Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: EU4 - İlginç Görüntüler
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Fark etmediğin nokta yıl 1550 ve printing press çıktıgında Roma bendeydi.Resimdeki tarihten en fazla 1 ay geçmiştir çıktıktan sonra
(27-04-2017, 06:55)etzel : [ -> ]Fark etmediğin nokta yıl 1550 ve printing press çıktıgında Roma bendeydi.Resimdeki tarihten en fazla 1 ay geçmiştir çıktıktan sonra

Paris'de mi bensemiş tamamen yeşil görünüyor?
Murathan güzel yeri yakalamissin.Ona kadar dikkatli bakmadım etrafa.Tahminim şu çağ mekaniklerinin birinde yüzde 50 bişey yazıyordu benimseme ihtimali galiba o.İngilizcem pek yok ona yoruyorum
Fransa ve Bavyera enstitü çıkar çıkmaz DEV basmışlar sanırım. Çağdan gelen %50 enstitü yayılma bonusunun bunda pek payı olduğunu sanmıyorum.
Finistere'de enstitü var mı yoksa sadece enstitü merkezi mi var? Sanırım orada bi bug oluşmuş olabilir veya Roma'da. Çok ilginç.
Oyunda genelde merkez şehirler 35 dev üstü ise bu enstitüyü otomatik benimsiyor yada benimsemek üzere oluyor
Tigin Yusuf dediğini bilmiyorum ama böyle bişey varsa dediğini desteklerçRoma 36 devoydu
Ben her oyun dev basarak enstitü embraceliyom. 40-50 devleri görüyom ama hiç beleşe enstitü geldiğini görmedim.
ben gördüm naples oyununda gördüm
(27-04-2017, 20:10)kralılgaz : [ -> ]ben gördüm naples oyununda gördüm

Bende Naples ile görmüştüm 1446 yılında.
Herkes bitti bir sen eksiktin karşıma çıkan... "Mush"
JaJO0J.jpg
3QHWJ.jpg

Birkaç yıl sonra annex yedi.
Böyle durumlarda krallık değişimi yaşanmalı, yani atıyorum Lorraine 'düklüğü' gidip Fransa 'krallığına' PU atarsa, Lorraine hanedanı Fransa'ya geçmeli ve Lorraine junior partner olmalı.

Hiç sanmıyorum Lorraine Dükünün Fransa Kralı olması durumunda Fransa'yı Lorraine'den yöneteceğini...
1.20'de oynadığım kaydı 1.21'de açınca ilk günden karşıma çıkan görüntü gözlerimi yaşarttı.

GBjRyN.jpg
Yine 1.21 versiyonundan bir görüntü. Rusya olarak 1700lü yıllara kadar ne Commonwealth'a ne de Osmanlı'ya saldırmadım. Danimarka'ya İsveç'i saldırdım ama Norveç'i inherit edip İsveç'i de annexlemeyi başardı. İspanya İngiltere PU aldığını bile farketmedim ki adamlar onu da inheritlemiş. Sanırım Polonya sürekli Bizans'ı korudu. Bi ara Osmanlı'yı Balkanlar'dan komple atmışlardı. Ankara'ya kadar Commonwealth almıştı ama sonra bir kısmını geri almış ecdad. Din savaşlarında Fransa-Commonwealth-Osmanlı üçlüsü Avusturya'yı yenip protestan HRE yaptılar ama Protestan güçlü bir devlet olmadığı için imparatorluk defalarca el değiştir ve dış güçlerin saldırısına uğradı. Commonwealth Viyana'yı almakla kalmamış kültürünü bile Polish yapmış. Ben hayretler içinde izledim olan biteni. Konstantinapolis hala fetholunamadı. Baktıkça ağlayasım geliyor.

Not: Kullandığım tek mod Fast Universalis.

vb3lY6.jpg
8A629E4D0AB6138C03A4E0AEC14EAB6041FF426D
B4FC5A56221032FB3B585CB2E0378F40931E5868
Ecdad stronk.Alın size alternatif tarih
ingiltere oyunumda karayiplerde yanıma koloni kurmuştu otto

Tributesi olan bir devleti annexlediğinde onun tributeleri sana geçiyor. O şekilde almıştır.
(27-04-2017, 06:55)etzel : [ -> ]Fark etmediğin nokta yıl 1550 ve printing press çıktıgında Roma bendeydi.Resimdeki tarihten en fazla 1 ay geçmiştir çıktıktan sonra

Sizin olayın benzerini yaşadım matbaanın çıktığı yer güzel  :joy:

z39R4B.png

Bir de İngiltere Protestan olmadı tuhaf tuhaf olaylar.
commonwealth-rival-jpg.243468