2021 İlkbahar Dungeons & Dragons Etkinliği
Görsel

İlkbahar Dungeons & Dragons etkinliğine hoş geldiniz, bu etkinlik ilerleme hızına bağlı olarak yaklaşık 3 ila 5 oyun günü sürecek ve modülsüz oynanacaktır. Oyuna olabildiğince yeni oyuncular seçilecektir ve maksimum 5 kişi alınacaktır, eğer katılımlar 5 kişiyi aşarsa oyuncular dm tarafından seçilecektir. Yeni oyuncu dostu bir etkinlik olacağından hiç deneyimi olmayan kişiler gelebilir.

Hikâyemiz bilinmeyen bir tarihte geçiyor ve Faerûn'un en kadim büyücülerinden biri olan Enithar'ın yarattığı 5 ölümlü yer alıyor. Enithar kendisine ait olan ve bu kadar güçlü olmasını sağlayan Yaşam Özünü kaybediyor, Yaşam Özünü geri almazsa kısa süre içinde ölecektir. Bu yüzden elinde kalan gücünü 5 ölümlüyü yaratmak için harcıyor ve onları Yaşam Özünü kendisine getirmesi için görevlendiriyor. Bir zamanlar kadim bir büyücü olan Enithar'ın akıbeti ise 5 ölümlüye kalmış durumdadır. 

Etkinlik vakti: Pazar günleri, 14:00-17:00

Oyuncular
@PCOyun
@Attila the Hun
@elefsar
@Aeschyli
@Selene
Space-Background.gif
Ara
Katılıyorum.
WhaW8Am.gif
Ara
Katılıyorum.
IbnE9P2.gif
Ara
Katılıyorum.
Ara
Katılıyorum.
Ara
Katılıyorum
Ara
Katılıyorun
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Hangi classdan okçu seçsem diye düşündüm o kadar. Eleman özetlemiş: Reddit Link
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaş pole dance konusunda oldukça yetenekliymiş.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu gün @Aeschyli, @PCOyun, @Selene ve @elefsar'ın karakterlerini combat sırasında deneyimledik. Combatlar aşağıda yer alıyor.

Space-Background.gif
Ara
Yarın 14:00 gibi Roll20 odasında toplanacak ve oyuna başlayacağız.
Space-Background.gif
Ara
IbnE9P2.gif
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
10 dakika içerisinde oyuna başlıyoruz, oyuncular Roll20 odasına girmeye başlayabilir.

@Aeschyli
@PCOyun
@Selene
@Attila the Hun
@elefsar
Space-Background.gif
Ara
WhaW8Am.gif
Ara
@Aeschyli, @PCOyun, @Selene, @Attila the Hun ve @elefsar ile bu gün 4 saat kadar oynadık. Maceracılarımız Enithar tarafından yaratıldıktan hemen sonra civardaki karavan soygununa katıldılar, soyguncuları ve Haydut Hemir'i öldürdüler. Haydut Hemir teslim olmasına rağmen @Aeschyli'nin baltasından kurtulamadı ve orada can verdi. @Aeschyli'nin korkuttuğu ve bu yüzden bayılan kervan gardiyanını ise zar zor uyandırıp Helmfirth kasabası hakkında bilgi edindiler.

Helmfirth kasabasının hanına gidip orada hancıya sataşmalarından dolayı belli başlı sıkıntılar yaşasalar da yağmalanan kervanın sahibi Arthur'a kervanın yağmalandığı haberini vermiş ve kervanı korudukları için ödüllendirilmişlerdi. Enithar'ın Faerun'daki kolu olan Ardin'i bulmalarından sonra Yaşam Özünü bulmak için nereye gitmeleri gerektiğini öğrenmişlerdi, gitmeleri gereken şehir ise Helmfirth kasabasının güney-doğusundaki Helmforth şehriydi. 

Bakalım maceracılarımız başarıyla yaşam özünü bulabilecekler mi? Bakalım maceracılarımız sağ şekilde Helmforth'a ulaşabilecekler mi? Bunların cevabını sonraki pazar günü alacağız. Ayrıca daha sakin ilerlememiz açısından 4 saat olan oyun süresi 3 saate indirildi.
Space-Background.gif
Ara
Görsel

Nessa'nın Ağzından

...
WhaW8Am.gif
[+] 3 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
4e18nf.jpg

Zandon Anggeber'den

Merhabalar, ben Zandon Anggeber! Fark edeceğiniz üzere ben bir gnomum. Çabuk parlayan bir barbar, her fırsatta başkalarına laf atan aylak bir elf, elini kolunu sallayarak laf anlatmak durumunda olan dilsiz bir elf kızı ve şirin görünüşünün sizi yanıltmaması gereken pofuduk bir tavşanla yolculuk ediyorum.

Bazen bu zorlu yolculukta beni tek anlayanın Nessa olduğunu düşünüyorum. Konuşamıyor olsa da bazen tamamen keyfî hareket eden grup üyelerimizi mantığa davet etme konusunda bir hayli yardımcı olduğunu söyleyebilirim. Kendisi keşfedilecek sırlarla dolu ama anladığım bir şey varsa o da alelade bir çocuk olmadığı.

Bir de ırkdaşı Slitza var ki... Nasıl desem? Bu adam dünyaya aylaklık etmek için gelmiş gibi. Nişancılığına veya gözlerinin kesinliğine edecek lafım olmasa da kafa yapılarımızın hiç uyuşmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Tanrılara şükür bu adamı dizginleyecek mantığa sahip birileri var. 

