Aksiyon: Hades

Bazı notlar ve öneriler:
  • Divine Dash (Athena) aşırı güçlü.
  • İlk realmlerde Cerberus'un keepsake'i ile can almak, son realmde ise Skelly'nin keepsake'i ile defiancy almak gerek.
  • Afrodit ve Dionysus'un survival boonları, Hermes'in Dash ve Dodge boonları etkili.
  • Athena ve Ares de Death Defiancy ile bağlantılı boonlar verebiliyor, kaçırmamak gerek.
  • Poseidon ve Artemis boonları hayal kırıklığı, Zeus'un lightningi kalabalık chamberlarda güzel ancak bosslara karşı iş yapmıyor.
  • İkinci boss inanılmaz zayıf, ben sürekli Meg'te zorlandım. Üçüncüde Special gibi seken bir yeteneğiniz varsa çok etkili oluyor.
  • Oyunun müzikler 10/10, diyaloglar 15/10.
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
1. bossta dash yaptığınızda arkanızda damage alanı bırakan Ares ya da Dionysus gibi dashlare sahipseniz sürekli kaçıp bossun sizi kovalaması neticesinde atak bile yapmadan yenebiliyorsunuz.
2. bossta hatta genel olarak 2. realmde Athena'nın deflect özelliği çok can kurtarıyor. Bunu illa dash'e almanıza gerek yok. Diğerlerinde de yeterince güçlü.
3. bossta önce Minatour'u kesip sonra Theseus'a yönelin. Theseus'un canı yarı olunca tanrılardan yardım alıyor ve savaş alanı hakimiyetini kaybediyorsunuz.

Aspectler oynanışı çok değiştiriyor. Farklı aspectleri denemenizi öneririm.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Can nasil dolduruluyor oyunda. Genelde cansizliktan oluyorum hep
Ara
(11-01-2021, 21:50)Sezar : Can nasil dolduruluyor oyunda. Genelde cansizliktan oluyorum hep

Aynadaki geliştirmelerden birisi her oda değiştiğinde canın belli bir yüzdesini dolduruyor.
Maksimum can(oda ödülü veya Charon'da satılan), artan can limiti kadar heal da atıyor.
Charon'un sattığı yemekler.
Realmler arasında veya restorasyon ile gelen çeşmeler belli bir can verir, Dionysus'un boonlarından biri çeşmelerin eksik tüm canı geri kazanmanı sağlar.
Realmler arasındaki veya bazı odalarda çıkan mağazada heal eşyası satılıyor.
Bazı düşmanlardan yemek düşebiliyor, belli bir oda sayısı boyunca bu düşme oranını artıracak bir eşya satın alabilirsin ayrıca.
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aynadan darkness aldığında can artıranı alırsan daha çok can gelir. Oda başına can çok az. Genel olarak saldırıları dodgelayarak minimum hasar alman gerekiyor. Sürekli hasar alırsan hiçbir iyileşme yöntemi kurtarmaz. Oyundaki düzen hasar alıp heallenmeye yönelik değil. Hasarları dodgelayarak elindeki canını mümkün olduğunca muhafaza etmeye yönelik.

Belki bi istisna olarak Stygian Blade'in Daedalius upgradelerinde her vuruşunda can veren bir upgrade var. Ona denk gelebilirsin.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunu bugün istek listeme ekledim. Oradan oyunun inceleme yüzdesine bakınca %99 olumlu olduğunu görmek bayağı şaşırttı. Oyunun sayfasında %98 gözüküyor o yüzden büyük ihtimalle orası doğru değil veya belki de anlık olarak %99 oldu. Ne olursa olsun 100,000+ incelemeye sahip bir oyunun %99 olumlu olduğu ilk defa görüyorum.

unknown.png
tTRiYax.png
Ara
Oyunun 10. saatinde 4. boss'a kadar geldim, spoiler olmasın diye devamını aşağıya yazıyorum. 

