2020 Kış Endless Space 2 Etkinliği
MP.png
Bir uzay 4X strateji oynu olan Endless Space 2'nin multiplayer etkinliğine hoş geldiniz.
Oyunda Awekening haricindeki tüm DLC'ler aktif olacak ama katılan oyuncuların DLC'lere sahip olmaları gerekmemektedir

Etkinlik İşleyişi
  • GM ve Host: @Selene
  • Oyun günleri: Cuma
  • Oyun saati: 20.30 - 00.00 arası
Oyun ayarları

Oynanış
  • Oyun hızı: Fast
  • Tur süre limiti: Yok, talep olursa eklenecek
  • Zafer koşulları: Hepsi açık
  • AI sayısı: Oyuncu sayısına eşit olucak
  • Zorluk: Normal
  • Korsan zorluğu: Normal
Galaksi
  • Galaksi boyutu: Oyuncu sayısına göre medium veya small
  • Galaksi şekli: Spiral
Geri kalan ayarlar değiştirilmemiştir.

Katılan oyunculardan ayarlar özellikle yapay zeka bulunup bulunmamasıyla ilgili olarak hakkındaki görüş ve önerilerini bildirmelerini bekliyoruz.
[+] 2 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılmak isterim ama cuma müsait olamayabilirim gibi.
Sic Parvis Magna
Ara
Aynı şekilde benim de cuma günü uygun olmama durumum olabilir ama olursam katılmak isterim.
tTRiYax.png
Ara
Katılmayı isteyenlerin önemli bir kısmı için uygun olmazsa etkinliğin günü değiştirilebilir.
Ara
Oyun günü cumartesiye alınmıştır.
Ara
Lobi 20.30'da kurulacak.
Lobi adı: Strategyturk Kış MP Etkinliği
Ara
Screenshot_2.jpg

Screenshot_6.jpg

Screenshot_7.jpg

Screenshot_3.jpg

Screenshot_5.jpg

Screenshot_4.jpg

İlk mpmiz aynı zamanda ilk oyunumuz sayılırdı. Ben serinin ilk oyunundan tecrübeli olduğumdan yabancılık çekmedim pek. Tasarım olarak oyun çok iyi. Civilization'ın uzay versiyonu gibi. Birçok yönden Stellaris'le kıyaslanamayacak kadar daha iyi zaten. Oyuncu sayısı daha çok olsa daha zevkli olabilirdi. Ayrıca oyunu keşfetmeye çalışmamız da ilk turların çok yavaş geçmesine sebep oldu. Ama baya gideri var multiplayer olarak. Stellaris yerine bunun mpsini düzenlemek lazımmış.
Sic Parvis Magna
Ara
Oyunu ilk açışım mpye girmekle oldu, o kadar yeniyim. Ama oyuna alışmam hatta sevmem fazla vaktimi almadı. Oyundaki tek savaşım sistemime saldıran korsanlara karşı oldu. Rahat bir şekilde zafer kazandım ama haritanın alt tarafından gelen mavi yapay zekaya karşı bu kadar kolay olmayacağına eminim. İlk gün 50 tur oynadık, bu şekilde 150 turu 3 günde bitirmeyi planlıyoruz, eğer yapay zekalara yıkılmazsak.

tTRiYax.png
Ara
Beyler forumu artik cok yakindan takip etmedigim icin elimde biri haric tum dlcleri olan ve cok sevdigim bu oyunun etkinligini kurdugunuzu gorememisim. Ozurlerimi lutfen kabul ediniz. Tekrar bir deneme olursa seve seve katilirim.
tekrar olmazsa, devam edemeyecek bir oyuncunun yerine de gecebilirim. Bir iki irk disinda digerlerini cok bilmiyorum. Ogrenmek icin baslayacaktim. Guzel sebep olur.

Stellarise gore cok daha dengeli bir oyundur ve bitirmek icin onun kadar genis zamana da ihtiyac yoktur. Bir kac modifier farki yerine gercekten birbirinden farkli olan irklarla oynamak cok eglenceli olabiliyor.
[+] 1 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir sonraki oyun gününde yapay zeka ülkelerden birine katılabilirsin.
Ara
(14-01-2020, 23:54)isocuk : Bir sonraki oyun gününde yapay zeka ülkelerden birine katılabilirsin.
Rica etsem su anda oyununuzda hangi ai irklarin secilebildigini soyler misin
Ara
(15-01-2020, 16:33)yafeshan :
(14-01-2020, 23:54)isocuk : Bir sonraki oyun gününde yapay zeka ülkelerden birine katılabilirsin.
Rica etsem su anda oyununuzda hangi ai irklarin secilebildigini soyler misin

Umbral Choir, Vaulters ve Horatio geçebileceğin yapay zekalar.
Ara
Musade ederseniz vaulters alacagim
[+] 1 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Endless Space 2 indirimde ve çok makul bir fiyatta. Halihazırda devam eden etkinliğimize ve sonrakilere gelmek katılmak için bu fırsatı kaçırmayın. DLCleri almanıza gerek yok. Hosttaki dlcler yeterli oluyor.https://store.steampowered.com/app/39211...s_Space_2/
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun gercekten cok iyi, tek sorunu az bilinir olmasi, baska hic bir kusuru yok.
Ara
Server Kuruldu.
@yafeshan @altnkurt @reddga
Ara

Şöyle bırakayım ben. Gelmeyenlerin canı çeksin biraz.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben katilinca mi bu kadar lag oldu, gecen hafta da var miydi?
Ara
Save dosyasında çıkan sıkıntılar sebebiyle bu gün yeniden başlandı.
Ara
Etkinlik günü cumaya alınmıştır.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.