2022 Kış Steel Division 2 Etkinliği
5664.png
Oyunlar Steam üzerinden oynanacaktır. Etkinliğe katılmak istiyorsanız konuya katılıyorum yazmanız yeterli. Oyuncular bu başlık altında örgütlenip, etkinliğe dair görsel ve videoların paylaşabileceği konudur.
Ara
Katılıyorum.
Ara
Katılıyorum
Ara
Katılıyorum
Ara
Durum Raporu: Ben Hermann Goering komutasındaki kara bölüğünden Hans Schneider, Temmuz ayı yıl 1944.
Bugün sovyet cephesinden Bobrujsk civarından büyük bir taarruz geleceği haberini almamız üzerine hattın sol kanatını savunmam için seçildim. Sabah erken saatlerde başlayan taarruz saatlerce devam etti. Dar ve ağaçlık bir alanı savunmaktan sorumluydum o sebepten yolları savunacak cesur alman topçularını iyi bir şekilde mevzilendirip sadece savunma yapmanın biz almanların onurunu lekeleyeceği düşüncesiyle bulabildiğim en iyi askerleri toplayıp ormana doğru taarruza geçtik.

Düşman ormanda savunmasını hazırlamıştı ama almanların ne kadar iyi dövüşebileceklerinden habersizlerdi önce düşmanın 5 bölük birliğini 2 tane elit piyade birliğimizle yok ettik bunu duydukları gibi hemen tanklarla desteğe gelmeye çalıştılar 3 tane T-34 karşısında zor zamanlar yaşayan birliklerimizi hemen yetişen walküre birliğimiz kurtardı. Düşman tankın tam motoruna attığı bomba ile infilak eden tankı gören diğer sovyetler kuyruklarını kıstırıp kaçtılar ve bizde taaruza devam edip iyi bir pozisyona yerleştik ve arkadan takviyelerin ulaşmasını bekledik. 

Bu başarısızlığı gururlarına yediremeyen sovyerler devasa bir piyade ve tank birliğiyle saldırıya geçti ve bizi bir miktar geri püskürtmeyi başardılar hemen Luftwaffe güçlü bir bomardıman desteği isteyip elimizde kalan az birlikle tekrardan taarruza geçtik.
Elimizdeki az bir miktar birlikle düşmanı püskürtmeyi başardık ve ormanı kontrol altına aldık. Ama sovyetler sanki sayıları sonsuzmuşcasına bölgeye tank ve piyade yığmaya devam edip duruyordu hemen telsizle Kommandant Hermann Goering'i arayıp bölgedeki durumu bildirdim bunun üzerinde bir Luftwaffe filosu bölgeye sevk edildi ve düşmanı yerle bir etti.

Bu sıralarda büyük tank bölüğümüz bölgeye ulaştı ve prototip aşamadaki Sturmtiger ile birlikte saldırıya geçti ama düşmanın bölgeye kurduğu ağır bombardıman gücü tarafından yok edildi. Tankımız olmadığını gören sovyetler cesaret bulup gene büyük bir tank birliği ile saldırıya geçti ama ormana bir süredir yerleştirdiğimiz Panzerschreck birliklerinden habersizlerdi ve bu tüm tanklarının yok olmasına yol açacaktı.

Düşmanın tankları Panzerschreckler tarafından teker teker avlandıktan sonra açık olan düşman hattına bir tane cesur Tiger E ile saldırı yaptık ve düşmanın bölgeye yerleştirdiği ve tank hücumumuzu engelleyen topçu birliklerini hızlı bir saldırı düzenledik.

Düşman topçuları yok olduktan sonra karşı tarafın komutanı ellerinde ne var ne yoksa hepsini cepheye göndermeye başladı, bu birliklerin onların son birliği olduğunu anlayınca büyük bir tank hücumu ile işi bitirmeyi planlıyordum ki sağ kanattaki diğer bölüklerin çok zor durumda olduğunu öğrenmem üzerine saldırı için planladığım son tanklarımı ve bir miktar piyadeyi sağ kanata gönderme kararı aldım.

Tanklarla birlikte saldırıya geçen birliklerimiz hızlıca kritik noktaları geri aldı, daha fazla saldırının sadece kayıp vereceğini fark eden sovyetler şimdilik geri çekildi. Yarın için daha büyük bir taarruzla gelmeleri bekleniyor bu sebepten bölgeye acil takviye talep ediyoruz.
-Tümen Komutanı Hans Schneider
[+] 2 üye Pharmacist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20211202234925_1.jpg
Haritanın sağındaki ormanları güvenceye almadan önce hat boyunca karşılıklı çatışmalar. Sovyet tarafından son direniş. Ormanların arkasında hava savunma sistemleri ile anayolu kesen koca bir düzlük vardı.

20211203005029_1.jpg

Calliope atışına yakalanmış Alman kuvvetleri
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20220105232411_1.jpg
Oyunun en tatmin edici şeylerinden biri smokelarla organize bir hücum yapmak. Maalesef rakip çok güçlü bir savunması kalmadığından -önce ssdeki kasabayı ele geçirip arkasındaki top ve mgleri imha edip ana savunmalarını yok ettim- Yeterince güçlü bir girişle köprüyü geçemedim ama geçtikten sonra gelen uçak ve taze piyade desteğiyle kesin olarak bölgeyi ele geçirdim.Screenshot_3.pngas.png

m8.png
M8 ile de King Tiger alınmaz herhalde  :sunglasses:
Ara
Akşamları takılan varsa beraber girelim sardım bu aralar oyuna tekrardan
Ara
Yine kışa girmişiz etkinliği yeni konu veya buradan bir canlandırsak mı?
Ara
Katılıyorum.
hby6qc.gif
Ara
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
@Oduncu @Ayro @Justicar ile dün girdiğimiz maçlar.
Ara
İki oyunda da kıyma makinesine soktular beni.
Ara
image.png

Dün oynadığımız 2v2 sonu. @Ayro ile rakibi yok ettik. @SatanistKesenKedi üstün Alman piyadesinin tadına baktı. Gece ağlayarak uyudu.
[+] 2 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu cidden yaktı ama deplasmanın deplasmanı bir oyundu.
Ara
Screenshot_11.png
Screenshot_5.pngScreenshot_10.pngScreenshot_3.png
Bazı oynadığımız oyunların oyun sonu ekran görüntüleri
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Screenshot_3.png
Açık arazide bitmek bilmeyen T34/85'lere karşı mücadele ettik. Tipik rakip hatalarından biri olan haddiden fazlasını elde etmeye çalışırken AT ve Uçaklarımıza yem oldular.
Screenshot_5.png
81 dakika :(
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.