Ara
Halka şeklinde gelenler için içeriye doğru dash atarsan hasar almazsın. Etrafına yaydığı kırmızı lazer benzeri alevler için ise yuvarlak duvarların arkasına geçmen gerekli. Lazerleri çıkartmadan önce mızrağını çevresinde döndürüyor o anda saklanmaya başla.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben de oyunu uzun suresir istek listesinde tutuyodum deadcell ve benzeri oyunlarim da oldugundan bi de buna zaman ayirmam siyodum en son 32 liraya dusunce ve bircok da odul alinca aliyim dedim cidden basindan kaldirmiyan bir oyun. Ps4 gamepadiyle oynuyorum kontroller gayet akici. Su ana kadar 20 deneme yapmisim ve en fazla 3. Bolumun ortalarina kadar gelebildim bossunu daha goremedim . Her oynanista farkli seyler denemeye çalışıyorum farkli silahlar ve kutsamalarla her oynanis farkli seruven ve bence daha ek paket ve iceriklerle de cesitlilik arttirilabilir.
Ara
Oyunun en iyi, normalde de açıp dinlenebilecek ostleri:

hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-01-2021, 13:56)reddga : Oyunu bugün istek listeme ekledim. Oradan oyunun inceleme yüzdesine bakınca %99 olumlu olduğunu görmek bayağı şaşırttı. Oyunun sayfasında %98 gözüküyor o yüzden büyük ihtimalle orası doğru değil veya belki de anlık olarak %99 oldu. Ne olursa olsun 100,000+ incelemeye sahip bir oyunun %99 olumlu olduğu ilk defa görüyorum.

unknown.png

Çok çok ilginç bu arada. Hakikaten bu oyun ilk olabilir. 99% olumlu yorum bende daha önce hiç görmedim. Hala daha deneyemedim ama ilk fırsatta alacağım. Bakalım nasıl bir oyunmuş.
Ara
Arkadaşlar öncelikle yardımlara teşekkürler şükür son boss'u da geçtim.

Ara
Ana menü müziğini unutmayalım. @Ayro

Ara
@GespensterPanzer

Tam olarak bitirmek için ne kadar gerekiyor ben de bilmiyorum. İlk bitirişinde oyunda bi kırılma noktası oluyor. 10. bitirişinde işler biraz daha farklı bi hal alıyor. Ondan sonrasında çok major bir değişiklik olmasa da hikaye ilerlemeye ve bişeyler olmaya devam ediyor. Yan hikayeler için daha da fazlası gerekiyor. Tabi bu oyunlarda sürekli sağa sola nectar ve ambrosia dağıtıp keepsakeleri ve work orderları tamamlamayı unutmayın. Onlar da hikayenin açılmasında pay sahibi.

Her gelişinizde Cerberus'u petlemeyi de unutmayın. Biraz hayvansever olun. Hayvansever değilseniz bazı upgradelerden mahrum kalabilirsiniz.
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel

ADAMant raille de bitirdim kolaydı
Sic Parvis Magna
Ara
Ilk kez son bossu u oldurup basa dondum, son bossu oldurunce oyunu bitirecegimi dusunuyordum ama olmadi. Yaklasik 11 saatte buraya gelmistim sanirim bir 10 kere daha yenmek gerekiyor son bossu hikayeyi tamamlayabilmek icin.
Ilk saatler pek oyun sarmasada 1-2 saat sonra fena sardi diyebilirim, benim modern anlamda oynadigim ilk rogue lite oyunuydu. Dead cells de sarmamisti onu birakmistim buna karsi onyargiliydim ama kesinlikle beni haksiz cikardi.
Ara
Oyunu oynamamış olsam da @Duman sayesinde bulduğum müzikleri aşırı iyi, ileride oyunu oynamama bile neden olabilir. %30-%50lik indirime girme ihtimali var mı sizce?
Ara
Fena oyun olmuş. Oyunun akıcılığını, yeniden oynanabilirliğini, çeşitliliğini falan geçtim, o diyaloglar nedir ya?!

Yunan mitolojisini kulaktan duyma biliyordum, oyun sayesinde çok daha fazla aşina olmuş oldum. Aşil ve Dionysos karakter olarak favorilerim. Boonlarda ise Ares favorim. Bence doom gerçekten güçlü. Tüm hediyeleri kendisine saklıyorum, ileride destek vercekmiş diyorlar.
Silahlarda bir noktaya gelene kadar inatla yeni silah açmadım. 3. bossları geçince pek ilerleyemedim ve yay açtım. Ama kılıca nazaran oynaması aşırı sıkıcı. Çok çok ilerde tekrar bi denemek istemezsem hiç bulaşmayabilirim.

Ori and blind forest ile Ori and will of the wips almıştım, çok beğenilen oyunlar olarak. Ama 4 buçuk saati sıkıla sıkıla, arada girerek oynadım ilk oyunda. Hades'de ise 4.8 saat yazıyor ve zamanın nasıl geçtiğine dair hiç bir fikrim yok. Einstein'a selam olsun (:
[+] 2 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Silahlarda belli bi taktik ve build oturtunca başka silaha geçmek çok zorlayabiliyor.
Sic Parvis Magna
Ara

Hades müziğinin bir coveri.
Space-Background.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.