Altına Hücum
korkusalan : https://drive.google.com/file/d/14zl9WyV...p=drivesdk o zaman bu 14 toprağa genişliyorum (14 toprağa birden genişleyemiyorsam sonraki Turlara geçir kalanını)
Bu haritadaki kalan topraklara genişliyorum.
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Vorteks Krallığı
Görsel

Vorteks Krallığı, kıtada gereksiz yere gerginlik yaratan ve herkese düşmanca davranan iki ülke olan Erlik Han'ın Takipçileri ile Atakanlılar'ı kınadığını açıklıyor. Derhal diğer ülkeleri tehdit etmeyi bırakıp, meşru sınırlarına saygı duymalı ve yaptıkları kuşatmayı kaldırmalılar. Aksi takdirde Vorteks Krallığından dostça bir davranış beklemeleri ahmaklık olur.

Ayrıca kıtada beliren yeni medeniyet, @Gurt, Roma Cumhuriyeti ile elçilerimiz aracılığıyla iletişim kurmak isteriz. Eminim ki iyi anlaşabiliriz.

Hamlem :3 altıgen karadan genişliyorum. (3*20= -60 altın)
2 altıgen denizden genişliyorum. (2*50= -100 altın)
1 Mızraklı kışlası inşa ediyorum. (-80 altın)
1 Süvari kışlası inşa ediyorum. (-80 altın)
1 Kılıçlı kışlası inşa ediyorum. (-80 altın)
4 Okçu kışlası inşa ediyorum. (4*80= -320 altın)
5 ev inşa ediyorum (5*15= -75 altın)
6 tarla (6*50= -300 altın)
-
Toplam = -1095 altın.
Sahip olunan altın = 1123 altın.
Tur sonu net altın = 1123-1095  = 28 altın

76561198034761601.png
Ara
Bende bütün birliklerimi koyuyorum şov başlasın.
Ara
Görsel

ROMA CUMHURİYETİ
Adada yaşayan tüm insanlara duyurumuzdur. İnsan olmanın avantajlarını ve zevklerini tatmak için ülkemize gelecek herkese kapımız açıktır. Kültür ve sanat alanında ilgili kişilere her zaman önem verdiğimizi unutmamak gerekmektedir. Bundan dolayı sanatçılara ekstra özen gösterdiğimizi belirtiriz. Gelişmişliği her açıdan yaşayana Roma Cumhuriyeti'nin askerleri de bunun bir diğer örneğidir. 

Roma her şeyden üstündür. Tanrılar bile Roma'yı kendilerinden üstün görüyorlarken sakın ola kendinizi başka fikirlere kaptırmayınız. Unutulmamalıdır ki hayattaki en önemli şey medeniyettir ve en büyük medeniyet de Romadır.

@Craetus elçilerinizi gönderebilirsiniz. İyi karşılanacağını teminatını veriyoruz.

DIES I :Kasadaki altın miktarı=615 altın.
20 adet ev inşa ediyoruz. Maliyet=300 altın
5 toprak genişledik. Maliyet=100 altın
2 adet kışla (piyade ve okçu) inşa ettik. Maliyet=200 altın
Kasada kalan toplan altın miktarı=15 altın.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Atakan Bey hani siz Roma'nın devamıyız demiştiniz?

Neyse Roma ile görüşmek isteriz. Barbarlardan oluşan bir orduya ihtiyaçları olacak.(Lejyon'un Great Khans'a ihtiyaç duyduğu gibi. Yasin Ahmet anladı.)
Ara
unknown.png
YERLİLER
Bu toprakların üzerinden ilk baştan beri hüküm sürmüş ve her zaman zorbalığı ve haksız kazancın karşısında durmuş yerliler olarak kendi zamanımızın geldiğine inanıyoruz. Barışı ve huzuru destekleyen herkese kapılarımız açık olmasıyla beraber savaş arayan ve taşkınlık çıkaran herkese karşı durduğumuz belirtmek isteriz. Bu adamlardaki dengeyi koruyacağımıza olan inancınız hep yerinde olsun. 
Her türlü barışçıl teklife ve ticarete açığız.
Huzur hepimizin olsun değerli ada halkı.
@Dreamerscream teklifinizi düşüneceğiz.
@Onur34 Adadaki dengeyi korumak ve zorbalığı engellemek adına bu yolda yenilcek bile olsak size desteğimizi esirgemeyecegiz. Şayet ittifak talebimizi kabul ederseniz sizinle omuz omuza çarpışmaktan gurur duyarız. Hemen yanınızda savaşa gireceğimizi bilmenizi isteriz.
Hamlem: :
5 altigen karadan alıyorum. (5*20=100)
20 ev inşa ediyorum. (20*15=300)
3 mızraklı kışlası inşa ediyorum. (3*100=300)
2 süvari kışlası inşa ediyorum. (2*100=200)

