Adolf Hitler başa geçemeseydi?
#1
91939-004-4CD1EB63.jpg

Adolf Hitler 1. Dünya savaşında Alman İmparatorluğu için Bavyera Alayı'nda görev aldı. 1918 yılında 
Fransa'da bir köyde vuku bulan çatışma gerçekleşti. Tam bu sırada İngiliz ordusunda görev alan Henry Tandey, yaralı ve yorgun düşmüş bir Alman askeriyle karşılaştı. Henry Tandey, bu genç Alman askerini öldürebilirdi, ama düşmanı da olsa yaralı ve savunmasız bir insanı öldürmeyi doğru bulmadı. Adolf Hitler'in hayatını bağışladı.

Bu alternatif tarihimizde Henry Tandey yaralı askeri düşman olduğu için vurmaktan çekinmiyor. Peki, sizce bu tarihin gidişatını ne yönde değiştirirdi?
Ara
Cevapla
#2
Öncelikle bana göre bilim bu kadar ilerlemezdi, Rusya kendine farklı müttefikler bularak Avrupa ile yeni bir savaşa girişebilir buda daha erken kurulan Avrupa Birliği ya da benzeri bir olaya yol açabilirdi. Fransa kendini daha hızlı toplayarak bugün çok daha güçlü bir devlet olabilir kendinde olmayan bir Almanya'a karşı tekrar genişlemeye çalışabilirdi. Almanya ile uğraşmayan avrupa tekrar Yunanistan yoluyla Türkiye'e sataşmayı deneyebilir savaşlar çok daha uzayabilirdi. Ve bence en önemlisi eğer II.Dünya Savaşı çıkmasaydı bügün hala bir komtanın yanına belli bir miktar adam toplayıp imparatorluk kurabildiği bir dönemde olurduk ama Hitler sayesinde devletler içlerinde ki tüm öfkeyi tek savaşla kustu, o dönemde yaşanan bilim gelişmeleri ile toprak almak ve savaşmak çok daha zorlu bir hale geldi. Buda soğuk savaş ve benzeri olaylara neden oldu.
Ara
Cevapla
#3
Birşey değişmezdi, Alman derin devleti yerine birini bulurdu.
Ara
Cevapla
#4
O gelmeseydi başka bir hitler gelirdi. Çünkü bu savaşı Alman toplumunun kendisi istedi. Toplumda birinci savaş sonrası oluşan öfkenin vücud bulmuş halidir hitler bir şekilde o öfke patlayacaktı. Birinci savaş bitmemişti aslında sadece yorgun düşülmüştü.
Ara
Cevapla
#5
Siyonistler yahudilere toprak kazandırmak için I. Dünya savaşını çıkartıp serv ile toprak kazandıracaklardı fakat hesapta olmayan Atatürk karşılarına çıkınca Adolf Hitler'i finanse edip II. Dünya savaşını çıkartarak yahudilere vatan kazandırlar. Adolf hitler o zaman ölmüş olsaydı başkasını yerine koyarlardı. Onu da kullanma tarihi bitince kıvırıp çöpe atarlardı.


HİTLER'İ FİNANSE EDEN YAHUDİ ŞİRKETLER VE BANKALAR

"Siyonistler bana mücadelemde önemli katkılarda bulundular. Hareketimizde çok sayıda Siyonist'in mali desteğini gördüm. Daha o zamandan kuvvet ve başarının ne yönden geleceğini biliyorlardı" (ADOLF HITLER)

HİTLER'E MALİ DESTEK SAĞLAYAN SİYONİST BANKALAR
• Deutsche Bank:Sahibi Georg von Siemens, Bşk. Oskar Vasserman.
Alman savaş ekomisini yönlendirmiştir. Hitler'i finanse etmeleri yönünde hemen hemen bütün şirketlere baskı uygulamıştır,


• Dresdener Bank:Sahibi Eugen (eski bir Alman Gazetesinden) Gutmann, Bşk. Herbert Gutmann,
Aynı zamanda barut üreticisi Lois Hagen, Loewe ve Krupp silah fabrikalarını finansa etmiştir.

Darmstaetter Bank:Sahibi Abraham Oppenheim, Bşk. Jakop Goldschmith,

Bleichroeder Bank:Kurucusu Samuel Bleichroeder, sahibi Bleichroeder ailesi.
Aynı zamanda Nazi hükümetinin ekonomi asistanlığını yapmıştır.

