Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: EU4 - İlginç Görüntüler
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
7ezwcjjnfbry.png

:think:
Ai mi yapıyor bunu ?
Malesef.
O bölgedeki koloni devletlerinin adı hep New şeklinde başlıyor diye hatırlıyorum (eğer spesifik bir isim belirlenmemişse)

Dolayısıyla Nova Roma ülkesinin kolonisinin adı New Nova Roma oluyor.
6932767A430EA53D6559A344E6D9FFBFDE3E27BB

144816E03C97EDB285835C8611169518B1C4E6BC

FBA5587EF10B9F56003628B939F6CAFD0DD46B36

Oyun çok dengelenmiş ve tarihsellik de ön plana çıkmış.Yeni yama için teşekkürler.
Oha çok güzel. Acaba biraz dürtüklesek AI Wc yapabilir mi?
Osmanlıyı nerfleyip Mingi bufflamanın amacı neydi?
Bşri şu mingi durdursun ya.
Ming'i durdurun Allah aşkına
Timurla oynuyordum. Oirat müttefik. Baburu kurana kadar 2 defa oirata saldırdı. İkisinde de oirata yardım ettim.Bi kaç müttefik daha vardı. Bizim ordu sayımız 40 sa mingin 80 di.2 savaşta Oirat 3 toprak falan kaybetti.Ayaktayiz. Ve mingle benim ordum 30k ise onun 25k  ordusu savastiginda benim moralin yarıdan fazlası duruyordu. Oyunu fazla oynamadim fakat önünü kesebilir siniz.
Başka bir çağatay oyununda da çine haracı veriyordu m yavaş yavaş batı sınırını kapatiyordum.İki oyunda da Ming quantity almadı.Siz quantity alıyor dediniz diye dikkati mi çekmişti. O anda tüm haritayı açıp baktım.Ülkelerin %70i ekonomik idea alıyor
İtalya oyunumda ming rusyaya girdi. Mingin durdurulması lazım
Aylar önceden beri daha bu güncelleme gelmeden hatta 2-3 güncelleme önce herkes Ming nerflenmeli diye bağırıyordu bunlar askine gittiler Mingi bir de buffladılar. Bu da bir başarı.
8M5O1Q.jpg

tenor.gif
m3D4yP.jpg[
Nasıl gelmişler buraya :roll:
Humanism mi açık sende veya o toprağın eski sahibinde?
Daha önce resmi konuldu mu bilmiyorum.İlginç değil ama bu eventi görmesi bile iştah açıyor.

ldDbQE.png

İşin ilgiç tarafı Perslerle savaştayken koalisyona giriyorlar.
Nadir gelen güzel eventlerdendir kendisi.
ben almadan önce de öyleydi. Etiyopya'dan aldım onlarda humanism yok. ama daha öncesi varsa( memlük) onda olabilir.
Printing  press de başıma gelen ilgiç olay.Normalde Baltık civarında çıkan enstitü Britany de çıktı.Daha da ilgiç olanı Roma direk benimsemişti.

Npo7DX.jpg
AI enstitü benimsemek için DEV basmayı sık sık kullanıyor. Hele ki tek topraklı bi devletse daha bi açlıkla basıyor. Amerikadaki yerlileri incelemeni tavsiye ederim bu konuda.