Toplam altın: 937
                 Harcanan altın: 900
                 Tur sonu: 937-900=37

Ara
merhaba herkeze yeni geldim ...:)
Ara
Pirate.png
Uçan Çete

Red Rose, Britanyalılara karşı yağma için tekrar filoyu hazırlayıp kuzeye doğru yelken aldı.
Filo kuzeye doğru ilerlerken Red Rose'un gemisi farklı bir yöne doğru yelken alıp bir süre sonra filoya tekrar katılıyor.
Mimarlarımızı daha çok konut inşa etmeleri için teşvik ediyoruz. Taş işçiliğinde yeni teknikler deniyoruz.

Alıntı:Altın:377 İnsan gücü:340 Tarla:5 Toprak:7 Ev:8 Kılıçlı kışlası:1 Altın madeni:3

1 Tarla:-50 Altın -100 İnsan gücü
İngilizleri Yağmalama görevi:-200 İnsan gücü
1 Kılıçlı kışlası:-100 Altın
12 Ev:-180 Altın
Rüşvet:-47 Altın

Altın:0 İnsan gücü:40 Tarla:6 Toprak:7 Ev:20 Kılıçlı kışlası:2 Altın madeni:3

@GurtRoma Cumhuriyeti Ticaret anlaşması yapmaya hazır olduğumuzu belirtiyoruz. (Ticaret Sözleşmesini Kabul ettiğinize dair onayınızı almamız gerekiyor ve Rosalinda Ticaret Sözleşmesi gereği Roma Cumhuriyeti devleti hisse ortakları listesine eklenecektir.)

@CraetusVorteks Krallığı "Red Rose, kraliyet muhafızlarının hepsine birer birer rüşvet vererek saraydaki prensin odasına girmeye çalışıyor"

giphy.gif
Ara
Onikinci Tur :KHC birliklerine karşı EHT ve Atakanlı birlikleri muharebeye girdi. Kafa kafaya giden muharebede KHC'nin atlı birlikleri tamamen yok oldu ve ön cephede savaşan birlikler zayıfladı. EHT ve Atakanlı birliklerinin ise ön cephede savaşan birlikleri zayıfladı ve sadece atlı gücünde önde kalabildiler. Hala kafa kafaya savaşmaya devam ediyorlar.

KHC'nin muharebesi henüz bitmese de, stratejik olarak avantajlı konuma geldiler. İki devletin ordusu KHC'nin macar ordusunu yenememiş, hatta onlardan daha fazla zayiat vermişti. Belki iyi bir general ve daha düzenli bir ordu ile daha çok şansları olabilir.

Yerlilerin lideri yaptığı pasifist reformlar ve barışçıl davranışlar sebebiyle işkenceler ve isyanlardan daha yeni çıkmış yerli halkı tarafından tepki gördü. Bu yüzden gelir bonusu %20'ye indi.

Muharebe sırasında Terlik Han'ın bölgesi özerkliğini ilan etti ve artık Terlik Han'ın Takipçileri adı altında bir ülke oluşturdu. Amaçları açık ve net; Tüm adayı tek bir bayrak altında toplamak ve Erlik Han'ı bu adadan kovmak. Erlik Han doğuda seferler düzenlerken Terlik Han batı topraklarını ele geçirmiş ve Erlik Han'ın hiçbir birliği olmadığından dolayı da karşılık görmemişti. Bu vakitten sonra Erlik Han'ın topraklarında destek görmüyordu, bu yüzden bir toprak alacaksa ancak savaşla alabilecekti. Erlik Han erken davranıp Terlik Han'ın topraklarına girme şansına sahip.

