Altına Hücum
Subutay Bey!Başımızı derde soktun.Dua et ölmeyelim yoksa savaş çıkar

(@Yasin Ahmet Yerli lideriyle görüşme talep ediyorum!)
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Kanarya Lordu bizi kurtaracak merak etme Atakan Bey böylece sende ona güveneceksin.
Ara
Elimdeki birliklerin bir kısmını sınırımızdaki yerli saldırılarını araştırmaları için yolluyorum. Ülkeme gelen yabancı hükümdarlar ile de sınır anlaşmaları imzalamak istiyorum. Son olarak da en kısa sürede Vortex Krallığı ile komşu olup ticaret anlaşması imzalayacağımızı da herkese duyurmak isteriz.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yerli lideri: Kanarya, ülkenize gelen Subutay ve Atakan'ın ölmesini istemiyorsanız 10.000 altın vermelisiniz.(Yoksa ülkenize büyük bir saldırı başlatacağız.)

Duyamadım Kanarya'mı ciyakladı; @Onur34

images?q=tbn:ANd9GcR5SD7mvbFD_NHZHXYfdYF...A&usqp=CAU
Ara
(09-07-2021, 13:20)Takeda Akane : [align=center][b]Yerli lideri: Kanarya, ülkenize gelen Subutay ve Atakan'ın ölmesini istemiyorsanız 10.000 altın vermelisiniz.(Yoksa ülkenize büyük bir saldırı başlatacağız.)

Bu tür şeyleri ben yazıyorum, oyuncular sadece kendilerinden bahsedebilir bu tür şeylerde. Ayrıca oyuncular tarafından anlatılan bu şeyler gerçek değil bir söylenti, efsane olarak alınmalıdır. Gerçekten yaşanan olaylar gerektiği vakit şahsımca tur başları sizlere aktarılacaktır.
Space-Background.gif
Ara
Ne yani boşuna mı ölüm korkusuna girdim
Ara
Pirate.png
Uçan Çete

Hükümetlerinin baskılarından bunalan askerler, ekonomik sıkıntılardan yemek bulamayan köylüler ve yerlilerin saldırılarından canını kurtarmak isteyen zengin kesim uçup güneydeki adaya kaçmaya başladılar.
Mültecilerden oluşan bu yeni devlet adada yeterli kaynak bulunmadığı için çareyi korsancılık yaparak buldu. 
Bu her devletten uçan kaçan mültecileri çeteler, tüccarlar, çiftçiler ve askerler oluşturuyor ama artık ne olduklarının bir önemi kalmadı.
Korsanların lideri olmadan önce babasıyla birlikte kıyı kenarında bu adayı ziyarete gelen ve kâşiftik yapan Macar asıllı Rosalinda, kaçmaya çalışan mültecilere yardım edip babasının teknesi ile insanları bu adaya taşıdığı ve en çok desteği o sağladığı için lider seçilmiştir. Halk kızıl saçlarından dolayı ona "Red Rose" lakabını taktı.

Alıntı:Altın:300 İnsan gücü:500 Tarla:2 Toprak:5

2 Outpost: -200 Altın
Erlik Han'ın Takipçileri'ne Korsanlık: -400 İnsan gücü
1 Tarla:-50 Altın -100 İnsan gücü

Altın:50 İnsan gücü:0 Tarla:3 Toprak:7
@Onur34Kanarya Halk Cumhuriyeti Macar asıllı olan Red Rose altın madenlerinizi yağmalamak isteyen korsanları ikna etti ve hedef değiştirdi, size ticaret teklif ediyoruz tabi ki korsanlarımıza bir takım ödeme karşılığında (altın madenlerinden gelen gelirin her tur başına %20 si veya %10 u şu andaki gelir 300 altından 60 Altın ya da 30 Altın ediyor.) bunu konuşmak isteriz.

@Takeda AkaneErlik Han'ın Takipçileri Ne yazık ki teklifinizi liderinizi tanımadığımızdan reddediyoruz ve yerlilere yapılan işkencelerden korkan bir kısım Atakan halkımız, gelecekte Atakanlıların işgal edilmesinden ve Mankurtlaştırma zulmünü görmekten korktukları için ilk yağmayı bu ülkeye yapmayı önerdiler.

