Altına Hücum
https://drive.google.com/file/d/147smZLH...p=drivesdk
9 toprak genişliyorum.

Osmanlı İmparatoru Sultan II. Mehmet'in Konstantiniyye'yi fethetmiştir.Bu adadaki elçisi olarak cülusunu tüm adaya duyuruyorum.

Konuşulacak pek bir şey yok Subutay bey. KHC den uzak durun zirâ yerlilerin tuhaf hareketlerinin nedeni onlardır. Vazgeçmeniz gereken macar okçuları yerine de Rum İmparatoru Fatih Sultan Mehmet'in verdiği yetkiyle kurmuş olduğum Alfa Lejyonlarını ( 2 okçu 4 süvari) sadece 10 akçeye alabilirsiniz.

(Bu arada @Yasin Ahmet süvari kültürü 2 süvari sağlamıyor muydu? 1 yazmışsın?)
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(07-07-2021, 21:32)korkusalan : https://drive.google.com/file/d/147smZLH...p=drivesdk
9 toprak genişliyorum.

Osmanlı İmparatoru Sultan II. Mehmet'in Konstantiniyye'yi fethetmiştir.Bu adadaki elçisi olarak cülusunu tüm adaya duyuruyorum.

Konuşulacak pek bir şey yok Subutay bey. KHC den uzak durun zirâ yerlilerin tuhaf hareketlerinin nedeni onlardır. Vazgeçmeniz gereken macar okçuları yerine de Rum İmparatoru Fatih Sultan Mehmet'in verdiği yetkiyle kurmuş olduğum Alfa Lejyonlarını ( 2 okçu 4 süvari) sadece 10 akçeye alabilirsiniz.

(Bu arada @Yasin Ahmet süvari kültürü 2 süvari sağlamıyor muydu? 1 yazmışsın?)
Tamam alacağım bu arada nasıl otağım, memnun kaldınmı Atakan Beyim.
Ara
(07-07-2021, 21:32)korkusalan : https://drive.google.com/file/d/147smZLH...p=drivesdk
9 toprak genişliyorum.

Horda olmadığın için alabileceğin toprak sayısı turbaşı maksimum 5.

(07-07-2021, 21:32)korkusalan : (Bu arada @Yasin Ahmet süvari kültürü 2 süvari sağlamıyor muydu? 1 yazmışsın?)

Düzelttim.
Space-Background.gif
Ara
Ben birdahaki tur Rum askeri alacağım.
Ara
unknown_2.png

İki tane mızraklı bir tane de okçu kışlası kuruyorum. Takeda Han'a da daha yeni okçu kışlası kurduğumuzu iletiyorum. 
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Lord Kanarya'ya teşekkürlerimi sunarım. Atakan Bey ve sizin aranızı yapmak isterim.
Ara
Kendileri yerlilerin pişkin saldırıları için beni sorumlu tutuyor ama olmayacak iş yoktur diyorum.
Ara
Ben Katolik Vorteks krallığından endişe ediyorum. Tüm adayı Katolikleştirmeye çalışıyorlar. Bizide barbar olarak görüyorlar.
Ara
Bazı yerlileri mankurtlaştırıyoruz;

images?q=tbn:ANd9GcQIpBtyEbBFfBEiyuBcyt_...w&usqp=CAU
Ara
Alıntı:Tur Başı Altın= 201
4 Altıgen Genişlendi= -140
Denizden 1 Altıgen Genişlendi= -50
Kalan Altın= 11

Gelirim 200 değil 170 idi, düzelttim.

