2.2 Savaş İstatistik Göstergesi Bugu
#1
Dün 3 arkadaş mp kurup oynuyorduk 3lü federasyon kurduk hatta neyse. İİlk savaşımızı açtık sağ alt köşede çıkan savaş skoru çok tuhaf çalışıyor. Hem atacker hem defender kısmında da ayrı savaşlar verdik kimisinde önde bastırdık kimisinde bozguna uğradır ama bütün skor kırmızı ve yeşil %'lik dilimlerle yazıyor. Bunlara örnek veriyorum %34 bizim tarafta yeşil %33-35 arası kırmızı tarafta düşman skoru oysa biz baya yarmışız adamları yok etmşisiz ama hala skor bordu böyle kafa kafa gösteriyor. aynı şekilde ezildiğimiz bir savaşta da bu durum mevcuttu.

Kısaca bunun bug olduğunu düşündük siz de yaşadınız mı ?
Not: Claim atıp claim attığımız yerleri elegeçirmiştik ona rağmen skor bordu çok yakın rakamlar yazıyordu.
Ara
Cevapla
#2
Savaş skoru değil o, savaş yorgunluğu. Siz saldırdıkça gemileriniz hasar görür ve siz de savaş yorgunluğu alırsınız. Stellaris'te savaş skoru diye bişey yok.
There are consequences to killing a God!
Ara
Cevapla
#3
Cevap için teşekkürler ben hoi ve eu4 mantığı ile düşündüm. Doğru anladıysam savaş yorgunluğu yüksek olan sanırım pes etmeye daha yakın olan taraf oluyor
Ara
Cevapla
#4
Aynen öyle. Savaş yorgunluğu 100'e ulaşınca karşı tarafı barışa zorluyo oyun. Geri sayım başlıyo. Süre dolunca da statüko ilan ederek savaş bitiyo. Barış anlaşmasında tek tek bölge seçip alma vs yok. Daha mantıklı bence.
There are consequences to killing a God!
Ara
Cevapla
#5
Teşekkürler dediğiniz gibi basit olmuş eskiye nazaran
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.