[MP] EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016
Sıkıntı büyük. Osmanlı bile gelmiş oyun sonu ben bilgisayar başında değilken özür diliyor ancak tüm olayın orkestra şefi Polonya hala üste çıkmaya çalışıyor. Daha fazla yazmanın bir anlamı yok bu konu hakkında. Derdimiz Avusturya'yı parçalamak değil dediğin savaşta Osmanlı Sofya'dan Viyana'ya otoban çekti haritada farketmediysen belirteyim.

Tüm bu dediklerin 'kardeş gel Avusturya oyna' ile 'Alper kim Avusturya'nın asıl oyuncusu nerede o gelsin?' arasındaki geçişi benim gözümde açıklamaya yeterli değil. Hakkındaki düşüncelerim değişmeyecek, kendilerini diğer oyunculara daha iyi ifade etmek için yazmanı anlayabilirim ancak ben göreceğimi gördüm.
venedik papalık isviçre. bir tane daha mı var? e yuh yani..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Bak herşey Papada var diyorum inanmıyorsunuz! Yola gelin hepiniz din olarak. Adam asyayı yüceltti. :D Ya şuanlık oyuncular arası bir savaş yok ama ai ile durmadan savaşıyoruz. Oyuncular arası savaşmamamzın sebebi ise koloni kurmaya ve teknolojide geri kalamamaya önem vermek. Bize hiç kimse bişe yapamazken bu Avrupadaki entrikalardan uzak duran İngiltere İspanya ve Fransa bize büyük hasarlar verebilir.
Ara
(18-08-2016, 03:05)jax61 : venedik papalık isviçre. bir tane daha mı var? e yuh yani..

Napoli adı altınsa kastilya  var
p8RNv0.png
hee doğru onu unutmuşum. valla şuanda kastilyanın durumu anladığım kadarıyla orayı tutacak durumda değil.bu açıdan kastilya muhtemelen italyadan ayrılacaktır.ayrıca venediğin de tutunamaycağını düşünüyorum. bir ihtimal isviçre yaşar. o da nereye kadar gider bilemiyorum..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Morocco mu olam?

Secin birini buhakara or morocco
Ara
Şimdiden söyleyeyim bir sonraki oyun Fas ya da Buhara pert olacak
[+] 1 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(18-08-2016, 03:05)Duman : Sıkıntı büyük. Osmanlı bile gelmiş oyun sonu ben bilgisayar başında değilken özür diliyor ancak tüm olayın orkestra şefi Polonya hala üste çıkmaya çalışıyor. Daha fazla yazmanın bir anlamı yok bu konu hakkında. Derdimiz Avusturya'yı parçalamak değil dediğin savaşta Osmanlı Sofya'dan Viyana'ya otoban çekti haritada farketmediysen belirteyim.

Tüm bu dediklerin 'kardeş gel Avusturya oyna' ile 'Alper kim Avusturya'nın asıl oyuncusu nerede o gelsin?' arasındaki geçişi benim gözümde açıklamaya yeterli değil. Hakkındaki düşüncelerim değişmeyecek, kendilerini diğer oyunculara daha iyi ifade etmek için yazmanı anlayabilirim ancak ben göreceğimi gördüm.

Osmanlı oyuncusu gelsin neden özür dilediğini ya da dediklerimde yalan olup olmadığını anlatsın veya steam de eski konuşululanları görme şansımız varsa biri belirtsin ben kendim bizzat dönüp burada paylaşayım au ve otto konuşmalarımı.Derdim senle savaşmaktı ama sen gelmiyorsan otobanı çeker yapacak bişeyim yok.

Amacım hakkımdaki görüşlerin veya diğer oyuncuların beni haklı bulması değildi.Başkalarının görüşleri tabi ki önemli ama burada sırf insanlar beni kazıkçı bilmesin bir oyunda diye bilmem kaç satır yazı yazmazdım.Önceki mesajlarımda belirttiğim gibi şahşıma itham olundu ve haksızlığa uğradığımı düşündüm o yüzden detaylı anlattım.Haklı olmasam bu kadar konuşmam zaten.Ayrıca bu kadar kötü niyetli olsam bana yazılanlara kulak tıkar mp de kalmaya çalışıp 'cuma nereleri geçirelim kime kazık atalım knk' diye otto yla yazışır olurdum.Neyse bu da son yazım isteyen istediği gibi düşünür, beni bütün Avrupa yı karıştıran, herkese kazık atan, pis işler yapan 'bir fitne manyağı' olarak görüyorsan da şahsi fikrindir.Ben o kadar kötü biri olduğumu düşünmüyorum.
Ara
(18-08-2016, 03:21)Blackwhist : Şimdiden söyleyeyim bir sonraki oyun Fas ya da Buhara pert olacak

