Aksiyon: Tom Clancy's Rainbow Six: Siege
 Rainbow-Six-Siege-update-818887.jpg

Ubisoft tarafından 2015 yılında çıkarılan serinin son oyunu.
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
Ara
Bir ara rainbow6'i olan kişilerle toplanıp oyun girebiliriz.
Ara
320 saat var benim girebiliriz ekleyebilirsiniz ama belirtin Rainbow için gönderdiğinizi varsa cidden iyi oynayanlar rankedda gireriz curse hesabı olan varsa konuşuruz iyi olur :)
Ara
6 Aralık'ta yeni sezon başlıyor ve üç operatör ekleniyor. Üçü de çok güçlü olmuş. Year 2 Pass aldıysanız 6 Aralık'ta bu operatörler ile oynayabilirsiniz.
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
Ara
Ben starter pack ile oynuyorum acemiyim zaten :D. Ben anca casual girebilirim.
Ara
benim ana hesap normalde yan hesap starter fena ya tam kanser karakter açana kadar bitiriyo beni :D
Ara
Starter pişmanlıktır. Bende öyle başladım da oyuna karakter açmak çok zor. İndirimde Year 2 Pass aldım -üstüne Caveira, Frost ve Hibana- şimdi oyun daha güzel oldu.
Ara
Bu arada 20.00'de yeni sezon başladı arkadaşlar. 15 GB boyutu var güncellemenin.
Ara
440 saat oynama sürem var. Ciddi takım düşünürseniz gelirim.
Ara
15- 20 Şubat arasında oyun tekrar ücretsiz döneme girecek. Hala oynamayanlar varsa kesinlikle denemesini tavsiye ediyorum.

Mart ile birlikte oyun 3. yılına girecek ve ilk sezon Operation Chimera adı altında özel bir sezon olacak. Uzaydan gelen bir virüs sebebiyle dönüşümlerin gerçekleştiği klasik bir senaryonun ardından salgının karantinaya alındığı bölgeye gidip 3 kişilik co op takımıyla birlikte görevi tamamlıyoruz.

Operasyonun oynanacağı haritalar -> Junkyard, Hospital, Resort.

rainbow-six-siege-operation-chimera-oper...k=N5f0dkR4

Normalde 19 Şubat'ta açıklanacaktı detaylar ancak neredeyse bütün yenilikler sızdırıldı.

Yeni operatörlerin ikisi de saldırı takımında bulunuyor ve operasyonun teması gereği ikisi de bio-hazard kostümlere sahip.

Lion -> Fransız: Haritanın üstünde uçan ve yok edilemeyen bir insansız hava aracına sahip. Yeteneğini aktif edince bu araç 10 saniye boyunca savunma takımında hareket eden herkesi wall hack gibi göstermekte. Hareketsiz kalırsanız görünmüyorsunuz. Büyük ihtimal Vigil, yeteneğini açarak bu etkiden kaçabilecek. Yetenek 3 kez kullanılabilir.

Finkas -> Rus: Tüm takım arkadaşlarına 10 saniyeliğine 40 can verebiliyor(Doc gibi 100'ü geçebiliyor). Düşmüş takım arkadaşları ise 40 can ile ayağa kalktıktan sonra yavaşça 5 cana düşüyorlar. Yeteneğin 2 kullanım hakkı var.
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Rainbow Six Siege tüm platformlar için Türkçe dil desteğine sahip olacağı Ubisoft tarafından açıklandı.

4. yılında Türk operatörlerinin geleceğine kesin gözle bakıyorum artık ben.
Ara
Kime yaptırmışlar çeviriyi acaba? 23 mü yine?
Oyunu uzun süredir biliyordum ama satın almak kış indirimlerine nasipmiş. Yükledim ve görevleri yapmaya çalışıyorum ancak oyun ilk başlarda alışması biraz zor gibi geldi.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
4-5 sezondur oynuyorum, yaklaşık 350 saatim var. Ben ilk başladığımda 20 level olmadan ranked maçlara giremiyorduk, şimdi değişmiş olabilir. 20 level olana kadar basit eğlence maçları var ve ben o modda eğlenmiyordum. Bir cezası veya bir ödülü olmadığı için insanlar operatörler ile fantezi yapmak için giriyorlar ve oyunun ortasında çıkıyorlar. O yüzden ranked maçlara girene kadar sabredip oynayıp, operatörleri tanıyıp, haritalardaki kritik pozisyonları ve oynanışları öğrenmek gerekiyor. Ranked maçta oyunun gerçek potansiyeli ve eğlencesi ortaya çıkıyor. Beraber girebileceğin arkadaşların varsa (yanında 1-2 kişi bile olur, tam takımı doldurmanıza gerek yok) sürekli iletişim halinde koordine operasyonlar düzenliyorsunuz. Veya savunuyorsunuz.