Red Rose, Vorteks kraliyet muhafızlarının hepsine birer birer rüşvet vererek(47 altın) saraydaki prensin odasına giriyor, prense kırmızı gül veriyor ve hiçbir şey demeden oradan ayrılıyor. Vorteks krallığı kraliyet muhafızlarına bir çeki düzen vermeli, aksi taktirde böyle çirkin rüşvet olayları ve güç gösterileriyle bol bol karşılaşılabilir(300 altın ve 1000 insan gücü karşılığı kraliyet muhafızlarını elit birlikler yapabilir, kılıçlı birliklerin disiplinine +10 ve 1 kılıçlı birlik).

unknown.png

@korkusalan, Atakanlılar -  285 altın, 280 altın gelir, 400 insan gücü, 490 insan gücü geliri, 28 altıgen, 4 tarla, 2 demir madeni, 2 altın madeni, 7 ev - 20%- gelir
4 Süvari kışlası(30), 3 Mızraklı kışlası(30), 1 okçu kışlası(20), 2 kılıçlı kışlası(20)
20 süvari, 11 mızraklı, 7 okçu 270 insan gücü gideri
Erlik Han'ın Takipçileri ile dost, KHC'ye karşı savaşta
Türk kültürü - Anti Süvari ve Süvari, Monarşi

@littleiskender, Kiralık Plebler - 763 altın, 685 altın gelir, 1270 insan gücü, 450 insan gücü geliri, 25 altıgen, 10 altın madeni, 6 demir madeni, 2 tarla, 10 ev - 14%- gelir
5 mızraklı kışlası(30), 5 kılıçlı kışlası(20), 250 insan gücü gideri
32 mızraklı birliği, 28 kılıçlı birliği
Ticaret-Uçan çete, bonus +1 tarla geliri
Kılıçlı ve Mızraklı kültürü, Kiralık Ordu

@Takeda Akane, Erlik Han'ın Takipçileri - 369 altın, 292 altın gelir, 2670 insan gücü, 760 insan gücü geliri, 76 altıgen, 4 demir madeni, 0 altın madeni, 2 tarla - 5%- gelir
9 atlı okçu kışlası(50), 5 atlı kışlası(30), 1 kılıçlı kışlası(20) 620 insan gücü masrafı
15 atlı okçu birliği, 10 atlı birliği
Atakanlılar ile dost, KHC'ye karşı savaşta
Moğol Kültürü - Atlı ve Okçu, Horda

Terlik Han'ın Takipçileri - 381 altın, 219 altın gelir 2 altın madeni, 3 demir madeni, 38 altıgen, 1380 insan gücü, 380 insan gücü geliri,
Moğol, Horda

@Craetus, Vorteks Krallığı - 1353 altın, 1325 altın gelir, 5150 insan gücü, 1920 insan gücü geliri, 36 altıgen, 4 demir madeni, 15 altın madeni, 19 tarla, 52 ev - 2%-gelir
6 mızraklı kışlası(30), 6 süvari kışlası(30), 6 kılıçlı kışlası(20), 8 okçu kışlası(20)
36 mızraklı asker, 42 atlı asker, 18 kılıçlı asker, 12 okçu, 640 insan gücü gideri
Ticaret-Uçan çete, Ticaret-KHC, bonus +2 tarla geliri
Fransız Kültürü - Anti Süvari ve Atlı, Monarşi

@Onur34, Kanarya Halk Cumhuriyeti - 1228 altın, 1003 altın gelir, 960 insan gücü, 660 insan gücü geliri, 28 altıgen, 10 altın madeni, 5 demir madeni 15 tarla, 19 ev - 7%- gelir
4 kılıçlı kışlası(20), 3 mızraklı kışlası(30), 9 okçu kışlası(20), 4 süvari kışlası(30),
15 kılıçlı asker + 9 kiralık kılıçlı, 9 mızraklı asker, 42 okçu asker,  1 yetenekli general(isimi yok), 470 insan gücü gideri
Ticaret-Uçan çete, Ticaret-Vorteks, bonus +2 tarla geliri
Macar Kültürü - Okçu ve Anti Süvari, Oligarşi

@Dreamerscream, Uçan Çete - 388 altın, 293 altın gelir, 470 insan gücü, 470 insan gücü geliri, 6 tarla, 7 altıgen, 20 ev, 3 altın madeni
2 kılıçlı kışlası(20), 40 insan gücü gideri
6 kılıçlı birlik
Ticaret-KHC, Ticaret-Vorteks, Ticaret-Pleb, bonus +3 tarla geliri
Korsan, Kılıçlı ve Anti Süvari.