Ahahah tesekkurler kardes

Ha ayrica bana karsi elestri yap diyen oldu mu sana :)
Ara
Eleştiri değil, sadece olacakları söylüyorum. Ben yanılmaya razıyım ama sen beni yanıltabilecek misin orasını hep birlikte göreceğiz.
[+] 2 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bukhraya geçerse yaşar. Ama Fasda yaşayabilir de. Fas İspanyayı işgal etmiş durumda. Bir Fransa ortaklığıyla iş yürüyebilir.
Ara
Fas geçebilir diyorsunuzda bugün mp başlangıcında ben fas aldım ve 1 saatden fazla oyundadım daha sonra interentim koptu ve oyundan düşdüm yani fas doluydu ama :D
Ara
(18-08-2016, 03:49)Blackwhist : Eleştiri değil, sadece olacakları söylüyorum. Ben yanılmaya razıyım ama sen beni yanıltabilecek misin orasını hep birlikte göreceğiz.

Ego tavan herhal...
Ara
(18-08-2016, 04:04)Z1AN : Fas geçebilir diyorsunuzda bugün mp başlangıcında ben fas aldım ve 1 saatden fazla oyundadım daha sonra interentim koptu ve oyundan düşdüm yani fas doluydu ama :D

fas dolumuydu ya vay

birileri mantıgın sözünü dinlemiş
p8RNv0.png
[+] 1 üye Fire nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ya yok belli. Yoksa AI fas nasıl İspanyaya cıksın.
Ara
Şimdi benim açımdan olay şöyle gelişti: Avusturya korkunç kötü yönetiliyordu ve Brandenburg HRE imparatorluğunu almış at koşturuyordu. Bu durumda Brandenburg'un müttefiği olup onun daha fazla toprak kazanmasına yardımcı olmak dengeleyecek Avusturya faktörü olmadan intihar gibi bir şeydi. Ben de bunun üzerine Polonya ile anlaşıp Brandenburg'la ittifağı bırakmam karşılığında imtiyazlar istedim, o da kabul etti.
   Sonra oyunda başka bir Avusturya görünce itiraz ettim, çünkü ben bu hamleleri güçsüz Avusturya düşünerek yaptım. Eğer güçlü bir Avusturya olsa Brandenburg'la anlaşmamı hiç bozmaz devam ederdim. O sırada Avusturya'ya becerikli biri geçse benim hamlelerim boşa çıkabilirdi. Daha sonra da bunun için özür diledim, çünkü Avusturya klasik kötü oyunculardan değil daha ayrı kategoride bir kötü oyuncu olduğunu kanıtladı. Yani hamlelerim boşa çıkmadı ama doğru düzgün savaşmadan Avusturya'yı işgal etmek de çok zevkli değildi açıkçası. Avusturya'ya oyuncu gelip benim stratejim boşa çıksa büyük ihtimalle daha zevkli bir oyun olurdu ve bu yüzden özür diledim ama bu olaydaki suçlu kişi ben değilim açıkçası, arkadaşa en başta Avusturya verilmesi hatalı.

Edit: Avusturya savaşında Polonya Brandenburg'un katılma ihtimaline karşı savaşa girdi, Avusturya'yı birlikte parçalama gibi bir planımız yoktu ve ihtiyacımız da yoktu zaten, ordumun yarısını göndersem bile biraz yavaşlardım ama Avusturya'yı yine işgal ederdim.
[+] 1 üye TurkJedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(18-08-2016, 02:15)jax61 : Kınamanızı alıyor ve kabul ediyoruz. Aldığımız gazla yayılmaya devam edeceğiz. :)
Ara
fasın dolu olmasına sevindim. benim de gözümden kaçmış bu gelişme. birisi düşmüştü oyunun ilk saatinde .demek fasmış.

sadece fas yetmez afrika rahatça 2-3 ülkeyi kaldırabilir.ama mantığın sesini herkes dinleyemiyor malesef.

fire bir önceki mpde norveçten amerikaya taşınıp devasa bir ülke kurmuştu ama herkes bu kadar mantığı kaldıramıyor.şimdi birileri çıkıp der ki fire orada boş toprakları sömürmekten başka ne yaptı?

el cevap : devasa avrupa ülkelerini amerika dışı etmek başlı başına bir başarı değilse nedir acaba ?

biraz mantıklı olun .oynadığınız oyunun keyfini çıkarın ve unutmayın.dünyada sadece avrupa yok.diğer kıtalarda da başarılı ülkeler kurabilir avrupanın hegamonyasına son verebilirsiniz.bunu da bu mpde tekrardan göreceksiniz.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Son dedigine katiliyorum au hatali :(

Haci otto ile ing isteyen bir adam au nasi duser.

Ulm vereydin daha iyiydishzhahsh
Ara
Asya dengelere katıldığı zaman oradaki durum rahatlayacaktır, hiç merak etmeyin.
Open Up Tech, Build Up Economy, Let Mercenaries Swarm Through
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.