Oppenheim Bank:Sahibi Oppenheim ailesi Ruhr Bölgesi demiryollarının yapımcısıdır. Savaşa yönelik kimya endüstrisini finanse etmiştir.
Speyer Bank:Sahibi Speyer ailesi.

Mendelssohn Bank:Sahibi Mendelssohn ailesi II. Dünya Savaşı'ndan önce Alman Endüstri Komitesi ve Ticaret Odası Başkanlığı yapmıştır. Alman savaş endüstrisini ve kimya sanayiini finanse etmiştir.

Warburg Bank: Sahibi Warburg ailesi. Alman savaş endüstrisini finanse etmiştir. Almanya'yı dış dünya ile bağlantıda tutan bir Siyonist bankasıdır. I. Dünya Savaşı'ndan sonra Almanya için diğer devletlerden (ABD) kredi temin etmiştir.


Arnhold Bank:Sahibi Arnhold ailesi. Alman Silah sanayini ve savaş endüstrisini finanse etmiştir. Bamag, AEG, Agfa, Dresdner Bank, Ludwig Loewe AG ve birçok Alman silah ve mühimmat fabrikalarının ortak ve finansörlerinden idi.

Disconto-Gesellschaft: Kurucusu kökeni Siyonist hahamlara dayanan Solomonsohn ailesidir. Bu aile 1900'lerde Solmssen soyadını alarak Siyonistlerin dönme taktiğini kullanmışlardır. Sahibi Hitler'in en büyük finansörlerinden George Solmssen'dir. George Solmssen Hitler döneminde Alman bankacılığının merkez organizasyon başkanıydı.
Gemi inşaatı, donanma ve ağır savaş sanayi, petrol endüstrisi, telekomünikasyon alanlarında yatırımlar yapmıştır.

BHG Berliner Hendelsgesellschaft: Sahibi Carl Furstenberg, savaş sanayini finanse etmiştir. Tamamı Siyonistlere ait olan Ruhr Bölgesi endüstrisini desteklemiştir.

Schaafhausensche Bankverein: I. Dünya Savaşı'nda Siegfired Samuel yöneticiydi, II. Dünya Savaşı'nda ise Gutmann yöneticiydi.
Loewe Konsorsiyumu'na katılıp, Loewe Silah Fabrikaları'nı finanse etmiştir. Tamamı Siyonistlerin tekelinde olan Ruhr Bölgesi'ndeki savaş endüstrilerini finanse etmiştir.

Nationalbank für Deutschland: Sahibi Gutmann, savaş sırasında elektrik endüstrisini finanse etmiştir. Bir başka Siyonist bankası olan Darmstaedter Bank ile birleşmiştir.


Commerz und Privat Bank: Yöneticisi Curt Sobernheim, Alman savaş ekonomisini desteklemek amacıyla iç ve dış ticari kuruluşlarıyla ilişki kurma görevini üstlenmiştir.

Berg und Metallbank:Sahibi Dr. Willhelm Merton, Savaş sanayinin hammadde kaynaklarını finanse etmiştir.

M.A.V Rothscild & Söhne: Sahibi Rothschild ailesi. Her alanda savaşı finanse etmiştir.

SİLAH FABRİKALARI YE SAVAŞ MALZEMELERİ ÜRETEN YAHUDİ ŞİRKETLERİ

Krupp silah fabrikaları
Loewe silah fabrikası: Sahibi Loewe ailesidir.
Mauser silah fabrikaları: Sahibi Loewe ailesi ve Alfred von Kaull
Alman silah ve mühimmat fabrikası: Sahibi Isidor Loewe
Stahlwaren und Walfen fabrikası: Sahibi Alexander Coppel
Alman-Atlantik Telgraf şirketi: Sahibi Loewe ailesi
Hannesmannröhren-werke AG: Yönetici George von Sieniens
Aron Hirsch & Sohn: Kaçak silah üreticisi
Hirsch Kupfer und Messingwerke AG: Sahibi Sigmund Hirsch
Solingen Mühimmat: Sahibi Alexande Coppel
Köln-Rüttweiier barut fabrikaları: Sahibi Louis Hagen
Rheinische-Westfalische barut fabrikaları: Sahibi Louis Hagen.
AEG: Kurucusu Emil Kathenaus, askeri alanda kullanılan her türlü aracın motorunu AEG üretmiştir.
Siemens: Tamamen silah sanayi için çalışmıştır. Sahibi Siemens ailesi.
Lufthansa: Nazi Almanyası hava kuvvetlerini oluşturmuştur.

