2021 İlkbahar Modern Campaigns: Middle East'67 Etkinliği
Mideast67.jpg
Modern Campaigns: Middle East'67 Etkinliği

Kurallar:
1. Katılımcılar iletişim için Strategyturk Discordunda bulunmalıdır.
2. Teslim olmak için bir taraftaki tüm oyuncuların onayı olması gerekir. Teslim olunduğunda teslim olan taraf Major Defeat alır.
3. GM etkinliğin gidişatını bozan oyunculara önce uyarı, sonra da tekrarlanırsa yaptırım uygulayabilir/etkinlikten atabilir.
4. Oyun minimum bir kişi katıldığında başlar.
5. Aşırı sıkıntılı duruma düşüren hamleler olmadığı sürece savescum etik değildir.
6. Tur süresi 24 saatir. Eğer tur süresini geçmeniz muhtemel ise dostunuza oynatmanız önerilir, eğer 24 saati geçmenize az süre kaldıysa ve size ulaşılamıyorsa tur dostunuza oynatılabilir.

Opsiyonel kurallar:
unknown.png

Katılırken katıldığınızı ve geçmek istediğiniz tarafı, istediğiniz senaryo boyutunu belirtmeniz yeterlidir.

Senaryo oyuncu sayısına bağlı olarak seçilecektir, büyük ihtimal ile 20 tur ila 70 tur arası senaryolar oynanabilir. Oyuncular ne uzunlukta senaryo istediklerini belirtebilirler. Taraflar oyun başlamasından önce dağıtılacaktır.

Oyuncular:

Katılımcılar:

Arap Tarafı:
@Attila the Hun
@reddga
@Yasin Ahmet
@Henri
@Mabella

İsrail Tarafı:
@Craetus
@littleiskender
@unonimus
Space-Background.gif
Ara
Sırf mp nasıl oynanıyor merak ettiğim için katılmayı düşünüyorum ama kısa senaryo olursa. 20, 30 veya en fazla 40. Taraf farketmez, günler cuma hariç her gün 21'den itibaren müsaitim.

Ayrıca opsiyonel kurallarda Artillery Set Up ve Higher Fatigue Recovery'nin açılması taraftarıyım.
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İsrail tarafında katılıyorum. Senaryo boyutu fark etmez.

Artillery Set Up kuralının açılmasına taraftar değilim. Hem 2. Dünya Savaşı'nda olmadığımız için hem de bir tur 3 saat olduğu için.

Virtual Supply Trucks açılabilir. Helikopter varsa Blocking Helicopter Elimination açılmalı.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
[+] 1 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İsrail tarafına katılıyorum. Her gün 19-24 (23'ten sonrası biraz sıkıntılı) müsaitim. 1 oyun gününden sonra katılım sağlamam pek mümkün olmadığından mümkünse 30 turu aşmayacak orta-ufak çaplı bir senaryo olursa güzel olur.

Virtual Supply Trucks ve -eğer İsrail tarafının topçuları daha kısa menzilli ise- Counter Battery Fire kurallarının açılması taraftarıyım. Senaryosuna bağlı olarak Quality Fatigue Modifier açılabilir.
Ara
Arap tarafında katılıyorum. Her gün 17.00'dan sonra müsaitim. Daha çok deneme amaçlı bir etkinlik olacağı için kısa bir senaryo olmasını yeğlerim.

Düzenleme: Devam ediyorum. Orta boyutlu bir senaryo iyi olur zira fazla uzun olunca ilgim dağılabiliyor.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Salı günü 21:00'da Radmin'den odayı kuracağız, salı gününe kadar yeni oyuncular katılabilir. Middle East'67'nin en iyi senaryoları 100 turluk olanlar olduğundan ve 20-40 tur arası neredeyse hiç senaryo olmamasından dolayı kısa ancak fazla birlikli bir senaryo oynayacağız. Ayrıca oyuncular taraflara yerleştirildi, konudan hangi tarafta olduğunuza bakabilirsiniz.

@Attila the Hun
@reddga
@littleiskender
@unonimus
Space-Background.gif
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yarın akşam toplanabilirsek yarın akşam oynayacağız, eğer toplanamazsak sonraki perşembe veya salı günü de oynanabilir.
Space-Background.gif
Ara
Bağlantı sorunlarından dolayı maalesef etkinliğe katılamayacağım.
tTRiYax.png
Ara
Direct-Play modunun birçok artıları ve eksileri bulunuyor, maalesef 4v4 veya 5v5 gibi aşırı fazla oyunculu etkinlikler düzenlemediğimiz sürece Direct-play modunun bir anlamı kalmıyor. Radmin VPN ile girebilsek bile, bazı senaryoların Direct-play modunda bozuk olmasından dolayı istediğimizi rahatça yapamıyoruz. Bu yüzden doğru olduğunu düşündüğüm kararı, etkinliği PBEM'e çevirmeyi seçiyorum.

