Age of Mythology: The Titans Campaign Rehber Serisi Ön ve Son söz
#1
giris_icin_aom_wallpaper.pngEsenlikler,

Bu ön söz ve son söz bölümü 12 parçalık rehber serisinin açıklaması niteliğindedir.


Bu rehber serisinde önemli kısımlara değinmeye çalıştım, umarım işinize yarar.
Keyifli incelemeler.

Bu rehber serisi ocaktakiler içindir, 2003 yılında yayınlanan Age of Mythology The Titans Expansion™ kullanıcıları için. Lakin buradan yararlandıklarınız diğer sapkın yapımlarda da işinize yarayabilir. Örneğin, 8. sıradaki Cerberus bölümünde 2003 yılındaki oyun ile 2014 ve sonrası satılan ürünler arasında yapay zekanın size karşı davranışları farklılık gösterebilir.

Genel olarak oyun tarzımız acil yapılması gereken şeyleri yapıp, güçlenip sonra görevi bitirmek olacaktır. Kendinizi güvende hissettiğiniz anda bir daha sırtınız yere gelmeyecektir, en önemli kısım da burası. Bazı görevlerde en başından itibaren güçlenmeye odaklanırken bazılarında ise ivedilikle taarruza kalkıp yılanın başını küçükken ezeceğiz.

Kaynakları hızlı toplamak için işçi yapmaktan çekinmeyin. Görevden göreve değişmekle birlikte Atlantisliler için 15-25 işçi fazlasıyla işinizi görecektir, burada önemli olan o bölümdeki popülasyonunuz. Geliştirmeleri yaptıktan sonra da işçilerinizi, üretiminizi aksatmayacak şekilde aranızdan uğurlamaktan çekinmeyin.


Mitolojik yaratıklara karşı öncelikle Arcus birimlerini kahramana çevirin. Bu size kaynak ve onları hızlıca defetmeniz için zaman kazandıracaktır.

Surları örerken rehberlerde yapılan şekildekilere benzer yapmaya çalışın ama en önemlisi sur kapalı değilse ASLA kapatmayın; bu, yapay zekanın sizin surlarınıza saldırmasına ve düşmanı karşıladığınız düzeninizin bozulmasına sebebiyet verecektir.

Rehberlerin daha kolay anlaşılması için haritası açılmış görseller kullandım. İsteyenler “LAY OF THE LAND” kodunu kullanıp oynayabilir, bölümün işleyişini bozmayacaktır. Birkaç meraklı denemeden veya rehberleri inceledikten sonra zaten çoğu önemli kısmı ve nerede ne olduğunu biliyor olacaksınız. 

Bazen farklı zamanlarda alınmış bazen de farklı kaynaklardan alınmış görseller paylaştım. Bunun sebebiyse ana hatları değişmemesine rağmen insanların oyunlarında farklılıklar yaşanabildiği için o kısmı özellikle göstermek ve anlaşılırlığı desteklemektir. Örneğin, 2. görevde Apollo’nun Underworld Passage gücünü yapay zeka bazen kullanmadığı bazen de kendi üssü içerisine kullandığı durumlar olabiliyor.
6da4a064ba20ffaac907a73e148240ed-swirly-...vexels.png


“Go… do as I have told you… Make way for the Titans!”---

*Age of Mythology: The Titans Campaign Rehber Serisi Ön ve Son söz
Age of Mythology: The Titans Campaign – 1. A Lost People (Titan)
Age of Mythology: The Titans Campaign – 2. Atlantis Reborn (Titan)
Age of Mythology: The Titans Campaign – 3. Greetings from Greece (Titan)
Age of Mythology: The Titans Campaign – 4. Odin’s Tower (Titan)
Age of Mythology: The Titans Campaign – 5. The Ancient Relics (Titan)
Age of Mythology: The Titans Campaign – 6. Mount Olympus (Titan)
Age of Mythology: The Titans Campaign – 7. Betrayal at Sikyos (Titan)
Age of Mythology: The Titans Campaign – 8. Cerberus (Titan)
Age of Mythology: The Titans Campaign – 9. Rampage (Titan)
Age of Mythology: The Titans Campaign – 10. Making Amends (Titan)
Age of Mythology: The Titans Campaign – 11. Atlantis Betrayed (Titan)
Age of Mythology: The Titans Campaign – 12. War of the Titans (Titan)

---

Umarım işinize yaramıştır. Herhangi bir kusurdan ötürü affola.
Yararlanılan yardımcı kaynaklar:

https://ageofempires.fandom.com/wiki/Age_of_Mythology
https://www.youtube.com/user/MajorFoley1

 
 
Bu rehber Age of Mythology severler, ziyaretçiler, Strategyturk ve niceleri için hazırlanmıştır. Alıntılar için kaynak belirtmeniz bu gibi kaliteli yerlerin ayakta kalmasına yardımcı olacak, yapılan emeğe saygınızı gösterecektir.
 
Esenlikler dilerim.
age_of_mythology_png.png
[+] 2 üye Wellfares nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.