2017 İlkbahar Supremacy Etkinliği
(05-04-2017, 14:44)menars : Yeni Roma İmparatoruna Alman imparatorundan selamlar.

Selamınızı aldık, işbirliğine evet diyoruz.

@PashaZade

Ülkemiz sınırlarında barış ortamı sağlanana kadar koalisyona katılmayı düşünmüyoruz.
[+] 2 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@HulkSpider03 ile yaptığımız ittifak herkese duyurulur. @Feldmarschal, @Probang ve @cemal de ittifağa davetlidir.
Ara
Müttefiğimiz Avusturya-Macaristan imparatorluğunun toprakları başarısız yönetimin sonucu olarak saldırıya açık hale gelmiştir.
Müttefiğimizin toprakları miras olarak bize bırakılmıştır.

Almanya İmparatorunu bu savaşa başlamadan son vermesini ve Batısındaki ülkelere (örneğin güçlü bir imparatorun tahta geçtiği Fransa) odaklanmasını öneriyoruz.Olası bir saldırı iki tarafada ağır kayıplardan ve iki tarafında düşmanlarını mutlu etmekten başka birşey getirmeyecektir.
Eğer bu savaş başlamadan biterse olası bir Fransa-Almanya savaşında Strategyturk_ ittifağının bir parçasının tarafında saf tutabiliriz.
Ara
İsveç devleti olarak verdiğimiz kararlar neticesinde Kuzeydeki birliği bozmayıp, Haklı Rusya ve Norveç ile birlik olma talebi gönderiyoruz.
Ara
Viyana Antlaşması gereğince Avusturya Macaristan toprakları Polonya, Almanya, Hellas arasında paylaşılmıştır.

Antlaşmaya göre Almanya ile Polonya barışacaktır.
Almanya Inssburck, Prag, Viyana, şehirlerini alacaktır.
Polonya Lwiw, Krakow, Miskolc, Baia Mare şehirlerini alacaktır.
Hellas ise daha önce belirttiği gibi Saraybosna, Trieste şehirleri dışında Budapeşte şehrini alacaktır. Bunlarla beraber Avusturya'nın ele geçirip yağmaladığı 2 Rumen şehride Hellas'a bırakılacaktır.
[+] 3 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(05-04-2017, 20:11)Probang : Viyana Antlaşması gereğince Avusturya Macaristan toprakları Polonya, Almanya, Hellas arasında paylaşılmıştır.

Almanya Inssburck, Prag, Viyana şehirlerini alacaktır.
Polonya Lwiw, Krakow, Miskolc şehirlerini alacaktır.
Hellas ise daha önce belirttiği gibi Saraybosna, Trieste şehirleri dışında Budapeşte şehrini alacaktır. Bunlarla beraber Avusturya'nın ele geçirip yağmaladığı 2 Rumen şehride Hellas'a bırakılacaktır.

Avrupa'da sağlamaya çalıştığınız adil barış koşulları için sizi tebrik ederiz Yeni Roma'nın İmparatoru.
Ara
(05-04-2017, 20:11)Probang : Polonya Lwiw, Krakow, Miskolc şehirlerini alacaktır.

Birde Baia Mare şehri var.

Yunanistan Devletinin arabulucuğu ile Almanya İmparatorluğu ile uzlaşmaya varılmıştır.

Zamanında Polonyanın işgalini haklı gören devletlerden,Polonyaya köylü diyenlerden zamanı gelince hesabını soracağız.
Ara
(05-04-2017, 20:20)Sübaşı :
(05-04-2017, 20:11)Probang : Polonya Lwiw, Krakow, Miskolc şehirlerini alacaktır.

Birde Baia Mare şehri var.

Yunanistan Devletinin arabulucuğu ile Almanya İmparatorluğu ile uzlaşmaya varılmıştır.

Zamanında Polonyanın işgalini haklı gören devletlerden,Polonyaya köylü diyenlerden zamanı gelince hesabını soracağız.

Eklendi. Teşşekürler.
(05-04-2017, 20:13)PashaZade :
(05-04-2017, 20:11)Probang : Viyana Antlaşması gereğince Avusturya Macaristan toprakları Polonya, Almanya, Hellas arasında paylaşılmıştır.

Almanya Inssburck, Prag, Viyana şehirlerini alacaktır.
Polonya Lwiw, Krakow, Miskolc şehirlerini alacaktır.

Avrupa'da sağlamaya çalıştığınız adil barış koşulları için sizi tebrik ederiz Yeni Roma'nın İmparatoru.

Roma İmparatorluğu için gerekli olan şehri almadık... Şimdilik Hellas sıfatını kullanacağız. Teşşekürler :)
Ara
Sayın Polonya, anlaşmaya varıp barışı korumuş olup, imparatorluk kurabilirsiniz ama bu sizin köylü olduğunuz gerçeği değiştirmiyor maalesef.
Ara
Benim adım Polonya değil.
İmparator Kazimierz Jagiellon diye hitap etmenizi öneririm.Bu arada köylülerden biraz diplomatik dil dersi almanız gerekiyor sanırım.

@Probang yine yanlış yazmışsın :D
Ara
@TurkJedi, durduk yere İtalya'ya savaş açtı, tüm orduları toplayıp şehirleri boş bıraktı ve Romanya'ya saldırdı. Oyunu sabote ettiğini düşünüyorum.
Ara
@Lothebork adam oyunu bilmiyordu.Aynı şekilde bende bilmiyordum ve Almanya tehdit etmemiş olsaydı şu an Litvanya ve Ukrayna benim toprakları topluyor olacaktı.
[+] 2 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yeni başlayanlar iki devletle aynı anda savaşmamayı savaşıyorsanız müttefiğinizle beraber dalmanızı şimdi başlarda küçük devletleri yutmanızı tavsiye ederim(geç oldu ama neyse)

Turkjedi haritaya girmezse birkaç güne afk olup oyundan düşecek harita sahibi afkleri kicklerse belki de yeniden girme ihtimali var
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Şuan yönetici benim, kicklerim. Bu süre boyunca girmemeli oyuna.
Ayrıyeten eğer oyunda yeniyseniz agresif oynamanıza gerek yok gençler. Pashazade gurur yapıp ülkesini TR Ace'ye karşı savunabilirdi. Fakat yapmadı, barıştı şuan mutlu mesut yaşıyor :)))
[+] 1 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Fin-K. Rus savaşı ilanı. Resmi olarak savaş ilan edilmiştir. (3 Ocak 1914)
Ara
http://forum.supremacy1914.com/showthread.php?163419

Türkçe Rehber.
[+] 1 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunu bilmemenin de etkisiyle baya kötü oynadım eyvallah da sabote etmek ne demek @Lothebork saçmasapan konuşuyorsun.
Ara
Bu arada custom bayrakta Nazi sembolü yasak. @PashaZade @Probang

https://forum.supremacy1914.com/showthre...sakl%C4%B1
Ara
Bir sürü devlet oyuna girmediklerinden AI devraldı. @Probang yarın bu oyuncuları at.
Ara
@Probang la aynı birlikteymişiz de haberim yok xd.

Sjaeland ve Talinin tarafımızca elegeçirilmiştir. @TR Aceye buğday nakliyatını başlatıyorum :))
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.