Oyuncuların iletilerini editlemeleri, etkinlikte kalma veya etkinlikten ayrılma faliyetlerini katılım iletilerine yazmaları, istedikleri senaryo boyutunu da yeniden belirtmeleri rica olunur. Etkinliğe yeni oyuncuların katılımları da beklenmektedir, "oyunu bilen" kategorisine giren oyuncularımızın çoğunun yeni oyunculara oyunu tanıtmak ve öğretmek istediğinden eminim. 

Diğer platformlarda olduğu üzere PBEM etkinliğimizde inanılmaz derecede büyük bir hata yapılmadığı sürece savescum yapılması etik değildir, dedekleyemeyeceğimiz için etik olmayacağını oyuncularımızın oyun kültürüne adapte etmekten başka çaremiz yok, zira John Tiller Software oyunlarının oyuncu sayısı mühim.

Oyuncu sayısına göre bir senaryo belirlenecek ve oyuncular editlenmiş iletileri üzerinden taraflarına yeniden aktarılacaktır. Oyun birkaç gün içerisinde başlatılacaktır. Oyunu bilmeyenler için Play By E-Mail, Hotseat anlamına gelmektedir. Turları birbirimize sırayla atmak suretiyle oynanmaktadır.
Space-Background.gif
Ara
Şimdi son karar nedir? Pbem oynanacaksa senaryo boyutuna göre katılabilirim. Daha önceki iletimde dediğim gibi kısa senaryo tercihimdir.
tTRiYax.png
Ara
Yukarıdaki iletimde dediğim gibi PBEM oynayacağız. Muhtemelen de kısa ama fazla birlikli bir senaryo olur.
Space-Background.gif
Ara
Katılıyorum. Kısa bir senaryo tercih ederim.
76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
O zaman ben de katılıyorum.
tTRiYax.png
Ara
İsrail tarafına katılıyorum.
Ara
15 turluk Day Onslaught senaryosu ile oyunu başlatıyorum. Takımlar konuda güncellenmiştir, tur sırası aşağıdaki şekilde:

@Yasin Ahmet => @reddga => @Henri => @Attila the Hun (SKIP) => @Craetus => @unonimus => @littleiskender (SKIP)
Space-Background.gif
Ara
Görsel

// Askerlerimiz Süveyş nehrini geçiyor //

Suriye ve Mısır'ın iş birliği ile siyonistlere karşı bir savaş başlatmış bulunuyoruz, Sina başta olmak üzere topraklarımızı işgal edenlere inşallah cezalarını Yom Kippur bitene kadar çektireceğiz. Karşımızda siyonizm adı altında müslümanlara zulüm çektirmeleri için İsraili başımıza salan Amerika olsa da, bizim de yanımızda Sovyetler Birliği var.

Tur - @reddga
Space-Background.gif
Ara
Arap tarafına katılıyorum.
Ara
Tur - @Henri
tTRiYax.png
Ara
Tur - @Attila the Hun

Harekatın başlamasıyla birlikte düşman sığınaklarını top atışına tuttuk. Öncü birliklerimiz Süveyş Kanalı'nı geçerek hedef belirlediğimiz ilk noktayı ele geçirdi.
Ara
Mısır Ordusunda Çarpışan Abbas'ın Kaleminden :Mübarek Ramazan ayına cephedeyken girdik. İftarımızı mermilerle yapıyor, orucumuzu top seslerinin eşliğinde açıyoruz. Savaşın böyle bir zamana denk gelmesi talihsiz olsa da Allah'ın izniyle düşmanı yenmemiz lazım. İsrailliler topraklarımıza göç edip bizi yurdumuzdan edebileceğini sandılar. Biz Filistin'deki Arap kardeşlerimizi korumaya çalışırken geçmişte Süveyş Kanalı'na kadar iteklendik ve küçük düşürüldük. Yeni kurulan işgalci İsrail'in daha fazla ilerlemesine izin veremeyiz!

Öğlen bize nehri geçmemiz emredildi. Topçularımızın desteğiyle nehri kolayca geçtik ve İsraillilerle temas kurduk. Topçu atışları öyle yoğundu ki kulağımıza bir İsrail biriminin tamamen topçularla imha edildiğine dair bir söylenti çalındı. Bu haber tabii ki sevindiriciydi fakat daha yeni başlıyoruz. Nehirden geçiş tahmin ettiğimizde kansız oldu (İsrailliler için değil) çok şükür. İşgalcileri yenecek kuvvete şüphesiz ki sahibiz!

Tur - @Craetus
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.