2017 İlkbahar Minecraft Etkinliği
m3mnLZ.png

Gelmek isteyenleri bekleriz. Server kurulduğunda konu altına mesaj atılacaktır.

Kurallar

1. Spawn'a çok yakın yerleşim yeri kurulamaz.
  2. 1x1 kuleler inşa edilemez.
  3. Tüm oyuncular forum nickleri ile oyuna katılmalıdır.
  4. (Yeni kurallar katılımcıların isteğine göre eklenebilir)
Server IP'si: 149.202.90.11:41519
Oyunun versiyonu: v1.11.2
Oyun Modu: Survival
Etkinlik zamanı : 7/24

Sabit IP dönemine geçtik. Hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonra IP değişmeyecektir. Multiplayer menüsüne kaydedebilirsiniz.
Şu anlık sadece kayıt olma pluginini yükledim oyuna girdikten sonra /register parola parola yazarak kaydoluyorsunuz daha sonra girdiklerinizde /login parola yazarak devam ediyorsunuz.
İstediğiniz pluginleri isim olarak belirtirseniz onlara göz atacağım.

Oyuncular
@altnkurt
@Doraemon
@Aeschyli
@Duman
@SatanistKesenKedi
@Ecdad Computer
@villager
@cemal
@PashaZade
@Lothebork
@GaulTurk
@Windfall42
@pikapikaccchuuu
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum
Ara
altn.jpg

Altnkurt'un son görüntüsü.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hangi gün kurulacak?
G0kMNN.png
Ara
Gözümde canlandı koca mazi.
Ara
Şu an oyundayız ama çok stabil değil. Muhtemelen kalıcı da değil.
Dünkü etkinliği benim açımdan biraz özet geçeyim.

Oyuncular sık sık bağlantı problemi çektiği için biraz kopuk ve zaman açısından pek de adil olmayan bir oyun oldu denebilir. Oyunun başlangıcında spawn bölgesinden bir hayli uzaklaştıktan sonra bir ada üzerinde denk geldiğim 2 kule gibi dağın tepesine üs inşa etmeye başladım, 2 dağın üstüne 2 kale oturtayım sonra da 2 kaleyi köprüyle bağlayayım gibisinden bir düşüncem vardı. Ancak sonraları etrafı keşfedeyim derken aslında başlangıç yerine çok yakın olduğumu farkettim, farklı bir köy diye keşfettiğim yer başlangıç yerindeki köy çıktı. Tabi ki buralarda da oyuncular vardı. 

İlk olarak Doraemon'la karşılaştım nereye üs kuruyorsun göster dedi dedim bak şu karşıda görülen ada, benim makinede çok uzak görünmüyor vs yaptı götürdüm daha yapım halinde tabi ki sonra Doraemon random yerlere tahtalar falan koymaya başlayınca (o zamana kadar benim tüm yerleşimim taş, dağ dediğim de taştan dağ, devasa bir kayalık gibi düşünebilirsiniz) Doraemon'u adadan nazikçe uzaklaştırdım. Sonraları Doraemon'un benim adaya gelip 'adanın tepesindeki esas mekana çıkılan merdiven dahil' her şeyi çaldığını gördüm. 

Bundan sonra pek üs kurmak istemedim, sadece extra olarak bayağı yüksek bir yerde ağaçların çok sık olduğu bir bölgede oldukça kamufle bir üs kurabilirdim onun da evin inşaasının yarısında 4. creeper tarafından abuk sabuk toprakların patlatılması sonrası hevesim kaçtı, oyun da fazla sessiz gidiyordu ben de oturup oyuncuları arayayım dedim. Yaklaşık 1-2 saatlik arayışım sonucunda 1 kişinin amaçsız aşağıya doğru kazısını ve küçük tarlasını buldum, bir başka yine terkedilmiş bir üs buldum ancak arayışlarım meyvesini nihayetinde verdi. Hangi oyuncu hala bilmiyorum ama bir oyuncunun üssünü keşfedip tüm sandığını boşalttım.  :imp: Kimin sandığı olduğu hala belli değil ancak ben sandığı boşalttıktan biraz sonra Aeschyli çıktı veya düştü, tahminim o olduğu yönünde.

Ardından Satanist'in bölgesini keşfettim, önceki sandıktan çaldığım malzemelerle Satanist'e bir sürpriz atak yapacaktım ancak 2 zombi 1 iskelete yenik düştük, beni öldüren iskelet sonra da Satanist'i öldürdü.
[+] 4 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
@Aeschyli'nin tüm iyi niyetli yaklaşımlarıma rağmen beni öldürüp evimi soymasının ardından daha güvenli bir yere taşınmak icab etti.

2rAvz0.jpg
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Finallerim olmasa gelirdim.
[+] 1 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2. ağa katıldım sabırsızlıkla bekliyorum.
Ara
Katılıyorum, çok sık giremezsem mazur görün.
Ara
Yeni server IP: 149.202.92.235:41458

Şuanlık hamachi gerekmiyor. Fakat stabil olup olmadığını göreceğiz.

@Ecdad Computer
Sic Parvis Magna
Ara
Rehost.
Ara
Bağlanılmıyor.
Güncel IP: 149.202.78.4:41139
Sic Parvis Magna
Ara
Faction, login plugini lazım. Altın boş beleş niye saldırıp ölüyorsun.
Ara
Güncel IP: 37.187.143.226:41883

@Lothebork Boş beleş saldırıp öldürmeyi Duman'dan öğrendim evelallah.
Sic Parvis Magna
Ara
Güncel IP: 149.202.83.16:41300
Sic Parvis Magna
Ara
Oyun hala tahta devrinde.
Ara
Hayvan gibi şiy yapıyonuz
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.