Yeni DLC Mare Nostrum mu?
Link

Twitch'te Paradox'un kanalını izliyordum. 2:28:15'te Johann "Military Zeal Act" policy'sini Mare Nostrum'da nerf leyeceklerini artık ağzından mı kaçırdı, ortaya bait mi attı bilemiyorum.

Birincisi, o poliçe favorimdi. Ayıptır, günahtır. Yıllardır oradan ekmek yedik. İkincisi bu DLC'den beklentileriniz neler? Ne gibi içerikler görürüz ?
Ara
Niye olmasın? :D

Beklentim Türklerin Arap gurubundan cikmasi, sacmaliga son verilmesi ama nafile.
Ara
Latinlerle mi ilgili olacakmış? Çıkan DLC'ler üzerine bir DLC-odak haritası hazırlamak gerek. Uzak Doğu ölüme terk edildi.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yeni gelen MP sistemi de düşünülünce donanma üzerine kesin gidilecek gibi. Malum, Mare Nostrum...
v5jjo8.gif
Ara
No more money for you johan.
[+] 5 üye lortcush nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Osmanlı buffını açıklıyor eheh
Ara
İçerikten çok pahalı olmamasını istiyorum. Dlc almak öğrenci adam için zor.
Ara
(02-02-2016, 06:57)GaulTurk : Latinlerle mi ilgili olacakmış? Çıkan DLC'ler üzerine bir DLC-odak haritası hazırlamak gerek. Uzak Doğu ölüme terk edildi.

Conquest of Paradise - Kuzey Amerika (Yerliler)
Wealth of Nations - Avrupa/Amerika (Koloniler, Ticaret Şirketleri)
Res Publica - Avrupa (Ticaret Cumhuriyetleri)
Art of War - Karışık
El Dorado - Orta Amerika (Yerliler)
Common Sense - Karışık
The Cossacks - Doğu Avrupa/Orta Asya (Doğu Avrupa, Göçebeler)

EU4 DLC'leri CK2'den farklı olarak net bir şekilde tek bir alana odaklanmıyor, benzer durum artık CK2 DLC'lerinde de yapılıyor, örneğin Conclave'in belli bir odağı yok ancak ilk DLC'lere bakarsak Rise of Islam, Old Gods gibi DLC'ler net bir ana odağa sahipler.
Paradox'un DLC huyunu hiç sevmiyorum açıkçası. Oyunda olan şeyleri DLC ye aktarıyorlar. Elemanlar işi biliyor.
Ara
Yeni oyun mu hıh o neki yeni dlc çak üç ayda bir kerizden bol ne var politikasına devam ediyorlar sadece. Oyuncu dostu değilde paranın köpeği olmaya devam ettiği sürece kısıtlı bir kitlede kalmaya sürgün bu paradox
Ara
Yeni oyun olsa bu kadar fazla içerik barındıracağını mı düşünüyorsun?