@Art3mis, Yerliler - 986 altın, 949 altın gelir, 4 altın madeni, 7 demir madeni, 52 altıgen, 20 ev, 2140 insan gücü, 920 insan gücü geliri
18 kılıçlı kışlası(20), 3 okçu kışlası(20), 3 mızraklı kışlası(30), 510 insan gücü gideri
92 kılıçlı birliği, 15 okçu birliği, 6 mızraklı birliği
Yerleşimci düşmanlığından %20 gelir bonusu
Yerli Oligarşisi, Kılıçlı ve Anti Süvari

@GurtRoma Cumhuriyeti - 555 altın, 540 altın gelir, 7 altın madeni, 2 demir madeni, 28 altıgen, 20 ev, 1470 insan gücü, 680 insan gücü geliri
1 kılıçlı kışlası(20), 1 okçu kışlası(20), 40 insan gücü gideri
2 kılıçlı birliği, 2 okçu birliği
Cumhuriyet, Romalı kültürü, Kılıçlı ve okçu

Eğer bir yanlış veya eksik bulunuyorsa kendi turunuzda düzeltip belirtebilirsiniz. Turlar ilerledikçe hesaplama veya yazım yanlışları gerçekleşebilir, anlayışınız için teşekkürler.

@Onur34 turunu oynamadığı için onun yerine 9 kışla alıyorum, muharebeye tüm birliklerle birlikte general koyuyorum.

@littleiskender turunu oynamadığı için onun yerine 5 altıgen ve 5 kışla alıyorum. @Onur34'e birliklerimi satmayı öneriyorum, uygun bir fiyatta anlaşılabilir.

Space-Background.gif
Ara
Bence bu kadar eğlence yeter Atakan Bey, KHC dersini aldı daha fazla uzatmanın anlamı yok. Şimdi tüm güçlerimizi Terlik Han'a verelim. Terlik Han esirken kaçıp yeniden toparlanmış şimdi daha güçlü. Köylerimizi basıp kadın çocuk demeden katlediyor. Ona katliam yapmayıda ben öğretmiştim nankör.
Ara
(14-07-2021, 08:18)Takeda Akane : Bence bu kadar eğlence yeter Atakan Bey, KHC dersini aldı daha fazla uzatmanın anlamı yok. Şimdi tüm güçlerimizi Terlik Han'a verelim. Terlik Han esirken kaçıp yeniden toparlanmış şimdi daha güçlü. Köylerimizi basıp kadın çocuk demeden katlediyor. Ona katliam yapmayıda ben öğretmiştim nankör.
Nasıl istersen.Ama baştan söyleyeyim bu iş burada bitmedi

KHC'ye 5 Aylık Ateşkes teklif ediyorum

@Dreamerscream Red Rose!Ticaret Sözleşmesine 285 altınımla ortak olmak istiyorum
@Art3mis Yerli Lideri!Öncelikle Barışçıl tutumunuz için teşekkür etmek istiyorum.Bilmenizi isterim ki biz Atalanlılar Osmanlı Rum İmparatorluğu tarafından adaya barış getirilmesl için gönderildik.Hiç bir sömürgeci amacımız yoktur.Aksine eğer sizde kabul ederseniz aylık gelirinizin %40'ı karşılığında size 1 aylık koruma sağlamak isteriz

