1.19 Yamasında Osmanlı ile nasıl oynanılmalı?
Bizans artık Sırbistan ile müttefik ama yine de alıyorum. Sonra beylikleri alıyorum fakat kalanı gelmiyor yardım ederseniz sevinirim.  :up:
Ara
Selam foruma hoş geldin.

Oyun içi hedeflerin neler? World Conquest için mi nasıl oynanmalı yoksa normal seviyede güçlü bir Osmanlı mı? Gerisi gelmiyor derken?
hocam ben dün bi maç oynadım macarlarla ittifak olmuştu arnavutlar ve venedigin kücük parcasını da almışlardı ben girdim arnavutlara macar güçlerinide savuşturmayı başardıktan sonra warsocre kasmak için macarların 1 kalesini aldım sonra arnavutların küöçük devletini bıraktım ve macarlarla olan bagını keztim sonra byliklerin tamamını yok ettim bu seferde bizanslar ile macarlar dosttu bende yanıma 1 ally alarak yine warscore için girdim macarlara bizansın tüm topraklarını kendime aldım ve avrupadan uzun bi süreligine çekildim şimdi mp var ona giricem kg yardım edebildiysem ne mutlu bana
Ara
(28-11-2016, 20:23)Duman : Selam foruma hoş geldin.

Oyun içi hedeflerin neler? World Conquest için mi nasıl oynanmalı yoksa normal seviyede güçlü bir Osmanlı mı? Gerisi gelmiyor derken?
World Conquest için.
Ara
@Sahipkıran geçtiğimiz günlerde Osmanlıyla world conquest yaptı, tavsiyeleri olabilir.

Alttaki videodan yaptığı hamlelerin sırasını inceleyebilirsin, 1.18 ile 1.19 arasında çok büyük bir fark olacağını sanmam.

Benim kişisel önerim genişlemek için kullandığın ADM ve DIP puanını dengelemeye bakman, yani sürekli direkt olarak toprak alıp core yapmaktansa aralarda vassal feed yaparak DIP karşılığı genişleyerek ADM'i rahatlatman uygun olur. Oyun içerisinde sık sık yapman gereken küçük şeyler var örneğin Estate'lerden sürekli olarak puan kasmalısın. İleride başına büyük bela olabilecek devletlerin kafasını erken tarihlerde ezmelisin.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Duman gerekli şeyleri söylemiş. Ek olarak şunu diyebilirim ki önce Asya'yı bitirmen lazım. Katoliklerin bir araya gelmesi her zaman acı oluyor. Asya'yı ne kadar çabuk fethedersen o kadar erken gelir WC. 1700'lerin başında bitirirsen Avrupa için yeterli vakit olacaktır. Vassal feed zaten olmazsa olmaz. Avrupa'da AE almamak için Hırvatistan, Transilvanya, Katalunya vb. ülkeleri kullanabilirsin. Eğer koalisyon işinde pek uzman değilsen kukla dost olarak Fransa'yı da alabilirsin. Tabi asker sayın hep en üst seviyede olması lazım.

Bir de koalisyon oluşunca koalisyonun ağır toplarını savaşla tehdit et seçeneği ile koalisyondan çıkartman mantıklı olacaktır. Bu taktiği çok kullandım ben kendi oyunumda. 1.19 nasıl bilmiyorum WC yaptıktan sonra oyunu pek oynamıyorum ama pek farklı olacağını sanmam. Osmanlı Sultanlığı sistemini nerflemedikleri sürece Osmanlı OP olmaya devam.
[+] 1 üye Sahipkıran nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.