Forum Gazetesi #120 [24/10/2022] - Röportaj: Athule

ykHv9XD.png
FORUM GAZETESİNİN 118. SAYISINA HOŞ GELDİNİZ.
SENATO TARAFINDAN HAZIRLANMIŞTIR.
24 Ekim, 2022

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
MANŞETLER

Ekran Görüntüsü Etkinliği: Ekim 2022
Ekran Görüntüsü Etkinliğinde Ekim ayı için katılımınız bekleniyor.

32. Dönem Aedile Alımları
Strategyturk 32. Dönem Aedile alımları açıldı. Eğer yönetimde bulunmak isterseniz bu konu altından başvurunuzu iletebilirsiniz.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png

STRATEJİST
Strateji dünyasında geçtiğimiz hafta.

Stellaris - Toxoids Duyuruldu
Stellaris geliştirici günlüklerinde bu hafta Toxoids Tür Paketi duyuruluyor ve içeriğinden kısaca bahsediliyor.

Warcraft III: Reforged - 1.33 Yaması
Warcraft III: Reforged için 1.33 yaması çıktı.

Vic3 - Çıkar Değişiklikleri
Victoria 3 geliştirici günlüklerinde bu hafta oyunun çıkar sisteminde yapılan değişiklikler tanıtılıyor.

HoI4 - 1.12.3 Yaması
Hearts of Iron IV'te 1.12.3 yamasının yama notları paylaşıldı.

AoE4 — 3. Sezon: 24916 Yaması
Bu yazıda 3. Sezonun başlangıcıyla oyuna eklenecek yeni içerikler ve değişikliklerden bahsediliyor

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
ÖNE ÇIKANLAR
Sizler için seçtiklerimiz.

Ant-Man ve Wasp: Quantumania (2023)
@cemal tarafından açılan konuda Ant-Man ve Wasp: Quantumania filmi tanıtılıyor.

AoE4 - Multiplayer: Kasım 2022 
@Athule tarafından açılan AoE4 Kasım Multiplayer etkinliğine bu konu altından katılabilirsiniz.

The Shadow Government Simulator 
@elefsar tarafından hazırlanan The Shadow Government Simulator oyunu tanıtılıyor.

EZfZEwA.png
ÜYE RÖPORTAJI
@Athule ile röportaj.

Bize kendini tanıtabilir misin?
@Athule: Adım Bilal, öğrenciyim. İstanbul'da bilgisayar mühendisliği okuyorum.

Strategyturk ile tanışman nasıl oldu?
@Athule: 2019'un başlarında HoI4 oynamaya başlamıştım. İlk zamanlar o kadar çok sorum oluyorduki oyunu oynamaktan çok google'da cevap arıyordum. Sonra fark ettim ki aradığım cevapları sürekli aynı sitede buluyorum. Madem böyle bir nimet var faydalanalım dedim ve kayıt oldum. O gün bugündür buradayım.

Strategyturk'te kalıcı olmana sebep olan şeyler nelerdi?
@Athule: Kısaca, kendimi ait hissedebileceğim bir yer olduğunu düşündüğüm için diyebilirim. İlk başlarda sadece sorduğum sorular cevaplanmış mı diye gün aşırı hesabıma girer kontrol ederdim. Günlük rutinim giriş yap, bildirimleri kontrol et, bildirim yoksa çık şeklindeydi. Sonra sonra forumu keşfetmeye başladım, etkinliklere katıldım vs. En sonunda HoI4 ile ilgili soracak sorum kalmadığında forum ortamının hoşuma gittiğini fark ettim. Düzgün iletişim kuran ve ortak hobileri paylaştığım insanların olduğu, diğer sosyal mecralardan farklı bir yerdi. En sonunda yuvam diyebileceğim bir yer... Ve nihai kararımı aldım, soru soran tayfadan çıkıp soru cevaplayan tayfaya geçiş yaptım. Devamında etkinlikler, konular, yorumlar derken kendimi önce kuratör sonra aedile kadrosunda buldum. Bu arada AoE4 etkinliğine katılmayı unutmayın.

İlk oynadığın strateji oyunu neydi? Son zamanlarda hangi oyunları oynuyorsun?
@Athule: İlk oynadığım strateji oyunu BfME2 ya da AoE2 olmalı. Şu sıralar pek oyun oynamıyorum. Haftalardır bitirmeye çalıştığım bir Tomb Raider var.