Veya oynadığın oyun sürekli yenilenmektense 2 sene 3 sene boyunca hep aynı kalsın mı isterdin?
Total war oyuncusu olarak paradox oyunlarına Eu4 le başladım 59 lira yeni başlayan bi insan için çok bir kere bilenlere yorum yapamam . Adam oyuna ekleyeceği özelliği Dlc'yle yolluyo oyuncuyuz tabi bizde alıyoruz. Ama benim gibi öğrenci adamsanız en azından indirime girmesini bekleyin para kolay kazanılmıyo dostlar :D
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
Ara
Oyun her 3 ayda bir yenilenip size alın 10 mb lik genişleme yaptım artık sadece şunu yapabiliyorsunuz süper diyip money money diyip kitleyeceklerine 6 ay 1 yıl bekleyip güzel dolgun bir içerikle düzgün adam akıllı bir oynanış sağlanmasını tercih ederim o çalışmalarının sonucundada çıkan dlc kaç lira olursa olsunda alırım.
[+] 1 üye lortcush nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyuna eklenen şeyleri güncellemenin boyutuyla ölçmek akıl karı değil.
Oyuna 1 video ekler 80 MB olur, oyundaki başka bir mekaniği çok daha ileri seviye bir mekanikle değiştirir 5 MB olur.
Dolgun bir dlc den kastımı anlasan keşke derdimde anlatamıyan benim kuzey amerika için dlc çıkarıp sonrasındada güney amerikayı ilgilendiren bir dlc çıkarmaları çok ileri mekanikler içeren bir sistem mi bence hayır sırf oyuncu yolmak için eklemeler yapıyorlar başka bir açıklaması yok.Oyunu geliştirmek adına yapılıyor olsa dlcler kuzey amerikada kolonicilik sisteminde düzenlemeler düşünebilen insannın güney amerikada düşünemeyecek kadar zeka yoksunu olmasını bekliyemem ki adamlar gayet zeki geliştiriyoruz ayağına güzelce kitliyorlar bu sisteme daha fazla para yatırmayıda düşünmüyorum şahsen yeni oyundan önce yolabildikleri kadarda yolacaklar.
Ara
Mesele çok ileri mekanik içermesi değil, EU4 başta olmak üzere PDX'in ekiplerinin küçüklüğü. Belki siz abartıyla görüyor olabilirsiniz ama Paradox'un oyun serilerinde gerçekten üretken konumda çalışan kişilerin sayısı bir elin parmağını geçmez. Merak eden Credits'i inceleyebilir. Orada farklı stüdyo vs olarak isimleri tek tek yazılan isimler aslında oyunun ilerlemesinde pay sahibi olan kişiler değil, birimlerinin vs. modellemelerini yapan ekiplerdir.

Bu arada bahsettiğin üzere kuzey amerikada kolonicilik üzerine olup güney amerikayı kapsamayan bir DLC yok. Farklı yapıdaki farklı dindeki yerliler için farklı dlcler çıktı, (Conquest of Paradise Kuzeye odaklanırken El Dorado Güney ve Orta Amerikaya odaklandı), neden tek bir DLC'de tüm Amerikayı bitirip çıkmadılar diyorsan ilk paragrafı tekrardan okumanı öneririm.
DLC çıkarmasın demiyoruz ancak çıkardığının hakkını veren bir DLC olmalı. Gidipte oyunda olan koloni vergilerini azaltıp arttırma olayını DLC yaparlarsa tabi oyuncu dostu olmaz. Adamların yaptıkları açık. Her ne kadar bilsekte kurnazlıklarını ama nafile. Yine alıyoruz DLC.
Ara
Bir oyuna bu kadar DLC olur mu ya? Resmen milleti soyuyorlar.
[+] 1 üye PiriReis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-02-2016, 06:57)GaulTurk : Latinlerle mi ilgili olacakmış? Çıkan DLC'ler üzerine bir DLC-odak haritası hazırlamak gerek. Uzak Doğu ölüme terk edildi.

Merak etme sen ona da bir iki çizim yapıp 31 liraya satarlar =D  En basitinden Şinto'ya daya bi kaç bonus al sana dlc.
Ara
@Duman

Oyuna 56 tane daha DLC çıkabilir, ancak yeni içerik demek yeni oyun demek değil. Tonla DLC'ye rağmen şu an EU IV benim gözümde hala casual bir oyun, hatta o kadar fazla Total War'a bağladılar ve gerçeklikten iyice uzaklaştılarki, yakında oyuna "grand strategy" yerine "clicker" demeye başlayacağım, zira her DLC'de yeni içerik gelmesine rağmen oyunun mantığı "military techi herkesten yüksek tut, disiplin ve moral kas, oyunu kazan" olduğu için bıktım usandım oynamaktan. Küçük ülkelerle oynayınca da her şey random, saatlerce boş oturup ekrana bakıyorsun bir şans geçsinde eline genişle diye. "Clicker Map Painting Game" , EU IV benim için budur. :p

Zaten oyunu 300+ saat oynayanlar ya Multiplayer oynuyordur, ya da oyunun sandbox kısmında kendince exploitlerle, gameylerle eğleniyordur.

Stellaris olmasa zaten PI'ya inancımı kaybedeceğim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.