@korkusalanAtakanlılar Hükümetin bize olan agresif tavrını kınıyoruz ve Atakan halkından hükümete karşı gelmelerini, bir an önce kendilerini düşünüyorlarsa güçlenen tehdit Erlik Han'ın Takipçileri'ne karşı önlem almalarını umuyoruz.

@LittleİskenderKiralık Plebler Ne yazık ki teklifinizi liderinizi tanımadığımızdan reddediyoruz.
giphy.gif
[+] 2 üye Dreamerscream nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kendine Uçan çete diyen isyancılar kime iftira ettiğinize dikkat edin! Ayrıca halkımdan da o kirli ellerinizi çekin yoksa gazabımla yüzleşirsiniz. İnsanların sizin gibi isyankâr pisliklerden çektiği yettide arttı

Tüm adayı Büyüyen Yağmacı Tehdidine karşı birlik olmaya davet ediyorum

Güçlenen tehdit(!) Erlik Han'ın Takipçilerine gelecek olursak kendileri gazabımızın nasıl olduğunu iyi bilirler ayrıca yaptığımız bir antlaşma var bu yüzden Halkıma karşı agresif davranması mümkün değil.
Ara
(09-07-2021, 13:31)Yasin Ahmet :
(09-07-2021, 13:20)Takeda Akane : [align=center][b]Yerli lideri: Kanarya, ülkenize gelen Subutay ve Atakan'ın ölmesini istemiyorsanız 10.000 altın vermelisiniz.(Yoksa ülkenize büyük bir saldırı başlatacağız.)

Bu tür şeyleri ben yazıyorum, oyuncular sadece kendilerinden bahsedebilir bu tür şeylerde. Ayrıca oyuncular tarafından anlatılan bu şeyler gerçek değil bir söylenti, efsane olarak alınmalıdır. Gerçekten yaşanan olaylar gerektiği vakit şahsımca tur başları sizlere aktarılacaktır.
Ayin yaparken bunları görü olarak gördüm. Bence böyle biri var bu dikkate alınmalı.

Uçan Çete denen oluşuma gelince Atakan Bey'le aramızı bozmaya çalışmanız kabul edilemez. Sizin bu tavrınıza bakılırsa yerlilerin arkasındaki gizemli güç sizsiniz.
Ara
Subutay Bey donanmayı hazırlayında bir kaç tura kellelerini alalım
Ara
Yerlileri çalıştırmamız lazım bunun için.(Tur sonucunu bekliyoruz.)
Ara
Bu arada öyle biri varsa diye askerlerim hazırda haberin olsun. Gazabım o vakit kime yönelecek onu ancak o vakit öğrenebilirsin
Ara
Var var benim görülerim çıkıyor.
Ara
Sekizinci Tur :Artık yerliler, yerleşimcilerin başına büyük belalar açmaya başladı. Madenlerdeki, tarlalardaki insanların topluca katliamına değişik sebeplerden yol açıldı(%10 ve daha yüksek kriz oranı olanlara) ve yirmişer kişiden fazla insanın ölmesine sebebiyet verildi. Daha küçük saldırılarda ise (%5 ve daha yüksek kriz oranı olanlara) sadece birkaç madenci ve çiftçi hayatını kaybetti.

Her bölgede farklı yerli kabileleri bulunuyor, bunların bazıları agresif bazıları ise daha pasif. Ancak sonuç olarak hepsi en azından içten içe yerleşimcilerin bu adadan gitmesini istiyor. Bazı yerleşimciler bu kabilelerin gözünü boyayabilir ve yerlilerin sahip oldukları adaya hakim olmak için hepsini kandırabilir. Bazıları ise daha dürüst olan katliam yolunu seçebilir.