Daha fazla sorun olursa buradan, dm'den veya Steam'den sorabilirsin. Seve seve yanıtlarım.
76561198034761601.png
Ara
Olayları yapıp para kasıyorum şimdilik. Olayları oynarken de yavaş yavaş oyunu öğretiyor. Olaylar bitince de sanırım uplay görevlerini yapmaya başlarım şu an hangi operatörleri açmam gerektiğini bilmiyorum.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
@Gurt

Uplay görevleri haftalık değişiyor. Hepsini şimdiden alabilirsin. Aradan bazılarını olaylar oynarken de bitirirsin.

Hangi operatörleri açmak istediğin sana kalmış. Tamamen senin oynama şekline bağlı. Mesela ben roaming operatörleri ile oynayamıyorum, daha doğrusu hiç denemedim, ben genelde savunmada Kapkan, Maestro, Jaeger gibi operatörleri oynuyorum. Kurulabilirlerimi kurup oda içlerinde pozisyon alıyorum, çok gerekmedikçe etrafta koşturmuyorum. Bu bir takım oyunu olduğu için her şeyi senin yapmana gerek kalmıyor. Roaming operatörleri (Vigil, Valkyrie, Caveira, Lesion gibi) alan takım arkadaşların sürekli hareketli bir şekilde oda dışlarında, alt ve üst katlarda, düşmanın geliş yönlerinde koşturup, hızlı manevralarla düşmandan koparabildiğini koparıyorlar. Saldırıda ise genelde Blackbeard, Thermite, Fuze oynuyorum ben. Burada da yine senin oyun tarzına kalıyor oyun. Blackbeard ve Fuze full zırhlı ve hızı az olan operatörler, genelde uzak mesafelerden işi hallediyorum. Haritadan haritaya değişiyor seçeceğin operatörler. Haritalarda hep ilk seçileceği kesin olan odalar var, çok nadiren sürpriz yapmak için başka odaları seçiyorlar. Ranked'da her haritayı oynaya oynaya oda seçim sırasına aşina olursun. Hangi odaya hangi operatörler ile nasıl girilir görürsün. Bu yüzden kimse sana çıkıp da "şu ve şu operatörleri oynamalısın" diyemez. En fazla şunu diyebilirim, bilmediğin haritalarda savunmada Doc, Kapkan, Rook gibi, saldırıda Jackal, Dokkaebi, Finka gibi operatörleri oynayabilirsin, bu da benim şahsi fikrim.
76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunda 2500 saatim olduğu için yazıyorum kısa bir yazı olacak operatör açma da aktif op. ve pasif.op var aktif op ları yeni başlayanlar için hayatta önermiyorum pasif oplar yeni başlayanlar için ideal bunlar. Jager,Rook, Kapkan,Ela,Maestro gibi yani özelliği koy sonra ölüyormusun kalıyormusun senlik olay biter. ama aktif op lardan oynarsan linç yeme ihtimalin var lesion,echo ve doc gibi ilk başlarda acoglu silahları tavsiye ediyoruz recoil ve map öğrenimi bu oyunda imkansıza yakın kimse ben 10 bin saat oynadım oyunun herşeyini biliyorum diyemez bomba oynamak en mantıklısı bomba ranked ve ranked mapların bomba side larını öğrenseniz size yetecektir oyunu İngilizce yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum infolar için iyi Kanser olmalar. :) (imla kurallarına uymadım uymam ) :) :) :)
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
Rainbow'un En büyük turnuvası başladı iyi seyirler. 

Not:Hesabınızı etkinleştirirseniz charm düşebilir.
[+] 1 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
5.yıl 1.sezon 

Ara
Oyuna sahip olan veya almayı düşünen kaç kişi var? Eğer 5 kişi çıkarsa akşamları toplanıp oynayabiliriz(seslide oynanırsa eğlenceli geçeceği kanaatindeyim). Oyun Steam üzerinden indirim ile 35 lira.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.