2023 Kış Gates of Hell: Ostfront Etkinliği
etkinlikLogo.png

Strategyturk 2023 Kış Gates of Hell: Ostfront etkinliğine hoş geldiniz.

• Etkinlik Pazartesi ve Perşembe günleri saat 20:00'de başlayacaktır.

• Etkinlik günleri ve saati oyuncuların müsaitlik durumuna göre değiştirilebilir.

• Katılmak için "Katılıyorum" yazmanız yeterli. Gün ve saatler uygun değilse belirtebilirsiniz.

• Etkinlik içi oynanan oyunlar ile ilgili görseller, videolar, içeriklerin paylaşımı ve sohbeti bu konuda yapılır.

• Oyuna yeni başlayanlar ve ilk defa çok oyunculuda oynayacaklar, Gates of Hell: Ostfront - Çok Oyunculuya Giriş 101 konusundan ipuçlarını okuyabilirler.

• Doktrin seçmek veya incelemek için Gates of Hell: Ostfront - Doktrinler konusundan faydalanabilirsiniz.

76561198034761601.png
Ara
Katılıyorum
Ara
Katılıyorum
Ara
Katılıyorum
Ara
Katılıyorum
Ara
Pharmacist, Craetus vs Euphrates, Roz kadrosu ile bir maç atmayı denedik ancak Pharmacist'in internet bağlantısı koptu, maç yarıda kaldı. İnternet problemini çözemediği için çıkmak zorunda kaldı.

Daha sonra Roz ve Euphrates ile beraber yabancılara karşı early warda 3v3 oynadık. Roz da çıkınca Euphrates ile yabancılara karşı early warda 2v2 attık. O oyunlardan görüntüler:

Sıradaki oyun günü görüşürüz.
76561198034761601.png
Ara
katılıyorum
[+] 1 üye ''insan'' nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılımcılar
@Craetus
@elefsar
@Euphrates
@Pharmacist
@Roz
@''insan''

Lobi kuruldu. Hepinizi bekliyoruz.
76561198034761601.png
Ara
Bugünkü oturumda üç el oyun oynadık.

İlk oyun elefsar, Craetus vs Pharmacist, Euphrates eşleşmesi ile başladı. elefsar ilk defa oynadığı için eğitim tadında geçti maç. Pharmacist ve Euphrates ikilisi baskın bir şekilde haritaya yayıldı ve yenildik.

Görsel

İkinci oyunda Pharmacist, Craetus vs Euphrates, elefsar eşleşmesi oldu. Pharmacist ile rakibe baya bir bastırdık. Ciddi bir direniş sergileseler de kazanmayı başardık.
Görsel

Üçüncü oyunda yine ilk eşleşmedeki aynı kadro ile oynadık. Maç oldukça çekişmeli ilerliyordu ve iki taraf da birbirinin hatasını bekliyordu. Ancak Pharmacist'in internet bağlantısı koptu. Oyunun son yarısında Euphrates tek başına direndi. Bir Tiger 1'e karşı 3 KV-1 ve 1 T-34 getirse, bombardıman uçağı ile 250kg bomba atsa, Katyusha ile iki salvo roket saldırısında bulunsa da Tiger'ı patlatamadı. Bu da sonunu getirdi.
Görsel

Gelen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Eliniz sağlık. Sıradaki oyun günü görüşürüz.
76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk oyundan tabi kötü başladık, Craetus'un dediği gibi eğitim tadında oyunlar oldu. Üçüncü oyun biraz daha kavradım gibi, nihayetinde daha fazla zorladık rakibi. Pharmacist düşmeseydi büyük ihtimal yenilecektik ama en azından daha çekişmeli geçmiş olacaktı. Euphrates tek başına kalsa da çok iyi direndi. Tecrübesi belli oldu. İki kişiye karşı yetişmek zor, belki 3. oyunum olmasa yenerdi diye düşünüyorum.
Sonraki oyun günlerini iple çekiyorum.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugünkü oturumda iki el oyun oynadık.

İlk maçta elefsar, Euphrates ve ben yabancılara karşı 3v3 attık. Euphrates cephenin soluna, ben sağına, elefsar da tam muharebenin merkezine, ortaya gitti. Ortada biraz zor zamanlar yaşadı düşman sniperı ile. Ben de sağda iki düşman tankını 14.5mm tüfeği olan bir piyade ile etkisiz hale getirdim. Düşman yılmadı sürekli tank getirdi. Euphrates de ortaya baskı kurunca kazandık.