Hiçbir şey yapmayan devletler belki kriz sonrası ekonomik olarak düzelebilir ancak tehdit yaratan bu kriz eğer stabil bir şekilde atlatılmaz ise daha büyük sorunlar getirebilir. Bu sorunlara karşın en rahatta olan yerleşke adacıklar gibi duruyor.

unknown.png

@korkusalan, Atakanlılar -  245 altın, 178 altın gelir, 580 insan gücü, 140 insan gücü geliri, 14 altıgen, 4 tarla, 2 demir madeni, 1 altın madeni - 15%- gelir
2 Süvari kışlası(30), 1 Mızraklı kışlası(30), 1 okçu kışlası(20),
8 süvari, 2 mızraklı, 3 okçu, 110 insan gücü gideri
Türk kültürü - Mızraklı ve Süvari, Monarşi

@littleiskender, Kiralık Plebler - 423 altın, 378 altın gelir, 730 insan gücü, 150 insan gücü geliri, 15 altıgen, 7 altın madeni, 2 tarla - 15%- gelir
Kılıçlı ve Mızraklı kültürü, Kiralık Ordu

@Takeda Akane, Erlik Han'ın Takipçileri - 359(-32 yağmadan) altın, 383 altın gelir, 2760 insan gücü, 710 insan gücü geliri, 71 altıgen, 6 demir madeni, 2 altın madeni, 2 tarla - 0%- gelir
Moğol Kültürü - Atlı ve Okçu, Horda

@Craetus, Vorteks Krallığı - 695 altın, 683 altın gelir, 1350 insan gücü, 540 insan gücü geliri, 24 altıgen, 3 demir madeni, 9 altın madeni, 6 tarla, 15 ev - 7%-gelir
2 mızraklı kışlası(30), 2 süvari kışlası(30), 2 kılıçlı kışlası(20),
6 mızraklı asker, 6 atlı asker, 3 kılıçlı asker, 160 insan gücü gideri
Fransız Kültürü - Anti Süvari ve Atlı, Monarşi

@Onur34, Kanarya Halk Cumhuriyeti - 560 altın, 511 altın gelir, 1100 insan gücü, 370 insan gücü geliri, 15 altıgen, 7 altın madeni, 3 demir madeni 2 tarla, 11 ev - 7%- gelir
2 kılıçlı kışlası(20), 3 mızraklı kışlası(30), 2 okçu kışlası(20), 1 süvari kışlası(30),
5 kılıçlı asker, 10 mızraklı asker, 6 okçu asker, 1 atlı asker, 200 insan gücü gideri
Macar Kültürü - Okçu ve Anti Süvari, Oligarşi

@Dreamerscream, Uçan Çete - 147(+32 yağmadan) altın, 65 altın gelir, 70 insan gücü, 70 insan gücü geliri, 3 tarla, 7 altıgen
Korsan, Kılıçlı ve Anti Süvari.

Eğer bir yanlış veya eksik bulunuyorsa kendi turunuzda düzeltip belirtebilirsiniz. Turlar ilerledikçe hesaplama veya yazım yanlışları gerçekleşebilir, anlayışınız için teşekkürler.

@Onur34 denizden gidip fazladan altın harcamaya çalıştığı için 5 değil 4 altıgen aldı. Dilerse civardaki yerlileri kılıçtan geçirmeyi(Seçilen 5 askeri birlik başına 2% oranında kriz azaltma) veya dinini yayarak sakinleştirmeyi seçebilir(50 insan gücü ve 15 altın başına 1% oranında kriz azaltma).

@Craetus dilerse civardaki yerlileri ülkesine dahil etme, dahil olmayanları öldürme olanağını seçebilir(Barınak ve her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için 30 altına ev inşa edilmeli, her 30 altınlık ev ve 1 askeri birlik karşılığı 1% kriz oranı azalması).

@Takeda Akane mankurtlanmış işçileri madende çalıştırmak için krizin tamamen bitmesi gerekiyor. Kriz bittikten sonra madenlerde ve tarlalarda çalışabilirler.

@korkusalan 267 değil 300 altın harcamaya çalıştığından dolayı 3 değil 2 kışla alabildi. Dilerse civardaki yerlileri asimile edebilir(100 insan gücü ve 10 altın başına 1% kriz oranı azalması).

@littleiskender isterse civardaki yerlilere rüşvet verip onları orduya alabilir(35 altın başına istenilen türde bir birlik + 1% kriz oranı azalması(Kriz 0% durumunda veya %0'dan küçük bir duruma düşecek ise kullanılamaz)).