Aeschyli ise ismini bir türlü telaffuz edemediğim bir barbar. Bu isim hangi lisanda bilmiyorum ama ömrümü kulağa zor gelen bu lisanı öğrenmeye harcayamayacağım. Başlangıçta bayağı mantıksız ve aceleci davrandığı için gözüm pek tutmamıştı. Ancak barda ona hiçbir karşılık beklemeden yardımcı olmamdan sonra bana göz ardı edilemeyecek büyüklükte bir hediye vermesiyle ona karşı tutumum biraz değişti, en azından vefalı -belalı yüce elfimiz Slitza bu erdemden bile yoksun- bir adam.

Son olarak tavşan Finnick var. Onu ilk gördüğümde hissettiğim şey karşı konulamaz bir sarılma dürtüsüydü. Tabii dış görünüşünü bir kenara bırakırsak güçlü bir sorcerer olduğunu söyleyebilirim. Büyüleri ustaca kullanan kişilere ayrı bir saygı duyarım. Onun aksine büyük yapma yetimi sadece ve sadece kıvrak zekâma borçluyum -kusura bakmayın bazen tevazumu koruyamıyorum- ama önemli değil, zira aynı şeyleri konuşabileceğim bir yoldaşım var. Nessa da Finnick'ten pek hoşlandı, tabiri caizse bağırarak ifade edemediği tüm olumsuz duygularını Finnick'e sarılarak üzerinden atıyor. Ufaklık mutluysa ben de mutluyum.

Evet, yoldaşlarım bu kadar. Yolculuğa çıktığım gün zulme uğrayanları gücüm yettiğince koruyacağıma yemin ettim. Bu yüzden sırf bir gece konaklamak için masum bir köylüyü evinden, hatta hayatından edip kulübesini almaya çalışan Slitza ve Aeschyli'ye şiddetle karşı çıktım. Bu tarz davranışlarında ısrar edenleri hem maddi hem de manevi bir şoka uğratabilirim, o yüzden iki kere düşünsünler. Finnick ile Helmfirth'teki büyü dükkânına alışverişe gittik. Ona bir adet ateş topu parşömeni, kendime ise bir adet familiar çağırma parşömeni aldım. Bu büyüyü öğrenmip uygulamak için can atıyorum.
IbnE9P2.gif
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
25 dakika sonra Roll20 odasında toplanacağız, gelmeyi unutmayınız. Eğer oyuncu değilseniz discord üzerinden oyunumuzu izleyebilirsiniz.
Space-Background.gif
Ara
Görsel

Finnick'in Günlüğü

Sevgili günlük, bir günü daha kendimi patlatmadan geçirmeyi başardım. İki elf bir gnome ve bir yarı ork ile dünyanın ortasına bırakılıp yaşam özü diye bir şeyi bulmakla görevlendirildim. Elflerden biri diğerine göre daha cana yakın biri gibi duruyor. Gnome da benim gibi bir büyücü onunla anlaşabilirmişim gibi geliyor. Ork ise pek aklı yerinde biri gibi görünmüyor.

Yaşanan olaylara değinecek olursam biraz işte yolun ortasına atıldık biraz yürüdük haydutlarla savaştık biraz, savaş sırasında bir büyüyle birini öldürünce elflerden biri kafamı okşadı iyi bir histi. Daha sonra bir kasabaya gittik orada hana girerken kapıdaki adam biraz problem çıkardı ama girdik sonunda içeride haydut saldırısından haberdar ettik birini. Ork hancıyla problem çıkardı o da hallolunca orada yaşam özünü arayan büyücünün bir adamıyla konuştuk sonra kasabada ufak bir alışveriş yapmaya gittik. Ork gidip yeni silah baktı ben ve gnome büyücü bir büyü mağazasına gittik ben bir alev topu parşömeni gnome ise başka bir büyü parşömeni aldı, böylece kasabadan ayrıldık. Alev topunu kullanmayı sabırsızlıkla bekliyorum ve acaba elf beni ne kadar övecek alev topuyla birçok kişiyi bir anda öldürünce sabırsızlıkla bekliyorum.
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Selene, @Aeschyli, @Attila the Hun ve @PCOyun ile 3 saat kadar oynadık. Maceracılarımız dinlendikten sonra yollarına devam etmişlerdi, ancak karşılarına kardeşini kaybeden bir adam çıkınca ona yardım ettiler. Kardeşini bulmaları için maceracılara yolu gösterdikten sonra ailesine, Helmforth'daki evlerine geri döndü.

Bu sırada maceracılarımız goblinler tarafından yenmek üzere kaçırılan 1.60 boyundaki kardeşini mağaradan kurtarmak üzere içeri girdiler. Mağarada Hobgoblin önderliğinde 7 goblinle çarpıştıktan sonra önlerine çıkan ve elfleri yemek istiyen bir Ogre ile karşılaştılar. Bu Ogre, Slitza'yı yemeye çalıştığından dolayı @Aeschyli başta olmak üzere maceracılarımız tarafından saldırıya uğradı.

Ogreyi öldürdükten sonra zifiri karanlıkta köylünün kardeşini kurtardıktan sonra Helmforth şehrine gitseler de ailesinden 3 havuç hariç bir ödül alamadılar. Handa kalmak yerine bu ailedeki 3 kişiyi öldürüp onların evinde kalan @Aeschyli ve @elefsar bunu ödül olarak saymışlardır herhalde. Kişi başı 1 altına HanPass satan hancı ise muhtemelen maceracılarımızın hoşuna gitmedi, bakalım @Aeschyli ırkdaş hancısının yanında mı olacak?
Space-Background.gif
[+] 2 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.