FOX'ta Kralın Dönüşü var (Y)
G0kMNN.png
Ara
Hiç Yüzüklerin Efendisi tasarımlı tshirt satan firma var mı ?

Kendim mi tasarlasam diye düşünüyorum önümüzdeki ay bir kaç tane alam :D
Ara
Olmaz mı hiç :D Google'a yazman yeterli.

http://www.lordtshirt.com/The-Lord-of-th...R-347.html
G0kMNN.png
Ara
Really im the cahıl of Middle Earth gidip Erador'da boş boş kolculuk yapcam bu utançdan sonra. :D
Ara
Şu anda FOX'ta Yüzük Kardeşliği var. İyi seyirler.
G0kMNN.png
Ara
HighResLOTR-Frodo-and-Sam.jpg

Geçtiğimiz Nisan ayında Zorlu PSM sahnesinde gerçekleşen ve büyük ilgi gören görkemli The Lord of the Rings in Concert: The Fellowship of the Ring etkinliği, 20-21 Mayıs 2017’de The Lord of the Rings in Concert: The Two Towers’la kaldığı yerden devam ediyor.

Biletler öğrenci 190-240, normal 240-300 lira.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
youtube'da bedava xd.. biletler can yakiyor

dipce : hep mordorun oyunlari, oyuna gelmeyin din kardeslerim

Irkin, Dinin ne olursa olsun kardesim, Ne mutlu Turkum diyen herkes TURKtur. aksini soyleyenin kaynanasina atlayayim.

ordu-turkey-2.jpg
Ara
(15-03-2016, 22:12)GaulTurk : Olmaz mı hiç :D Google'a yazman yeterli.

http://www.lordtshirt.com/The-Lord-of-th...R-347.html

Site içeriği mükemmelmiş de çoğu tişörte 45 lira istiyolar, koydu biraz :(
[+] 1 üye TurkJedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.