HAMMADDE KAYNAKLARININ SAHİPLERİ DE YAHUDİDİR
Deutsche Erdol: Sahibi Jakob Goldschmidt, yöneticisi Arthur Solomonsohn.
Deutsche Petroleum AG: Sahibi Deutsche Bank
Allg. Petroleum Industrie AG: Sahibi Disconto Bank
Blumenstein-Konzern: Sahibi Blumenstein. Kok kömürü üreticisi. Savaşta 10 milyon Mark'lık kum torbası üretmişlerdir.
Deutsche Eisenhandel AG: Sahibi Leo Lustiy, demir üretimi.
Vereinigte Stahlwerke: Çelik sanayi
Beer Sondheimer & Co.: Metal üretimi
M.LCaro & Sohn: Demir üretimi
Phoenix AG: Madencilik

KİMYA SANAYİİNDEKİ ÜÇ DEV YAHUDİ KURULUŞU
Siyonistlere ait üç büyük Kimya sanayii savaşta kimyasal harb maddeleri ve patlayıcılar üretmişlerdir. Bunlar:
Bayer: Hitler'in savaş propagandasını üstlenmişti.
IG-Farben: Krupp'la beraber Auschwitz kampındaki tutukluları fabrikalarında ölesiye çalıştırdıktan ve tutukluları çalışmayacak hale getir­dikten sonra öldürmüşlerdir.
Agfa: IG-Farben şirketine bağlıdır.

KAYNAKLAR
"Deutschland ohne Juden Eine Bilanz", Bernt Engelmann, 1981, 2.baskı.
"Jews in the German Economy", W.E. Masse, 1987
"Das Dritte Reich", Ploetz Freiburg Wirzburg, 1983
"1939-45 in Deutschland Fotografierte Zeitgeschichte", George Holmsten, Droste.
Blizzard : estriel#1265
Cevapla
#6
Yahudiler basmış parayı Almanlar savaşmış tüm bu şirketler yahudiyse ne denir üstüne yani
Ara
Cevapla
#7
(12-08-2017, 22:28)rocker_tr : Siyonistler yahudilere toprak kazandırmak için I. Dünya savaşını çıkartıp serv ile toprak kazandıracaklardı fakat hesapta olmayan Atatürk karşılarına çıkınca Adolf Hitler'i finanse edip II. Dünya savaşını çıkartarak yahudilere vatan kazandırlar.

burdan sonrasını okumadım.
[+] 2 üye Kaiser-i Rum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#8
İstail'in kurulmasına karşı çıkan yahudiler'e göre 2. kez kurulacak yahudi  devleti mesih tarafından olacaktır.  Bu karşı çıkan kişiler II. Dünya savaşında hep katedildi. Karşı çıkanların bir çoğunun soykırım karşında görüşleri değişti. Büyük tranvalar yarartırsan toplumun düşünceleri değişir. Bakın yeni tarihe ISID'ın ararda patlattığı bombalar nedeniyle Avrupa da müslümanlara bakış değişti. Para içinde yüzen siyonist yahudilere hiç bir şey olmadığı gibi savaş ile daha da güçlendiler. Şu anda bile dini açıdan İsrail devletini kabul etmeyen
daha çok da kendilerine anti siyonist yahudiler diyen grup var. Muhtemelen başka gruplar daha olabilir.
Blizzard : estriel#1265
Cevapla
#9
Hitler'in olmaması durumunda 39'da WW2 olmayacağı konusunda mutabık kalabiliriz. Ama bundan başka pek öngörümde yok sorunun da ucu açık Hitler olmasaydı yerini dolduran kişinin görüşleri nasıl olurdu bilemiyoruz veya Hitler kadar otorite sağlayabilir miydi bir fikrimiz yok. Ayrıca İspanya İç Savaşı ve Çekoslovakya'nın ilhakı dahil bir çok global siyaseti değiştirecek olayların sonuçları değişebilir. Yani Hitler'in olmaması bir çok bir birine bağlı komplike olayın değişmesine sebep olabilir.
[+] 2 üye Kurt Knispel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#10
Zaten gökten dolu yağsa sorumlusu yahudi lobisi Abd fetö. Burakın bu kafaları hayat aslında çok basit. Basit olduğu için zor. İnsanlar işleri karmaşıklaştırmayı çok seviyorlar havalı durduğu için galiba.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.