(Rum=Doğu Roma )
Ara
3 mızraklı kışlası kuruyorum. Gmin insiyatifinde 5 kara bölgesine genişliyorum. Belirttiğim sınırlar içinde olursa iyi olur. Geri kalan parayla kiralık kılıç kiralıyorum. Bunun yanında pleblerin satacakları asker sayısı türü ve fiyatına göre anlaşmayı kabul edeceğim. Yerlilerin ticaret teklifini kabul ediyorum. İttifak konusunda yarın yoldan dönünce karar vereceğim. Kendisine bey diyen çapulcuların zırvalıklarını da dinlemiyorum. Gerçekten barış istiyorlarsa belirttiğim sınırları ihlal eden topraklarını koşulsuz bana teslim edip 500’er altın tazminat ödemeliler. Şartlarım kabul edilmezse adada tek bir fertleri kalmayana kadar savaş devam edecektir. Şanlı generalimin ismini de eski dostum İsocuğun ismini veriyorum.
Ara
(14-07-2021, 11:12)korkusalan :
(14-07-2021, 08:18)Takeda Akane : Bence bu kadar eğlence yeter Atakan Bey, KHC dersini aldı daha fazla uzatmanın anlamı yok. Şimdi tüm güçlerimizi Terlik Han'a verelim. Terlik Han esirken kaçıp yeniden toparlanmış şimdi daha güçlü. Köylerimizi basıp kadın çocuk demeden katlediyor. Ona katliam yapmayıda ben öğretmiştim nankör.
Nasıl istersen.Ama baştan söyleyeyim bu iş burada bitmedi

KHC'ye 5 Aylık Ateşkes teklif ediyorum

@Dreamerscream Red Rose!Ticaret Sözleşmesine 285 altınımla ortak olmak istiyorum
@Art3mis Yerli Lideri!Öncelikle Barışçıl tutumunuz için teşekkür etmek istiyorum.Bilmenizi isterim ki biz Atalanlılar Osmanlı Rum İmparatorluğu tarafından adaya barış getirilmesl için gönderildik.Hiç bir sömürgeci amacımız yoktur.Aksine eğer sizde kabul ederseniz aylık gelirinizin %40'ı karşılığında size 1 aylık koruma sağlamak isteriz

(Rum=Doğu Roma )
Öncelikli olarak KHC üzerinde Erlik Han ile yaptığınız muamele ve koştuğumuz ağır barış şartları bizi rahatsız etmekte ve önlem almaya goturmektedir. Şayet ben gelirimin %40 I ile sadece kendimi değil müttefiğimi bile korurum.
[+] 1 üye Art3mis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Art3mis KHC halkımıza hakaret etti yerli lideri.Buna tepkisiz kalmamız mümkün değil

Halkıma el uzatanlar en ağır cezayı alacak
Ara
(14-07-2021, 12:04)korkusalan : @Art3mis KHC halkımıza hakaret etti yerli lideri.Buna tepkisiz kalmamız mümkün değil

Halkıma el uzatanlar en ağır cezayı alacak

O vakit karşı önlemlerimize hazır olun.
Ara
@littleiskender son turlarda kayıp olduğundan dolayı yerine birliklerini kiralıyorum. Eğer @Onur34 600 altın vermeyi kabul ederse(birlik sayısı*10 + 10% faiz) 32 mızraklı ve 28 kılıçlı birliği kiralarız. Horda ve Atakanlılara sıcak bakmıyoruz ancak eğer 1000 altın önerirse onlara da satabiliriz. Talebe bağlı olarak birliklerin yarısını birine yarısını ötekine de satabiliriz. Ayrıca birliklerimizi satma anlaşmamız dahilinde birliklerimiz savaş sonrası bize geri dönecek.
Space-Background.gif
Ara
Teklifi kabul ediyorum.
Ara
(14-07-2021, 13:05)Onur34 : Teklifi kabul ediyorum.
Ateşkes döneminde birlik kiralamak ne işine yarayacak Lord Kanarya?
Ara
Şartlarımı kabul etmiyorsanız ateşkes yok. Siz ateşi keserseniz işimiz kolaylaşır orası ayrı.
Ara
Atakanlılar bizle konuşurken iyi temenniler iletip halkımızı asimile etmeye çalışmanız hakaretten başka bir şey değildir. Üstüne alay eder gibi %40 gelire karşılık koruma da küstahlıktır. Size son çağırımdır bu. Yaptığınız zorbalıktan ve haksız tekliflerden vazgeçiniz. Şayet sonrasında pişman olabilirsiniz.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.