AAR: Kabileden İmparatorluğa:Bambuk Kabilesi
#1
769-869


769 yilinda Bambuk kabile sefi olarak hukumdarliga basladim. Bulundugum topraklar corak ve verimsiz,halkim ise bir avuc insandan olusmaktaydi.

Görsel


Bu corak topraklarda insanlarimin bile karnini zor doyururken birakin ordu kurmayi gelecek yil nasil ac kalmayizin hesabini yapiyorduk.

Görsel


Son gelen kurakliktan dolayi vergilerimiz azaltmis ve paranin degerini dusurmek zorunda kalmistik ama boyle yapmasaydik beni koruyan askerlin bile ucretini odeyemeyecektim.

Görsel


Kuzey kentlerinde ticaret yapan tuccarlarin zenginlestigi dedikodusu duyunca bende yolculuga cikmaya karar verdim. Kuzeye Fas'a gidecek ve oradan bir gemi kiralayip uzak diyarlara yolculuk edecektim.

Görsel


Aylar suren bir yolculuk sonrasi Endulus'e gecip oraki musluman tuccarla ile Afrika'nin en uzak cografyasi olan Bambuk topraklarina kervan getirmelerini saglayacaktim.

Görsel


Butun bu cabam beni daha da efkarlandirmisti.

Görsel


Kervandan gelen gelir ile topraklarimda otoritemi guclendirip kendimi Ulu Sef ilan ettim.Culsuz olabilirdim ama ufkum genis bir hukumdardim.

Görsel


Hemen olmasa da ulkemin refahini arttirma cabalarim yavas yavas karsiligini vermeye baslamisti.

Görsel


Fakat kurakliginin da etkisiyle mahsul yetismemis ve vergiler toplanamiyordu.

Görsel


Ertesi sene,kazara halkin altin madenini kesfetmesi uzere tum gelecek geri donusu olmayan bir sekilde degisecekti.

Görsel


Gelirimiz birden bire yukselmisti fakat biz yine de tasarruflu davranacak ve bu paramizi kuvvetli bir ordu kurmak icin harcayacaktik.

Görsel


Nitekim 2 yil icinde buldugumuz altin damari bitse de 10 yil sonra tekrar yeni ve daha buyuk bir maden yatagi bulacaktik.

Görsel


Topladigimiz parali askerler ile bir ordu kurup cevre kabileleri isgal etmeye basladik.Altin madeni bir anda bize hayalini bile kuramadigimiz bir zenglnlik vermisti.

Görsel


Para fetihleri ve bu fetihler daha cok parayi getirmisti. Altin madenini daha da buyuttuk ve artik kabile devletten kendi kralligimizi ilan etme zamanimiz gelmisti.

Görsel


Komsu kabile olan Bure'de baska bir buyuk altin yatagi bulundu ve zenginligimiz birkat daha artti.

Görsel


100 yil icinde inanilmaz bir servet ve toprak buyuklugune ulasmistik.Artik tum Bati Afrika bizim egemenligimiz altindaydi.Kucuk bir kabile devletiyken imparatorluk olma yoluna gidiyorduk.
[+] 6 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Çinliler gelip işgal eder, son.
Ara
Cevapla
#3
Gelemez,su ayarla oynuyorum ben.

33m8sc5.png
Ara
Cevapla
#4
Böyle hikayelere, başarılara, tırnaklarınla kazıya kazıya gelinen zirve noktalara bayılıyorum. Altın madenlerini bulmuş olmana çok sevindim. Hedefinde sınırlarını Avrupa ya da Arap yarım-adasına genişletmek var mı?
[+] 1 üye Buzzerbeater nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#5
Hedefim sadece bati afrikayi birlestirip Islam'a donmek.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.