Görsel

İkinci maçta Pharmacist de geldi, 4 kişi olduk. Yabancılara karşı 4v4 oynadık. Baya uzun ve acı dolu bir maç oldu. Çok fazla tank kaybettim. elefsar ile orta bayrakta direndik bırakmadık. Euphrates sağ bayraklarda elefsar ile birlikte uzun uzun çatıştı ve kontrolü eline aldı. Sol bayraklarda Pharmacist ile başarısız saldırı girişimlerinde bulunduk. 2 KV-1 ve 2 T-34 getirdim sola, hepsi de bir vuruşa sakat kaldı. Hatta T-34leri düşmana kaptırdık, düşman tamir edip üzerimize sürdü. Sonlara doğru düşman Tiger'ını KV-2 ile patlatmayı başardım. En nihayetinde kazandık.

Görsel

Gelen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Elinize sağlık. Sıradaki oyun günü görüşürüz.
76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Özellikle ikinci oyun çok zevkli geçti. Keşke karşı takımda sürekli lag yapan arkadaş lag yapmasaydı. Orta alan çok çekişmeliydi, sürekli el değiştirse de genelde bizde kaldı. Euphrates'in getirdiği komutan yüksek puan almamızı sağladı.
Uçak ile bombardıman yapmak tam bir görsel şölen. Hele tank veya araç vurunca bolca keyif veren bir aksiyona dönüşüyor. Herkesin eline sağlık.
Ara

İlk maçta Euphrates ile birlikte diğer oyuncuların gelmesini beklerken yabancılarla bir el 2v2 attık. Rakipler sanırım yeni oyunculardı, fazla direniş gösteremediler. Çabuk bitti.

Görsel

İkinci maçta Euphrates, ''insan'' vs Roz, Craetus kadrosu ile oynadık. Oldukça çekişmeli geçti. Maçın ilk yarısında Euphrates ve ''insan'' üstünlüğü ele aldı 5 bayrağın 3'ünü aldılar ve saldırıları püskürtüler. Skorda 700-200 gibi bir farkla kazanıyorlardı. Orta bayrağı alamayınca Euphrates'in soldaki bayrağına saldırdım, ilk etapta ele geçirdik ancak rakip üsse daha yakın olduğu için uzun süre elimizde tutamadık. Ancak rakip ilgisini oraya kaydırdığı için bu sefer orta bayrağa girebildik. Bu tam bayraklarda üstünlüğü ele geçirmişken Roz sağda kendi bayrağını kaybetti ve tekrar yenişememe aşamasına geldik. Bu sırada iki düşman uçağı düşürdüm kamyona monte DShK ile. Roz'un bayrağı da aldıktan ve orta bayrağa gelen saldırıları püskürttükten sonra rakipten bir bayrak daha aldık ve yenilirken geriden gelerek oyunu kazandık. Ciddi çekişmeli bir maçtı.

Görsel

Gelen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Elinize sağlık. Sıradaki oyun günü görüşürüz.
76561198034761601.png
Ara
Pazartesi oynanan maçlar için şöyle bir açıklama yapabilirim;

Oynanan 2 oyunun da best player i olarak incelemek yapmak vazife oldu. İlk oyun karşı takım bence yeterince tecrübesi olan insanlar değildi. Şu yüzden solda 2 ortada 1 ve sağda 2 bayrak bulunan haritada sadece orta ve sağ bayraklara atağa kalktılar. Sol tarafı tutan kişi olarak oldukça rahat bir cephe savunması hazırladıktan sonra orta bayraktaki Elefsar'a 76mm pak getirerek kendisini hırpalayan Lafette ve 57mm pakları yok ederek orta bayrakta rahat etmesini sağladım. Orta bayrağı tamamen ele geçirdikten sonra oyunun sonlarına yaklaşmıştık. Sağ tarafta Craetus'un üstüne panzerjager panzer III f ile atağa kalkıp en sağ bayarağımızı kısa süre kaybetmezsek bile özel puan ile çağırdığım sheilded T-34 ile en sağı temizleyerek oyunu bitirdim.

