1445'de Fransa ile İngiltere adasına çıkma rehberi
Merhabalar başlıktan konuyu görmüşsünüzdür zaten. Direk başlıyorum anlatmaya. Daha rahat anlayın diye adım adım yazıyorum;
-İskoçyadan filo bulundurma hakkı + askeri erişim al.
-1000 altının olana kadar borca gir ve 14 lük ordunu da 15 lik yap ayrıca ana karanda 2 atlı 9 piyade olacak şekilde bir ordu yap ve hepsine komutan ver.
-Event geldiğinde İngiltere ile savaşa gir ve zayıf olan İngiltere ordularını çok kolay bir şekilde yeneceksin. İngilterenin İskoçya ile sınır topraklarını al.
-Bundan sonra borçlarını öde. Ordunu geliştir. 
-Burgundy tehlikesine karşı Savoy Kastilya ve Papal State ile dost ol. Provence seni savaşa çağırırsa reddet.
Teşekkürler  :heart:
[+] 2 üye asakata0 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
da yer yanlış. neden haberlerde ? rehberlerde olmalı.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(01-02-2019, 17:05)jax61 : da yer yanlış. neden haberlerde ? rehberlerde olmalı.

Özür dilerim forumda yeniyim. Bu konuyu nereden silebilirim ?
Ara
(01-02-2019, 19:25)asakata0 :
(01-02-2019, 17:05)jax61 : da yer yanlış. neden haberlerde ? rehberlerde olmalı.

Doğru yere taşıdım konuyu, sorun yok.
hby6qc.gif
Ara
Konuyunun yerini gerekli yere taşımışlar dostum sıkıntı yok.
Ara

Silmene gerek yok. Yöneticiler konuyu doğru yere taşıdı. Ama eğer çok talebinde ısrarcıysan konuyu silebilirler.
Ara
(01-02-2019, 19:26)Ayro :

Doğru yere taşıdım konuyu, sorun yok.

Teşekkürler ^^
Ara
Ee ingiltereye çıkmakla ilgili bir şey göremedim?
Ara
Savaş başlamadan orduyu İskoçya'ya çıkartma taktiğini anlatmış. 1. maddede yani bahsedilen olay aslında. Fakat yanlış anlaşılabileceği için oradaki asıl ipucunu vereyim. Savaş başlayınca, İngiltere'nin en az 1 toprağını işgal etmeden İskoçya'yı savaşa çağırmamak lazım. Yoksa ordular exile olur.

@Thyphon
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bence doğru bir rehber değil.
1000 ducat borç çok fazla.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ayrıca burgndy krali baristayken ölürse tum topraklar fransaya gecer
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.