Favori strateji olan ve olmayan oyunun hangisi? Neden?
@Athule: Favori strateji oyunuma HoI4 demek istiyorum. Aslında AoE serisi de benim için çok özel ama ezelden beri oynadığım için diğerleri ile kıyaslamak haksızlık olur gibi geliyor. Sebebine gelirsek, bilgisayar başında en keyifli saatlerimi arkadaşlarımla HoI4 oynarken geçirdim diyebilirim, özellikle barış konferanslarında çok eğleniyorduk. Strateji olmayan favori oyunumu ise seçebileceğimi sanmıyorum. Biraz düşündüm ve 2'ye indirebildim sadece: Little Nightmares ve Hellblade: Senua's Sacrifice

Oyunlar dışında ne tür hobilere sahipsin? En sevdiğin yemek?
@Athule: Kitap okumayı ve film izlemeyi seviyorum; masa tenisi için de hobim diyebilirim sanırım, ama uzun zamandır oynayacak mekan ve vakit bulamıyorum. En sevdiğim yemek domates çorbası.

Üyelerimize özellikle önermek istediğin bir kitap, film, dizi veya müzik grubu var mı?
@Athule: Kitap olarak Dan Brown Cehennem'i film olarak Prestige'i öneririm.

Gelecekte forumda açmak istediğin konular var mı?
@Athule: Bir ara vakit bulursam HoI4 hikayesi yazmak istiyorum.

@Yasin Ahmet: Bu kalite fazlalığı nerden geliyor yiğidim, tek bir ölümlüye bu kadar kaliteli olmak ağır gelmiyor mu?
@Athule: :heart:

@PCOyun: LoL'deki çoğu insanın görmeye dahi tahammül edemediği şampiyon sevgisi nereden geliyor?
@Athule: Suikastçilere karşı zaafım var, özellikle kadın olanlara.

@cemal: The Walking Dead hakkındaki düşüncelerin nelerdir?
@Athule: Hâlâ devam ettiğini bilmiyordum. En son hatırladığım ekip bir çiftliğe yerleşiyor ve çiftçinin ahırında zombileri sakladığını öğreniyordu. Sanırım zombiler çiftlik sahibinin akrabaları falandı.

@elefsar: Fanboyu olduğun bir şey var mı?
@Athule: Yok.

@Takeda Akane: Benimki klasik bir soru olacak. Nickinin anlamı ne?
@Athule: Bir anlamı var ama gizli. Tahminlerinizi yazabilirsiniz. Bu arada nickimi nasıl telaffuz ettiğinizi de merak ediyorum, yorumlara yazarsanız sevinirim.

@korkusalan: Hadi benimki de devam sorusu olsun... Nickini kullanmanın arkasında bir hikaye yatıyor mu? Yatıyorsa ne?
@Athule: Athule nickinden önce kinghero nickini kullanıyordum. Büyüdükçe kulağa çocuksu geldiğini fark ettim ve değiştirmek istedim; bir de LoL'de dalga geçiyorlardı, onun da etkisinde kalmış olabilirim. Neyse günlerden bir gün arkadaşımla LoL oynuyorduk ve yine nickime laf edildi. Maçtan sonra beraber nick düşündük boylu boyunca, en nihayetinde Athule'de karar kıldım.

size=medium]EZfZEwA.png[/size]
HAFTANIN KULÜBÜ

nvRx4Sk.png
STRATEGYTURK KİTAPKULÜBÜ

EZfZEwA.png
HAFTANIN SÖZÜ

Kitaplarım, bana yetecek kadar büyük krallıktır. - William Shakespeare

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
FORUM İSTATİSTİKLERİ

İleti Sayısı
269006 (+825)

Konu Sayısı
20065 (+68)

Üye Sayısı
8808 (+49)

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
SON
FORUM GAZETESİ #120
STRATEGYTURK'ÜN TÜM ÜYELERİNE TEŞEKKÜRLER.
« GERÇEK ROMALILAR İÇİN GERÇEK ROMA GAZETESİ »

Ara
Soruma gelen cevaptan sonra benim de benzer bir yatkınlığım olduğunu fark ettim. O yüzden aşağıdaki gibi bir ek yapmak istiyorum:

Alıntı:Suikastçilere karşı zaafım var, özellikle kadın olanlara.
WhaW8Am.gif
Ara
Ben athule diyorum okunduğu gibi.
Ara
Yedim seni Ali?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.