İkinci maça gelirsek toplam 8 bayrak vardı ve bana en sağdaki 2 tanesini saldırıp almak ve savunma görevi düştü. Arada yardıma gelen ve etkisi büyük olan Elefsar'a tekrar teşekkürler :). Karşımdaki rakip hakim tepede olmasının avantajı sayesinde önümdeki bayrağı alamadım ama en sağdaki bayrağa asker göndererek baskı yapmama rağmen oyunun ilk yarısında etkili olamadım. Karşımdaki rakibin en büyük avantajı ping yapmasından dolayı micro yaparken askerlerim araçlarım bir anda verilen komutu unutup bu sırada benim tarafımdan seçili olduklarından dolayı sabit kalarak onları kaybettim. Karşı rakibi oyundan attıktan sonra karşıma asker ve araç kaydırsalar bile savunamadılar ve en sağ 2 bayrağı alarak oyundaki üstünlüğü ele geçirdik. En sağ tarafın kontrolünü aldıktan sonra orta ve orta sola baskı kurmaya yardım ettim. Çağırdığım KV-1 1942'ler 1 tanesi Tiger'a yem olurken diğeri ile orta bayrakta üstünlük kuran alman tankının paletini parçalarak Elefsar'a uçak atmasının yolunu açtım. Sağ orta bayraktaki askerlerimi micro yaparak bayrak içindeki askerlerin çoğunu temizlesem bile Stug III F olduğu için bayrağı tamamen ele geçiremedim Tiger'ı ve diğer tankı yok ettikten sonra KV-1 1942 ile etraftaki tanklar avlayarak oyunu kazandık.
Ara
Katılıyorum
Ara

İlk maçta 3v3 attık. elefsar, Craetus, ''insan'' vs Euphrates, Noir, Roz eşleşmesi oldu. Başlangıçta baya iyi başladık. 9 bayraktan 5'ini aldık ve puanda fark açmaya başladık ancak rakibin bastırması ile bayrakları tek tek kaybetmeye başladık ve geri toparlayamadık. Rakip kazandı. Zevkli bir maçtı.

Görsel

İkinci maçta elefsar internet bağlantısı yüzünden oynayamadı ve çıkmak zorunda kaldı. O çıkınca Roz da ayrıldı. Craetus, Noir, Euphrates ve ''insan'' olarak 4 kişi kaldık ve başkaları ile 4v4 oynadık. Baya kötü yeniliyorduk. Oyunun sonlarına doğru bir anda crash verdi oyun. Yenilsek bile keşke çökmeseydi. Ayıp oldu yabancılara.

Görsel

76561198034761601.png
[+] 2 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel

Roz ile 1v1 attık. Gayet çekişmeli bir maçtı. Bayrak üstünlükleri sık sık değişse de Sovyet insan dalgalarına dayanamadı Finler. Çok iyi piyade taktikleri uyguladı Roz ancak en son getirdiğim tank ile birlikte umutları kırıldı Finlerin.

Görsel

Euphrates'in gelmesi ile birlikte 3v3 attık rastgele yabancılar ile. Baya iyi oynadılar. Hiçbir bayrakta rahat vermediler. Özellikle haritanın sağ tarafında karşımdaki rakibim sadece MG34 ve MG42 ile sniper askerleri basıyordu. Oyun boyunca bayrakta üstünlüğümü korumuş olsam da oyun sonlarında Nebelwerfer'in roket salvosu üzerinde ve Panzer 4 F2 taarruzunu durduramadım. Haritanın sol tarafı ise sadece kan ve gözyaşı ile doluydu. Roz'un askerlerini tabiri caizse biçtiler. Elimizden geleni yapmamıza rağmen takımca rakibe yeterli mukavemeti gösteremedik. Kaybettik.

Görsel

Euphrates ile oynadığımız bu maç da oldukça zevkliydi. Savaşın büyük kısmı orta bayrakta geçse de her iki taraf da kanatlara saldırdı. Rakibin bizim kanada düzenlediği saldırıların hepsi püskürtüldü ancak bizim rakip kanadındaki bayraklara düzenlediğimiz saldırılar ile o bayraklarda kalıcı olduk. Rakip orta bayrağa çifter çifter uçak savar ve dağ topu getirerek ortada zor anlar yaşattı ancak her şeyi ile ortaya odaklanarak kanatlarını kaybetti. En nihayetinde kazandık.

76561198034761601.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.