[MP] EU4 - Multiplayer: Mayıs 2019
(06-05-2019, 22:53)Spartan : Oyun sonu timeline videosu paylaşılması mümkün müdür?Avrupa haritasının nasıl geliştiğini merak ediyorum.

Son oyun günü yayınının sonunda 1444-1820 timelapse'i gösteriliyor.

Bu arada Osmanlıyı tebrik ediyorum. :up:
Ben onlarla barış yaptığımda... Onlar olmayacak!
[+] 1 üye necmi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
"Fransa ya karşı kurulan zillet ittifakı" hmm Fransa'nın nice zulümler yaptığı bir İberya topraklarından çıkmasını istemek bizim haklı talebimizdi. Fakat İspanya'ya karşı kurulan nice hain işbirliğiniz ile ispanyayı yok edeceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Osmanlının yanında duran Hristiyan devletler günahlarının üstünü kapama derdindeler. Osmanlı'nın Londra'ya kadar geleceğinin fakında değiller çok geç olmadan bu Osmanlı zulmüne dur demeliyiz.
Ara
Osmanlı size karşı hiçbir agresif tutum sergilememişken kendinizi bizim önümüze atmanız sizin hatanızdı. Fas üzerindeki genişlemenize bir noktaya kadar göz yumabilirdik ancak daha kendi sınır sorunlarınızı halledememişken bizim hedefimiz olan Tunus topraklarına atladınız. Bunun sonucunda ise tüm kuzey afrika topraklarından atılacaksınız. İspanya Avrupa siyasetinde kendi yerini bilmeli ve ona göre davranmalıdır. Bizim diğer devletlerin anavatanı üzerinde gözümüz yoktur ancak kendilerini bizden üstün görenlere hadleri bildirmekten çekinmeyeceğiz.
Ara
Her seferinde İspanya karşıtı hamlelerinden geri durmayan Osmanlı'nın güzel bahane üretmeleri bunlar. Kuzey Afrika Osmanlının malı değildir onların ana vatanı değildir. Oralardaki ilk seferimizde bile bize enforce atan Osmanlı'nın buralardaki planları başından beri belliydi sadece Tunus'a girmemi bahane ederek tüm Kuzey Afrika'nın kendisine peşkeş çekilmesini istiyor. Bize karşı politikalar izleyen Osmanlı sanki aramızdaki sorunları biz başlatmışcasına bize yolladığı diplomatlara Bize saldıran ülkeyi yaşatmam türünde söylemlerde bulunuyor. Halbuki bizim Osmanlıya karşı giriştiğimiz savaşa Osmanlı bizi mecbur etmişti. Kuzey Afrikayı aldıktan sonra Osmanlı'nın yine hangi bahaneleri gerekçe göstererek nerelere sulanmaya kalkacağını merakla bekliyoruz artık orası İberya mı olur Almanya mı olur yoksa İtalya mı olur göreceğiz. Bu Türklerin Avrupalı devletlere karşı ilerleyişine daha ne kadar göz yumacak Avrupa devletleri.
Ara
Bugünlük Prusya'ya yedek arıyorum.
Ara
1567 Oyuncu Haritası

Oyuncu_Ulkesi_1567.png
Ara
Koloni Atmayan Bir ispanya Baya hoş :) :)
Ara
(08-05-2019, 16:07)gLo1NN : Koloni Atmayan Bir ispanya Baya hoş :) :)

İngiltere'nin Karayip ve Brezilya kolonileri benim kolonilerimdi. Savaşla kaybettim. Birde Mp oynayınca hem explo hem expan açamıyorsun. Explo idea açtım sadece onuda son güncelleme ile beraber nerflemeleri bayağı yavaşlattı kolonileşmemi. Birde Portekiz benim pu onun kolonileride benim kolonim olarak görebilirsin.
Ara
İftar dolayısıyla gecikecekler olabileceği için etkinlik 21:30'da başlıyor.
Ara
Ben 1 saat gecikeceğim. Ülkem için koruma talep ediyorum. Eğer yedek geçmek isteyen olursa bana yazsın tüm gün yedek olacak arkadaşa verebilirim.
Ara
Oyuna geleceğim fakat oyunun çoğunluğunda afk kalma durumum olabilir.Aynı fodunkiran gibi tüm gün yedek olacak biri varsa verebilirim.
Ara
oyuncuların yarısı ya gelmiyor ya afk.etkinliği yarına alma şansımız var mı ?
Ara
Bugüne has bir durum mu gecikmeler yoksa her hafta mı olacak?
Oda kuruldu, şifre st
Ara
Bugüne has gecikme benim ki iftara bir yere gitmem gerektiği için eve dönmem vakit alacak.
Ara
Rusya'ya talibim
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Haftaya başlayan sınavlarım sebebiyle oyunu bırakmak zorundayım.Düzenleyen emeği geçen herkese teşekkürler.Zevkli bir etkinlikti.Britanya tam kaymağı yemelik durumdaydı, bize nasip değilmiş gelen oyuncuya nasip olur umarım.Bu oyun genelde afk olduğum için kolonilerde hamleleri yapamadım.Gelecek oyuncu Cusco ya vs ilerleyebilir.İspanya yıkıldı, Japonya hariç tek kolonici güç oldu Britanya.Afrika da ilerlemeye devam edip kolonileri bitirirse gayet yeterli bir ülke olur diye düşünüyorum.Bırakırken ufak isyanlar vardı alan kişi dikkat etsin pek ilgilenemedim.Pek bırakacak gibi de hazırlayamadım ülkeyi afk kalmam sebebiyle fakat her şeyi yapacak gücü ve durumu var Britanya'nın.Alacak oyuncuya fikir oluşturması açısından oyun sonu istatistiklerimiz.

Screenshot_1.jpg

Tekrardan etkinlikte oynayan herkese teşekkürler.Görüşmek dileğiyle.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Aytac elimden geleni yaptım umarım daha iyi yerlere getirirsin ülkeyi. Fakat deginmek istedigim bir konu var beni üzen desem daha dogru olur. Avusturya garantorlugunu kaldırıp onu 'artık korumuyorum' hissi yarattıktan sonra avusturyaya acılan savasta korumak icin baska devlete no cb savas acıp %80 90 warscore anlasma gondermeyi etik bulmadigimi dile getirmek isterim. Ülkeler siyasetini boyle yapmamalı diye dusunuyorum. Korumak istiyorsan garanti atarsın ve korursun ve kimse buna laf bile soyleme hakkına sahip degildir fakat korumayıp siz buna savas ilan ettiniz alın o zaman no cb acar ordularınızı telef eder bu denli agır anlasmalar gonderirim demek hic etik degildi. Umarım bu cümlelerimde kırıcı olmamısımdır hepinizi seviyorum :)
[+] 1 üye chaos10ur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1611 Dünya Haritası

eu4_map_ITA_1611_01_02_3.png
Ara
1611 Güç Yüzdesi

Guc_Yuzdesi_1611.png

İttifak Limiti: 16,66
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.