"ALARAK" Başlangıç Rehberi
#1
RL9xGK.jpg
Alarak is the highlord of the Tal'darim. 

Tal'darimin yükseklordu olan ve Starcraft evreninden Heroes of the Storma katılan Alarak Melee Assassin yani yakın dövüşen bir suikastçı, göğüs göğüse çarpışacağınız bir dps kahramanı durumunda.

Alarak' ın artıları: 
-Kahramanlara karşı çok etkili bu yüzden PvE den ziyade PvP kahramanı.
-Sadizm isimli hasar bonusunu arttırarak gitgide yıkıcı bir hale gelmekte.
-2 Heroic kabiliyetine de sahip olabilen ender kahramanlardan.
-Düşmanı silence yani sessizlik haline sokarak pasif hale düşürebiliyor.

Alarak' ın eksileri:
-PvE seven oyunculara pek hitap etmiyor özellikle düşük lvllerde tek başına kamp almakta çok zorlanıyor.
-Sadizm bonusu her öldüğünde sıfırlanıyor.
-Acil durumlarda bir panik butonu yok o yüzden zor durumda hayatta kalması zamanlama becerisine ve birazda takım arkadaşlarına bağlı.

Oyundaki favorim olan Alarak bu eksileri olmasa direk yargı dağıtan bir kahraman durumuna girerdi ki bu kadar imba kahramanları hiçbirimiz istemeyiz. Fakat tecrübeli oyuncuların yanında kafa dengi arkadaşları varsa yargı dağıtmaya devam :victory:

Gelelim Alarak' ın temel kabiliyetlerine;

Discord Strike: Alarak' ın temel vuruşu olup 8 saniyede bir 45 mana karşılığı yapılabiliyor. Direk önünüzdeki kısıtlı alana bu vuruşu yapıyorsunuz ve bu alanda kim varsa hasar alıyor. Bu sayede darbe alan düşman kahramanları 1,5 saniyelik bir silence yani sessizlik durumuna düşüp temel kabiliyetlerini kullanamaz hale geliyor. En çok kill kazandıran vuruştur diyebilirim özellikle sadizm kastıysanız.

Telekinesis: Temel olarak adından anlaşılacağı üzere 12 saniyede bir 30 mana ile nesneleri oynatma gücü verir. Kullanması zor olan bu yetenek belli bir mesafedeki düşmanları dört farklı yöne itme yada çekmeye yarar. Bu kabiliyet ile bizden kaçmakta olan düşmanı kendimize çekerek Discord Strikeyi kafalarına indirebiliriz. Yada bizi kovalayan bir yada birden fazla düşmanı bizden uzağa itekleyebiliriz. Ayrıca kendimizide aynı şekilde hareket ettirerek tehlikeden uzağa anlık olarak sıçrayabiliriz. Unutulmaması gereken bu itekleme mesafesi uzun olmayıp dost kahramanlar üzerinde işe yaramamaktadır. Kabiliyetli oyuncular için olan bu yetenek Alarak 'ın PvP konusunda etkinliği için olmazsa olmazıdır.

Lightning Surge: Alarak 'ın uzaktan düşmana 25 mana ve 6 saniyede tıpkı bir Sith Master gibi :smile:  elektrik vuruşu yapmasını sağlar. Düşmana hasar verirken bize can verir ki savaş alanında uzaktan can doldurmak için etkili bir vuruş. Can dolması için sadece düşman kahramanlarına bu vuruşu yapmak gerekir. Kaç kahraman bu vuruştan hasar alırsa aldığımız can çarpı kahraman sayısı bir durum ortaya çıkar. Düz bir vuruş sanılmasın Alarak' ta her vuruş eksantrik olduğundan bununda farkı var. Hedef aldığınız düşman ile Alarak arasında ne kadar düşman varsa onlarda hasar alır. Bu yüzden kalabalık bir grubun hasar almasını istiyorsanız en arkadakine hedef almak en doğrusu olacaktır.

Sadism: Alarak' ın temel kabiliyetlerine ve kendini iyileştirme gücüne düşman kahramanlarına karşı %100 bonus veren pasif kabiliyetidir. Alarak' ın PvP kahramanı olmasının temelidir. Düşman kahramanları öldürme yada farklı talentler yardımı ile yükselir.  %200 yada %250 bonus ile düşmana Discord Strike vurduğunuzda yargı dağıtmayı anlarsınız. :smile: Öldüğünüzde sıfırlanarak tekrar %100 bandına indiğinden bu kahraman ile az ölmek elzemdir.

Gelelim Heroic kabiliyetlere;

Deadly Charge: Bir dolum süresi gerçekleşmekte ve Alarak' ın önünde bir çizgesel yol çıkmaktadır. Bu yol bekleme süresi ile uzamakta ve tuş bırakıldığında Alarak ok gibi fırlayarak bu yol üzerindeki tüm düşmanlarına hatırı sayılır bir hasar vermektedir. Büyünün dolum süresi kısa tutulursa kısa mesafe, uzun tutulursa uzun mesafe katetmektedir. Bu dolum sürecinde herhangi bir hasar alınırsa dolum iptal olup baştan başlamak gerektiğinden kullanması zor bir kabiliyettir. 45 saniyede bir 60 manaya yapılabilir.

Counter-Strike: Alarak 1 saniyeliğine korumalı ve durdurulamaz hale gelir ve bu sürede kendine vuranlara Discord Strike tarzı bir şok dalgası gönderir. Oldukça kuvvetli bir vuruş olduğundan av iken avcı haline getirebilen favori heroic vuruşum. Dikkat edilmesi gereken kimse size vurmuyorsa sizde bu vuruş ile kimseye vuramazsınız. :grinn: 30 saniyede bir 50 mana ile atılabilir.

Kodum mu oturturum diyenlere  :up:
[+] 1 üye irfandurmus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.