2030
Madem 3.dünya savaşı hakkında konu açılabiliyor bende 2030 hakkında bi alternatif tarih başlığı açayım.Alttaki haritanın nasıl oluştuğunu eve döndüğümde yazarım.En kötü senaryo.

Siyah - Almanya ve Fransa(tek devlet değiller aynı hedefe yönelen iki yakın müttefik)
Mavi-Abd

...

JaEJMJ.jpg

...

Rus destekli Azerbaycan ordusu Tebrize girer.Amerikanın kurduğu yeni arap devleti ürdünden irana kadar olan toprakları yönetir.

Türk devlet hazinesi hükümet tarafından varlık fonu diye şirket-devlet modeline evrimleşince.Ve işgal edilince İstanbul ve İzmir şirketlerce yönetilen tarafsız şehir devletler olurlar.İzmir ve çevresin yunan askeri korumasına istanbulda uluslarası bir korumaya bırakılır.

ukraynaın doğusu Rusyaya bırakılır karşılığında ortadoğuda abd ile ortak olurlar.Belarusta referandum düzenlenip Rusyaya katılır.Ruslar batılı liberal ekonomik sisteme entegre olur.Hindistan-Rusya-Japonya-Abd beraber Çin'i kuşatma stratejisi işlerler.
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
gg
G0kMNN.png
[+] 4 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ciddi manada gg wp. Faşizan olan Fransa herhalde :P
Ara
@cemal Hocam bu kadar ümitsizlik neden :) türkiye toprak kaybetmiş biz niye toprak kaybediyoruz
[+] 1 üye Kher nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sonunda Anadolu'dan kurtuluyoruz <3
[+] 3 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Turkey will cede Antalya to Italia. Turkey will cede Trebizond to Russia. Turkey will cede İzmir to Greece. Turkey will release Principality of Antioch, Kurdistan and Byzantium as a sovereign state. Turkey will be forced to pay %10 of his Bor Rezerv to Italia. As conquest Casus Belli, Italia suffers 2.3 aggressive expansion
[+] 5 üye Hammurabi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bence başkanlık sistemi gelecek, BOP Eşbaşkanı RTE yeniden Kürt açılımı yapıyoruz diyerek İsrail'in de istediği gibi bir Kürt devletini oluşturacak. TSK kuzeyden gelecek tehditlere karşı İsrail'i koruyacak. Ama devir değişti eskisi gibi öyle feth edilmiyor topraklar, o yüzden Batı Türkiye'nin paylaşılmasını saçma buluyorum. Umarım Avrupa Birliği'ne bir şey olmaz, federal bir dünya devletinin öncüsü olacaklar çünkü. Amerika aynen birinci güç olmaya devam edecek.
Ara
Aslında bu siyahı anlamadım, hangi ülke bu siyah olan?
G0kMNN.png
Ara
(25-02-2017, 14:02)Cpt.MacMillan : @cemal Hocam bu kadar ümitsizlik neden :) türkiye toprak kaybetmiş biz niye toprak kaybediyoruz
Geçmiş olsun bize 
(25-02-2017, 21:32)GaulTurk : Aslında bu siyahı anlamadım, hangi ülke bu siyah olan?

Avrupa birliğini yöneten Alman-Fransız ikilisi.Eurocratların gölge avrupa imparatorluğu :)

---------------------------------

Gönderiyi düzenledim yazıyı yazdım.
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Fransızların ve Almanların beraber tek bir devlet kuracağını hiç sanmıyorum.
G0kMNN.png
Ara
Federasyon şeklinde olabilir, iç işlerinde farklı dış işlerinde aynı şekilde hareket eden ülkeler. Tabi Avust-Mac'a göre daha eşit olacak. Tabi iki ülkenin hükümeti aynı düşünmesi felan filan lazım federasyonun kurulması için.
Ara
Federasyon kurmazlar ben orda renk sıkıntısı çektim :D paintte ikisini aynı renk yaptım.Tek devlet değil onlar birlikte hareket eden üst düzey müttefikler
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
daha-hala-ab-ye-girece%C4%9Fini-uman-yur...704718.jpgKardeş senin dediğin olay bunu gibi bişey.Hayal gücün iyiymiş birazda bana ver :)
[+] 1 üye SiyahAtlıHarzem nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(25-02-2017, 22:04)SiyahAtlıHarzem : Kardeş senin dediğin olay bunu gibi bişey.Hayal gücün iyiymiş birazda bana ver :)

İnş öyledir :)
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Alternatif rakka harekatı rotası
379Rkr.jpg
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
yazın
Pyd birlikleri deyr ez zora ilerleyip orda iranla çıkar çatışması olunca ırak merkezi güçleri de kuzey ırakta peşmerge ile çatışacak.Tuzhurmatudaki Türkmen 16.Tümen kerkük'e yürüyecek
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Zamanlamaları tutturamadım ama bu sene içerisinde bi kısmı daha gerçekleşir.Rakka harekatı olasılığı hala yüksek.Suud-İran savaşıylar beraber kürtler musul ve deyr ez zoru alabilsin diye Türk-İran savaşını tetiklicekler sad
Ebukemal-Fellıuce-tebük-amman ürdün büyüyecek.Hicazda uluslarası bölge olucak.Basra körfezinde petrol kutularına batılı ordular el koyacak.Arabistan çölleri ise ağır silahlı aşiretlerin insafına terk edilecek.
...
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Sad ki ne sad El-Kardinal durumlar vahim
G0kMNN.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.