2021 İlkbahar Factorio Etkinliği
Ben ise hâlen güneş enerjisine geçmemiz gerektiğini düşünüyorum. 1000 kadar güneş paneli ve akü şimdilik yeterli olacaktır.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
(12-04-2021, 09:52)unonimus : Ben ise hâlen güneş enerjisine geçmemiz gerektiğini düşünüyorum. 1000 kadar güneş paneli ve akü şimdilik yeterli olacaktır.
Sen şimdiki baseyi beslemeyi düşünüyorsun ama ben ileriki tüm elektrik ihtiyacımızı beslemeyi düşünüyorum, işte farkımız eyy unon :sunglasses:.
Space-Background.gif
Ara
İleridekini de besleriz np.
Ara
Rant peşinde koşan Gökçek ile, halkın geleceğini düşünen Yavaş gibisiniz. Oyumu Yavaş'tan yana kullanıyorum.
[+] 2 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Ölümsüzler. Kralımızın sınavından geçemediler. Parçalanmış cesetleri, kırılmış kalpleri Xerxes'in ayağına geri gönderiyoruz.
Sic Parvis Magna
[+] 3 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@altnkurt, @elefsar ve @unonimus ile birkaç saat oynadık. Nükleer santral kurduk ve ekonomimizi biraz düzenledik.

unknown.png
unknown.pngunknown.png
Space-Background.gif
[+] 3 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
56aid7.jpg
Şimdiden mapta copy paste solar panel bölgeleri oluşmaya başladı arkadaşlar bilinçlenelim lütfen.
Space-Background.gif
[+] 2 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İstikbal panellerdedir:

20210419005327_1.jpg
[+] 1 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eğer herkes müsaitse pazartesi gününe de bir gün ekleyebiliriz, müsait olmayan var mı?
@unonimus
@altnkurt
@elefsar
Space-Background.gif
Ara
Bu hafta Cuma'ya kadar boşum. Cuma dahil. Sonrasında muhtemelen bayramdan sonraya kadar müsait olmayacağım.
Sic Parvis Magna
Ara
Ben bu haftasonu gelemeyeceğim. Siz pazar ve pazartesi oynayabilirsiniz.
Ara
Oda kuruldu

@altnkurt
@unonimus
@elefsar
Space-Background.gif
Ara
Screenshot_1.png

Uzun uğraşlar sonucu üsteki kayaları ortadan kaldırıp duvarlarımızı yekpare bir yapıda nizami bir şekilde ileri hatlara çektik. Güneş panellerimiz için çok geniş alanlar elde ettik. Nükleeri de faaliyete koyduk. Ancak halen üretimde bazı eksiklikler söz konusu. En son mermi ve plastik üretimlerimiz sorun yaşıyordu. Demir-Çelik ve bakırda oldukça iyi durumdayız. Kömürümüzse ne yazık ki bitmek üzere. Kömürlü fırınları bir an evvel terk etmeliyiz. 3. seviye otomasyon makineleri ve robotlarla oldukça ilerledik. Mavi bantları da seri üretip üssümüze yayabilirsek üretim kapasitemiz oldukça artacaktır. Yeni petrol kuyuları açtık. Eski petrol kuyuları sürekli saldırı alıyor ve yeterince üretim yapamıyor. Orayı terk etmek daha faydalı olabilir. Az sayıdaki saldırılar savunmamızı yıpratıyor. Lazer taretleriyle desteklersek çizik bile almayacağımızı umuyorum. Böylece mermi sıkıntısını da bir miktar çözebiliriz.
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugün @altnkurt ve @unonimus ile 6 saat kadar oynadık. Nükleer enerjiye geçiş yapmamız ile birlikte oyun sonuna çok az kaldı, sarı araştırma paketine geçtikten ve otomasyonladıktan sonra oyunu bitirmemiz pek zaman almayacak.

unknown.png
Altnkurt sağda ağaç katliamı yaparken tankımla ben

unknown.png
İşte cesaret, işte fazilet, işte feraset, işte adam gibi adamlık. 2 nükleer santral ile tüm tüketimimizi gideriyoruz.

unknown.png
Kendi kendine yetebilen kovarex döndürgeçlerimiz ve nükleer santrallerimiz.

unknown.png
Elektrikli ocaklarla yazdığımız ST

unknown.png
Map
Space-Background.gif
Ara
Screenshot_3.png

Üstteki görselde "Ateşle yaklaşmayın." yazan nükleer reaktörün önünde flamethrowerla şaka yapan Yasin Ahmet'i ve eserini görmektesiniz.

Bugün lazer taret, mavi bant ve sarı araştırma pakedine geçtik. Kaynak sıkıntılarımız ciddi miktarlara ulaştı. Kömür sorununu çözsek de bakır ve petrol sıkıntımız mevcut. Savunmamız hiç olmadığı kadar güçlü ve topraklarımız kat kat geniş.

Alttaki görselde de asla ne işe yaradığını çözemediğim ve kimin koyduğu meçhul olan bir bant bulunmakta.

Screenshot_2.png
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@unonimus ve @altnkurt ile yaklaşık 4 saat oynadık, Nükleer enerji sayesinde artık gece enerji ihtiyacımızın ortalama dört veya üç katını sağlayabiliyoruz. Güneş enerjisi olmasa yine de tüm makinelerimizi besleyebiliriz. Araştırma gibi konularda son kısımlara geldik, tek sıkıntı üretimi stabil hale getirmek.

unknown.png
unknown.png
Elimizdeki hurdalar ile yazdığımız ST yazısı

unknown.png
Basemiz

unknown.png
Save aldıktan sonraki @unonimus'un solar panellerinden intikam alma seansım
Space-Background.gif
Ara
Dün akşam @altnkurt ile 4 saat kadar oynadık. Kapitalist @unonimus'un solar panelleri ile basemizi kirletmesinden ve firar etmesinden sonra bir reaktör daha dikerek geleceğimize ışık serdik. Reaktörlerimizin gücüyle de roket üretip oyunu bitirdik. Muhtemelen biraz daha devam edeceğiz ancak her an etkinliği bitirebiliriz.

unknown.png
Ormanı böceklerden arındırdığım sırada ben

unknown.png
Robot istilası

unknown.png
unknown.png
Gelecek reaktörler ve göklerdedir

unknown.png
Baseye son bir bakış
Space-Background.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.