Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: EU4 - İlginç Görüntüler
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
MoB7Zk.jpg

Bu kadar ülke ile askeri geçiş anlaşması yapıp,diplomatik teknolojide geri kalmıyor :P
Osmanlıyı işgal edenlerde onlar.Birde Avusturya HRE lideri olarak savaşa girdi bana oy veren elektörlerin gönlünü kaydırdı.İmparatorluğu son anda aldım Avusturyadan.
AI geçiş hakkı konusunda hileye sahip. AI'lar sınırsız geçiş hakkı izni alabiliyorlar diplomasi puanlarını etkilemeden.
Sınırlama aşırı derecede saçma zaten.Oyuncuya uygulanan sınırlamada kalksa daha gerçekçi olur.
(09-01-2017, 23:50)GaulTurk : [ -> ]AI geçiş hakkı konusunda hileye sahip. AI'lar sınırsız geçiş hakkı izni alabiliyorlar diplomasi puanlarını etkilemeden.

Sence yeteri kadar saçma değil mi ?  :ill:
Ya AI hilesi kalkmalı ya da oyuncu da sınırsız izin alabilmeli. Ikisini de yapmıyorlarsa Mars'taki devletlerin bizden geçiş hakkı izni spamlamasını engellemeliler.
Ula ciddisin sandım açıkladım o kadar son anda gördüm ":P" işaretini
geçiş konusunda galiba müttefik devletlerini izin aldığı yerlerden o devletler de geçebiliyor ve Avusturya HRE başıyken bütün devletlerden izin alabiliyor eğer savaşa girerse
İzni alan ülke Avusturya değil Genoa.
(10-01-2017, 17:20)Royal Guard : [ -> ]İzni alan ülke Avusturya değil Genoa.

Gürcistan ve Çerkezya da çabası.
O yine ordusunu Kırımdan rahatça getirebilmek için yapmış olduğu bir anlaşma.
Peki Dithmarschen ile ne diye bu anlaşmayı yaptı ?
Bütün Avrupayı vizesiz dolanıyorlar :D

Avusturya onun müttefiği yani garantörü değil mi  :sunglasses:
20170110183814_1.jpg
(10-01-2017, 17:56)Muhafız : [ -> ]

Avusturya onun müttefiği yani garantörü değil mi  :sunglasses:
Anladım tamam :D
773pXr.jpg

Üst üste üç dört defa hesse seçildi ve seçilmeye devam ediyor. Tek reform geçmedi şu tarihe "Weak emperor -166.6"
Madem "weak" neden oy veriyorsun kardeşim?  :neutral:
82 ia oy verme oranını arttırıyor. Prensler istemediği içinde reform yayınlayamıyor muhtemelen. Belki birde hre dışarıdan saldırı almıştır savunmaya gitmiştir. İmparator savunma savaşına girince prensler ayrı bir aşık oluyor nedense.
Hesse nin imparatorluğu kısır döngüye girmiş.Güçsüz olduğu için reform geçiremiyor, reform geçiremediği için İA düşmüyor, İA yüksek kaldığı için imparatorluk şansları da çok yüksek kalıyor.
İlginç bir durum ama sanırım öyle olmuş.
Haydaaa

r6z7pa.png
Neyse ki hostile core cost yok Utrecht'te.