10. Tura kadar kriz oranı horda ve önlem almış olan ülkeler için %2, ada devletleri için %0, diğer devletler için ise her tur %5 artacaktır. Erkenden gereksinimleri karşılayabilirsiniz.
Space-Background.gif
Ara
75 altın ve 500 insan gücü harcayarak yerlileri asimile ediyorum

https://drive.google.com/file/d/14MYAha5...p=drivesdk
Kalan paramla 8 toprak genişliyorum(Fazla harcama durumunda toprak sayısını azalt)
Ara
@korkusalan takeda hariç herkes en fazla 5 altıgen alabiliyor turbaşı. Turunu atarken bilgin olsun.
Space-Background.gif
Ara
Vorteks Krallığı
Görsel

Yerli halkın ihtiyaçları karşılanması için krallık genelinde seferberlik başlatıldı ve hemen ihtiyaçları olan evlerin inşasına başlandı. Ancak buna rağmen huzursuzluk çıkartmaya devam eden olursa diye krallık muhafızları da hazırda bekliyordu.

Yerli halkın huzursuzluğunun yatışması ile Vorteks Krallığını daha güzel günler bekliyordu. Vorteks Krallığı hem yerli halkın ekonomiye vurduğu darbeden kurtulacaktı hem de yerli halkı da kendi krallığına entegre ederek madenlerinde çalıştırıp, askere alabileceği vatandaşa çevirecekti.

Vorteks Krallığından yola çıkıp Kanarya Halk Cumhuriyeti ile görüşen krallık elçileri, yanlarında iyi haberlerle birlikte krallığa geri dönmüşlerdi. İki ülke sınır komşusu olur olmaz ticaret anlaşması imzalayacaktı ve bu haber Vorteks Krallığı halkı arasında coşku ile karşılandı.

Elçiler yeni bir görev ile tekrar yola çıktı. Bu seferki görevleri ise Uçan Çete lideri @Dreamerscream ile Vorteks Krallığı adına görüşme yapmaktı. Adanın güney tarafında sahillerden uzakta bir başka adada aniden beliren bu yeni ülke hakkında Vorteks Krallığının hiçbir bilgisi yoktu ve diplomatik görüşmeler yaparak tanışıp uzlaşmak istiyordu. Uçan Çete'nin önüne çıkan elçiler parşömenden okumaya başladı: "Selamlar sayın Uçan Çete lideri Red Rose. Vorteks Krallığından Kral adına geldik. Bu diyardan ne istersiniz, bizle bir alıp veremediğiniz var mıdır? Anlaşabilirsek ticaret anlaşması yaparak iki ülkenin de kazanmasını isteriz. Düşüncelerinizi merak ediyoruz."

Hamlem :5 altıgen karadan genişliyorum. (5*20= -100 altın)
1 Mızraklı kışlası inşa ediyorum. (-100 altın)
1 Süvari kışlası inşa ediyorum. (-100 altın)
1 Kılıçlı kışlası inşa ediyorum. (-100 altın)
7 ev inşa ediyorum yerliler için ve 6 mızraklı ve 1 kılıçlı asker gönderiyorum. (-7*30= -210 altın)
5 ev inşa ediyorum (5*15= -75 altın)
-
Toplam = -670 altın.
Sahip olunan altın = 695 altın.
Tur sonu net altın = 695 - 685  = 10 altın

76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Alıntı:Tur Başı Altın=423
Denizden 4 Altıgen Genişlendi= -200
1 Altıgen Genişlendi= -37
5 Yerli Atlı Okçu Olarak Orduya Alındı= -175
Kalan altın= 11

Yerlileri ganimetle elde edebileceğimizi biliyorduk, nitekim öyle oldu. Artık yağmacılarımız yerli okçularla beraber daha güçlü. Ancak görünen o ki yerliler hepsini orduya alamayacağımız kadar çoklar Atakanlılardan(@korkusalan) bizlere asimile tekniklerini öğretmelerini rica ediyoruz.

Korsanlara ticaret teklifimizi yineliyoruz. Topraklarımız kendilerine açıktır, bizi tanımak istiyorlarsa tanıyabilirler.
Ara
@Littleİskender yağmacıların bizden alacağı tek bir yanıt vardır; ASLA!
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İskenderin yağmacıları dostumuz Atakan Bey düşman olan Uçan Hollandalı pardon Çete.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.