2021 İlkbahar Valheim Etkinliği
Cumartesi ve Pazar 20:00-24:00 iyi mi sizin için? Eğer iyiyse bu Cumartesi toplanıyoruz.

@Yukare
@yafeshan
[+] 2 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Benim için uygundur.
Ara
Iyi olur
Ara
Bu akşam 20:00'da gireceğiz, Discordda da bulunmayı unutmayın. Oda kurulduğunda buradan şifreyi ve oda ismini de yazacağız. Girmek isteyen olursa katılıyorum yazdıktan sonra sunucuya ve etkinliğe girebilir.

@yafeshan
@Yukare
Ara
Sunucu açıldı
Oda İsimi: Strategyturk
Şifre: stval

@Yasin Ahmet
@Yukare
Ara
@yafeshan ve @Yukare ile bu gün 4 saat oynadık. 4 saat @Yukare'ye oyunu öğretmek, bataklıkta demir toplamak, 2 geyik 1 ağaç bossu kesmek ve kaynak toplamak ile geçti. Yarın akşam da muhtemelen 3. Bossa hazırlık yapıp gireceğiz.

Katılımcılara teşekkürler, yarın 20:00'da tekrar oynayacağız.

unknown.png
@Yukare ile geyik bossu keserken.

unknown.png
@Yukare ile boss hazırlıkları yaparken.

unknown.png
Boss ölmeye yakınken @Yukare ok atarken ben de kılıcımla bossa kafa attım.

unknown.png
Limanımız ve evimizi gösteren bir fotoğraf.
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sunucu açıldı
Oda İsimi: Strategyturk
Şifre: stval

@Yasin Ahmet
@Yukare
Ara
@Yukare ve @yafeshan ile yaklaşık 3 saat kadar oynadık, @yafeshan 3 saatin çoğunda afk idi, @Yukare ile maceralara çıktık ve kule yaptık. İlk önce tahtadan büyük ve uzun bir kule yaptık ancak sürekli parçaları kopan kuleyi sağlam şekle sokamadık. Uzunluk ne kadar uzun ise o kadar daha kolay parçalar kopuyor bu yüzden en yüksekteki parçalar getirdiğimiz onca sütun ve güç desteğine rağmen parçalanıyordu. Biz de kuleyi tamamen yıkıp içi odun dışı taştan daha ufak bir kule yaptık. Ardından gemimizi alıp haritada Bonemass bossunun olduğu bölgeye kadar gemimiz ile gittik. Yol boyu iki kez deniz yılanı saldırdı ve bir yaşayan ada bulduk. İlk deniz yılanını bir süre okladıktan sonra kaçırdık ancak ikinci deniz yılanını tam öldürüyorduk ki, @Yukare Viking ruhunu dizginleyemediğinden gemiyi ve yayı bırakıp gürzü ile deniz yılanına atladı. Deniz yılanı da üstüne zıplayan @Yukare'yi görüp kaçmaya başladı. O sırada boğulan @Yukare'ye yardım ettim, gemiye bindik ve deniz yılanını takip ettik. Yine yakaladığımız deniz yılanı yine elimizden kaçtı. Biz de eve dönmeye karar verdik. Dönerken yaşayan bir adaya rastladık ve adadan 17 parçacık alıp eve dönmeye devam ettik. Eve döndükten sonra da oyundan çıktık.

unknown.png
unknown.png
unknown.png
@Yukare ile yaptığımız kule yavaş yavaş yok oluyor.

unknown.png
@Yukare ile yaptığımız ikinci kule. Diğerine kıyasla çok daha sağlam.

unknown.png
@Yukare ile bulduğumuz yaşayan ada.
[+] 3 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cumartesi aksam ben yokum ama gunduz olursa gelebilirim. Baska zaman diger arkadaslara uygun degilse Cumartesi aksam yine de server acik olacak, dedicated server isini cozdum gibi
Ara
Cumartesi gündüz kurabilirseniz ben de gelirim.
Ara
Cumartesi 15:00 gibi kurarız 18'e kadar oynarız o zaman herkes müsaitse. 
@Yukare
@yafeshan
@Rzenma
Ara
Uygundur. 3. Boss icin frost arrow hazirliyorum ben.
Ara
1 saat sonra odayı kuracağız.
@yafeshan
@Yukare
@Rzenma
[+] 2 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Server kuruldu

Giris icin ip secenegini kullanmak gerekiyor bu sefer

109.100.214.34:2456
sifre: stval

@Yasin Ahmet
@Yukare
@Rzenma

steam serverdan eklemek icin sonunu 2457 yapmak gerekiyor
Ara
Biraz işim var gecikeceğim ama etkinlik bitmeden gelirim herhalde.
Ara
Bu gün @yafeshan, @Rzenma ve @Yukare ile 6-7 saat oynadık. @Rzenma başlarda vardı sonlarda yoktu, @Yukare ise başlarda yoktu sonlarda vardı. Son bir kez demir seferine çıkıp 200 civarı demir ve 35 civarı gümüş topladık. Dağlarda kurt ve taş golem avladık, 2 kere deniz yılanı öldürdük. Ve 3. Boss'u kestik. Katılanlara teşekkürler yarın bir daha oynayacağız 20:00'da.

unknown.png
Yılan kestiğimiz sıradan bir fotoğraf.

unknown.png
Demir kazdığımız sıradan bir resim.

unknown.png
Gördüğümüz Odin'in ruhu.

unknown.png
Taş goleme ok fırlattığımız sıradan bir resim.

unknown.png
Dağa çıkmadan önce sabahı bekliyoruz.

unknown.png
Bossu spawn ediyoruz.

unknown.png
Bossu öldürdük.
Ara
Anlatıldığı kadar güzelmiş, oyun mekanikleri fazlasıyla yeterli ama görsel olarak biraz kötü bloom felan da açık olunca hiç oynanmıyor. Gemiyle açılıp keşfe çıkmak çok ilgi çekici oyunda ne kadar ilerlediniz bilmiyorum ama ben arasıra yine katılmaya çalışırım. Görsellere bakarak laptop çalıştırır diye düşünmüştüm ama çalıştırmadı. Hatta ofisteki bilgisayar bile tüm ayarları fullenyince biraz kastı. Ofisten katıldığım için bazen afk kalıyordum az daha beni bataklık adasında bırakıp gidiyorlardı zor yetiştim :(

[+] 2 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir saat sonra 20:00'da oynayacağız.
@yafeshan
@Yukare
@Rzenma
Ara
Server kuruldu

Giris icin ip secenegini kullanmak gerekiyor

109.100.214.34:2456
sifre: stval

@Yasin Ahmet
@Yukare
@Rzenma

steam serverdan eklemek icin sonunu 2457 yapmak gerekiyor
Ara
@yafeshan ve @Yukare ile bu gün 3-4 saat oynadık. Bu gün sadece yapı yapmakla geçti, @Yukare ev yaptığı sırada ben de dağın ortasına konaklanabilecek ultra güvenli bir baraka yaptım. Katılımcılara teşekkürler Cumartesi günü görüşmek üzere.

unknown.pngunknown.png
Göle sahip avlumuzu gösteren bir resim.

unknown.png
unknown.png
@Yukare'nin evini gösteren bir resim.

unknown.png
Limanımızı gösteren bir resim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.