Anket Başlığı: Sizce
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Dahi

15 51.72%
Şeytan

14 48.28%
Katılımcı sayısı: 29 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Adolf Hitler
#1
Adolf Hitler bilmem kac yılında nerde doğdu değil bu konu bu konu onu nasıl bir şahsiyyet olarak gördüğünüz cökmüş Almanyayı 5-6 yıl icinde canlandıran dahimi ? yoksa insanlardan sabun yapan bir şeytanmı ?
Ara
Cevapla
#2
Hitler'in başarısı aslında geleneksel Alman disiplini ve azmiydi. Bugün hukuk hocalarının çoğu onu demokrasiyi kullanarak onu nasıl yok ettiğini anlatırlar ve demokrasinin zayıf yanlarını ortaya koyarlar.Ayrıca kendisi Anayasa denetim merkezi olan Anayasa Mahkemeleri'nin de kurulmasına sebep olmuştur.

Hitler siyasi başarısı iki esasa dayanıyordu.1) Weimar Cumhuriyeti'nin zayıf ve manipülasyona açık hukuki ve siyasi yapısı 2) Versay Antlaşması'nı yok sayması ve halka zafer vaat etmesi idi.Sonuçta Almanlar aşağılanmış ve zafer vaat eden sadece Hitler'di. Ekonomi başarısı ise Versay'ın hükümlerini yok sayması, silahlanmaya başlaması ve fabrikaların aktif hale gelmesi ve otobanların yapılması ile ortadan hemen hemen kalkan işsizlikti.

Askeri başarısı tarihi Alman askeri gücü ve disipliniydi. Hitler'in katkısı yeni fikirleri uygulama konusundaki eski Alman askeri kurmaylarına oranla daha fazla olmasıydı.Çünkü I. Dünya Savaşı'nda Fransa'yı hemen işgal planları yapan Alman kurmaylarının planları tutmamış, Belçika'nın direnmesi işgali 1 hafta geciktirmiş ve Fransa'ya seferberliği tamamlayıp hazırlanması için zaman kazandırmıştı  ve savaş daha başlarda siper savaşlarına dönmüştü. Bu noktada yeni genç kurmaylar yeni bir savaş planı bulmuşlardı:Blitzkrieg Yıldırım Savaşı . Bu Almanlara inanılmaz bir hız kazandırmış ve Fransa'yı daha savaşın başında saf dışı bırakmıştı. Ayrıca Hitler orduyu modernize etmişti.Fransa'nın bu modernizasyonu kaldıracak mali gücü yoktu. 

Hitler'in diplomasideki başarısı ise biraz İng-Fra müttefiklerin yeni bir savaş istememesiydi.Sonuçta I. Dünya Savaşı sadece yenilenleri değil yenenleri de yıpratmıştı ve Fra sömürgelerinde sıkıntı yaşıyordu(Hatay'ın bize katılması ve Montrö Sözleşmesi'nin imzalanması bu dünya şartlarında gerçekleşmişti.) . Hitler bu sayede hem Avustuya'yı ilhak(Anschluss:AU'nun İlhakı ) etti hemde Alman nüfusunun çoğunlukta olduğu yerleri diplomasi ile ele geçirdi. Sovyetlerle bir anlaşma yapmıştı. Böylece Doğusu güvende idi ve Batı'daki müttefikleri rahatça ezebilirdi(ezdi de)
Hatası ise İngiltere'ye diz çöktürmeden Sovyetleri işgale başlaması idi.

Hitler'in Stalingrad inadı ona Doğudaki savaşı kaybettirdi.Halbuki onu es geçip Kafkasları işgal etse tarihçilere göre savaş hem uzayacaktı hem de Sovyetleri yenme şansı olacaktı. Eskiden komutanlarını dinleyen Hitler değişmiş ve dediğim dedik olmuştu. Afrika'da Rommel'in gitmesi ile üstünlük müttefiklere geçmiş ve savaşın seyri değişmişti.

Sonuç olarak Hitler'in başarısı şartları iyi değerlendirmesi ve Almanların Versay'ın utancını üzerlerinden atmak istemesi ve bunu onlara sadece Hitler'in vaat etmesi idi. Yahudi Soykırımı ile ilgili olarak pek birşey söylemeye gerek yok zaten biliniyor ama bu konu üzerinde birçok komplo teorisinin de bulunduğunu belirtmek isterim.
Biz Lozan'la sadece bir devleti tasfiye etmedik.Aynı zamanda hayallerimizi de tasfiye ettik...
[+] 1 üye çiftbaşlıkartal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#3
Müthiş bir propaganda üstadı ve bir insan sarrafı olduğu kesin. Ancak 17 milyon askerin ölümüne direkt, geri kalan kayıplara ise dolaylı yoldan sebep olmuş bir insan. Yahudilere, Polonyalılara yaptıkları da insanlık ayıbıdır. Dahi olabileceğine ihtimal vermiyorum kendı hırsına ve egosuna izin veren bir insan dahi olamaz. Şeytan sıfatı daha çok yakışıyor.
76561198032000419.png
Ara
Cevapla
#4
Dahi bir şeytan...
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
[+] 4 üye Ahrep nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#5
(18-02-2016, 00:39)Yabgu Khan : Dahi olabileceğine ihtimal vermiyorum kendı hırsına ve egosuna izin veren bir insan dahi olamaz.

Aslında bunlar yüksek IQ'da hiç de nadir görülmeyen şeyler.
Ara
Cevapla
#6
Hitlerin Yahudilerden sabun yaptığına inanmıyorum.
giphy.gif
Ara
Cevapla
#7
Hitler ne dahidir ne şeytandır. Hiçbiri. Hatalı başlık hatalı konu her yer hata.
Ara
Cevapla
#8
Reisdir diyenler beğensin. Ankete alternatif olsun.
[+] 2 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#9
Hitlerin 2. dünya savaşında büyük hatalarının olduğunu düşünüyorum , bu hataların arkasında da başka isimler olduğunu düşünüyorum , bu isimlerin arkasında da bazı gizli destekçiler olduğunu düşünüyorum .
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.