Kiralık Plebler olarak yağma ve kanı bize sağlayacak herkese kılıçlarımızı sunmaya hazırız. Bizi tehdit edecek kadar ahmak olanlarsa yağmacılarımızın kılıçları altında ölümle yüzleşecektir.
[+] 1 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Büyük ve acımasız komutan İskender, sizinle temas etmeye çok çalıştık. Sizin eli kanlı paralı askerlerinize kan ve ganimet vadediyorum.
Ara
Yağma seferlerine başlamadan önce bir kaç ay daha askeri gücümüzü toparlamamız gerekiyor. Ondan sonra paralı askerliğe tam bir dönüş yapacağız.
Ara
Tamam Komutan İskender sizin namınızı çok duyduk. Gittiğiniz yere ölüm saçıyormuşsunuz. Genelde bunu sadece bizim nökerlerimiz yapmakta. Siz hazırlanırken bende kedim garfield'i seve... Pardon Atakan Bey ve Kanarya lordunu bir araya getireyim.
Ara
Subutay bey aslında pek bir sorun yok aramızda. Lord Kanarya yerlilerin ona neden saldırmadığını açıklar ve bilgilerini saldırıları durdurmak iç)in kullanırsa yerlileri onların kışkırttığını düşünmekten vazgeçerim.
Ara
Çünkü olacakları önceden tahmin edip önlemimi aldım. Sizin gibi yerli seviciliği yapıp halkımı elalemin insafına bırakmadım.
Ara
(08-07-2021, 11:15)korkusalan : Subutay bey aslında pek bir sorun yok aramızda. Lord Kanarya yerlilerin ona neden saldırmadığını açıklar ve bilgilerini saldırıları durdurmak iç)in kullanırsa yerlileri onların kışkırttığını düşünmekten vazgeçerim.
Bazı yerlileri mankurtlaştırıyoruz, böylece kardeşlerinin üzerine süreceğiz. Yerli sorunumuz kalmayacak. Lord Kanarya ile mektuplaşıyoruz, iftira diyo bunun arkasında Vatikan var diyor. Vorteks krallığı onların temsilcisi biliyorsun Atakan Bey dostum.(Bir sonraki turda mankurtlaştırmak için altın harcamak istiyorum.)
Ara
Vorteks Krallığı
Görsel

Erlik Han'ın Takipçileri'nin saçma sapan iftiraları artık saygı sınırlarını aşmıştır. Kendilerine karşı hiçbir girişimde bulunmasak bile önce onları casusladığımızı iddia etmişlerdir, ardından da yerlilerin kışkırtılması olayında üzerimize suç atmışlardır ve bunu birden fazla kez dillendirmişlerdir. Üstelik kendilerinin geçmişte şöyle açıklamaları da bulunmaktadır:

(06-07-2021, 20:27)Takeda Akane : Bazı yerliler bizim tarafımıza geçti çok yakında herkesle paylaşacağım bazı şeyleri. Coming Soon.

Vorteks Krallığı hakkında asılsız iddialarda bulunmayı kesmezlerse Vorteks Krallığı onların boş konuşan dilini kesmesini bilir. Lütfen Vortkes Krallığı hakkında ileri geri konuşurken sonuçlarını hesaba katın da konuşun.

Hamlem :5 altıgen genişliyorum. (-100 altın)
1 Mızraklı kışlası inşa ediyorum. (-100 altın)
1 Süvari kışlası inşa ediyorum. (-100 altın)
1 Kılıçlı kışlası inşa ediyorum. (-100 altın)
6 ev inşa ediyorum. (-90 altın)
-
Toplam = -490 altın.
Sahip olunan altın = 490 altın.
Tur sonu net altın = 490 - 490  = 0 altın

76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bizim tarafımıza geçen yerliler mankurtlaşmış yerlilerdir. Eğer iddialar asılsızsa sizinle görüşmek isteriz. Sizden tapınak şövalyesi almak isteriz. Büyük dostluklar düşmanlıklarla başlar sayın Kral.
Ara
(08-07-2021, 13:44)Takeda Akane : Bizim tarafımıza geçen yerliler mankurtlaşmış yerlilerdir. Eğer iddialar asılsızsa sizinle görüşmek isteriz. Sizden tapınak şövalyesi almak isteriz. Büyük dostluklar düşmanlıklarla başlar sayın Kral.
Subutay bey bu mankurtlaştırmayı bizim topraklarada getirmek mümkün müdür?

Vorteks krallığı! Madem hiç bir kötü niyetiniz yok o zaman inşa ettiğiniz o 3 kışla ne için? Yerlilerin saldırısı sizi bizim kadar etkilemiyor bile... Kışlaları kaldırın bizde iyi niyetinizden emin olalım
Ara
(08-07-2021, 14:22)korkusalan :
(08-07-2021, 13:44)Takeda Akane : Bizim tarafımıza geçen yerliler mankurtlaşmış yerlilerdir. Eğer iddialar asılsızsa sizinle görüşmek isteriz. Sizden tapınak şövalyesi almak isteriz. Büyük dostluklar düşmanlıklarla başlar sayın Kral.
Subutay bey bu mankurtlaştırmayı bizim topraklarada getirmek mümkün müdür?

Vorteks krallığı! Madem hiç bir kötü niyetiniz yok o zaman inşa ettiğiniz o 3 kışla ne için? Yerlilerin saldırısı sizi bizim kadar etkilemiyor bile... Kışlaları kaldırın bizde iyi niyetinizden emin olalım
Kral bu doğrumu? İyi niyetliyseniz ortak bir yerde toplanıp konuşalım. Bu arada biz sizin dininizi benimsemeyeceğiz. Atakan Bey size gelince şöyle yapalım; sizden Rum askeri alalım mankurt yerli verelim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.