Anket Başlığı: Zamanının ilerisindeki teknolojiye erkenden geçer misin?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Her zaman

3 14.29%
Bazen

12 57.14%
Asla

6 28.57%
Katılımcı sayısı: 21 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Zamanın İlerisinde Teknoloji Atlatma Anketi
EU4 gemisinin amirali Johan Andersson twitter'da bu şekilde bir anket yapmış:

Biz de aynı soruyu topluluğumuzdaki EU4 oyuncularına yöneltelim dedik.

Zamanın ilerisindeyken, daha çok puan harcamak pahasına daha ileri teknolojiye geçer misiniz?

İsteyen aşağıdan Johan'ın anketine katılabilir.

https://twitter.com/producerjohan/status...8208045057
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
çoğunluk bazen demiş. benim oyum asla. fazla gelen puanı developmente basarım. dip puan fazla geldiğinde kültür değiştiririm ara ara.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Ben ADM ve DIP bol olduğu an developmente harcarım, MIL ise hele ki multiplayersa ve savaşa girme olasılığım varsa yedekte tutarım savaş ilan edişimden hemen önce veya ilanı aldıktan hemen sonra zamanın ilerisinde askeri teknolojiye geçebilirim yeterli puanım varsa.

Onun dışında hiçbir sebepten ADM veya DIP'te zamanın ilerisine geçmemi gerektirecek bir senaryo düşünemiyorum.
(20-12-2016, 19:12)Duman : Ben ADM ve DIP bol olduğu an developmente harcarım, MIL ise hele ki multiplayersa ve savaşa girme olasılığım varsa yedekte tutarım savaş ilan edişimden hemen önce veya ilanı aldıktan hemen sonra zamanın ilerisinde askeri teknolojiye geçebilirim yeterli puanım varsa.

Onun dışında hiçbir sebepten ADM veya DIP'te zamanın ilerisine geçmemi gerektirecek bir senaryo düşünemiyorum.

Administer efficiency için alınabilir özellikle %100 oe geçecek kadar toprak alabileceğin bir savaşı bitirmek üzereysen + core masrafındaki ucuzlama oradaki zararını telafi edebilir.
Emperyalizm savaş sebebi için belki dip 23 te yapılabilir.
[+] 1 üye fodunkiran nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Askeri ideayı genelde -%5 olduğunda diplomatik ve yönetimi ise -%10 olduğunda alırım. Biriken puanların development, idea gruplarına harcanması daha faydalı.
Ara
Açık idea grubum yoksa ve bayağı askeri puanım birikmişse teknoloji atlarım.Ama herzaman değil...
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Çok önemli bonusları getiren teknoloji gruplarını en kısa sürede açmaya çalışırım (Mil 15, Dip 23, Mil 25 örnek verilebilir). Diğer türlü ise ideaları bitirmeye çalışırım. Eğer teknolojide geri kalırsam spy network kasarım böylece teknoloji masrafını azaltmış olurum.
Ara
Fazla puan harcamamaya dikkat ederim.İdealara harcarım.
O puana ait bir idea açmamışsam mecburen teknolojiyi ilerletirim.O yüzden bazen.
Ara
öncelik her daim
idea>tech>dev
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.