Altına Hücum
(14-07-2021, 13:43)Art3mis : Atakanlılar bizle konuşurken iyi temenniler iletip halkımızı asimile etmeye çalışmanız hakaretten başka bir şey değildir. Üstüne alay eder gibi %40 gelire karşılık koruma da küstahlıktır. Size son çağırımdır bu.  Yaptığınız zorbalıktan ve haksız tekliflerden vazgeçiniz. Şayet sonrasında pişman olabilirsiniz.
Sizin kaybınız
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
@korkusalan Hisse değerleri her geçen ay başına 50 Altın arttığında dolayı 1 Altın madeni ve 100 Altın ödemeniz yeterlidir sözleşme gereği Uçan Çete adına işlenip gelir şirkete aktarılacak ve hissedarlara kâr paylaştırılacaktır, anlaşmayı okuyup kabul ediyor musunuz?
giphy.gif
Ara
(14-07-2021, 14:32)Dreamerscream : @korkusalan Hisse değerleri her geçen ay başına 50 Altın arttığında dolayı 1 Altın madeni ve 100 Altın ödemeniz yeterlidir sözleşme gereği Uçan Çete adına işlenip gelir şirkete aktarılacak ve hissedarlara kâr paylaştırılacaktır, anlaşmayı okuyup kabul ediyor musunuz?
Gelirim artacaksa evet
Ara
Vorteks Krallığı
Görsel

Elçilerimiz uzun bir deniz yolculuğu sonucunda, @Gurt Roma Cumhuriyeti'ne sınırı olan ve henüz yerleştiğimiz topraklara ulaştılar ve oradan da Roma Cumhuriyeti sınırlarına girip tekliflerinde bulundular. Ticaret anlaşması ve ikili sınır anlaşması teklif edildi. Elçilerimiz yanıtlarını bekliyor.

@Dreamerscream, Uçan Çete lideri saraydan aldığımız duyumlara göre askerlere rüşvet vererek içeri sızmış. Bu ne cüret! Bu hareketi kınıyoruz. Eğer saraya girmek ve birileri ile görüşmek istiyorlarsa her lider gibi muhafızlara kendilerini tanıtarak ve soylular gibi kalede karşılanarak içeri girebilirler. Ancak bu hareket çok büyük bir saygısızlık. Nota veriyoruz, bu hareketlerin tekrarında ticaret anlaşması bozulur, Vorteks Krallığı askerleri ile madenlerini alır ve gerekirse korsan adasına kadar gelir ve adayı başınıza yıkarlar. Bu da böyle biline.

@Art3mis, Yerliler'e daha önce de iyi davranarak problemlerimizi çözmüştük. Bu yerliler artık toplanıp kendilerine bir devlet kurmuşlarsa, onlarla da iyi niyet ile temasta bulunabiliriz. Elçilerimiz ile, sınırımız olduğunda ticaret yapmak istediğimizi bildiriyoruz ve yanıtlarını bekliyoruz.

@Onur34, Kanarya Halk Cumhuriyeti'nin askeri olarak yardıma ihtiyacı varsa, kıtanın iki saldırgan ve laftan anlamayan devletine karşı yardım sağlayabiliriz.

Hamlem :4 altıgen karadan genişliyorum. (4*20= -80 altın)
1 altıgen denizden genişliyorum. (1*50= -50 altın)
1 Mızraklı kışlası inşa ediyorum. (-80 altın)
1 Süvari kışlası inşa ediyorum. (-80 altın)
4 Kılıçlı kışlası inşa ediyorum. (-320 altın)
4 Okçu kışlası inşa ediyorum. (4*80= -320 altın)
5 ev inşa ediyorum (5*15= -75 altın)
6 tarla (6*50= -300 altın)
-
Toplam = -1305 altın.
Sahip olunan altın = 1353 altın.
Tur sonu net altın = 1353-1305  = 48 altın

76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Craetus Vorteks krallığı!Sözleriniz halkımı çok üzmüştür. Burada hakarete uğrayıp mağdur duruma düşen bizken neden kazanç sağlayan KHC oluyor?KHC halkımızdan özür dilediği ve tazminat ödediği taktirde barışı neden istemeyelim ki?
Ara
Yerli lideri sen görülerimdeki kişimisin eğer oysan senin halkına Atakan kardeşimle birlikte soykırım yapacağız.
Ara
(14-07-2021, 15:53)Takeda Akane : Yerli lideri sen görülerimdeki kişimisin eğer oysan senin halkına Atakan kardeşimle birlikte soykırım yapacağız.
Soykırım falan yapmayacağız Subutay bey!Her ne olursa olsun biz bu adada misafiriz ve misafir umduğunu değil bulduğunu yer.Yerlilere saldırdığın anda müttefikliğimizi bitirmiş olursun
Ara
Pirate.png
Uçan Çete

Red Rose, Britanyalılara karşı yağma için tekrar filoyu hazırlayıp kuzeye doğru yelken aldı.
Atakanlılar devleti ile ticaret anlaşması yapıyoruz ve sözleşme gereği altın madenlerini işliyoruz.
332 Adet hisseye karşılık Atakanlılar devleti şirkete ortak olmuştur.

Alıntı:Altın:388 İnsan gücü:470 Tarla:6 Toprak:7 Ev:20 Kılıçlı kışlası:2 Altın madeni:3

2 Tarla:-100 Altın -200 İnsan gücü
İngilizleri Yağmalama görevi:-200 İnsan gücü
+100 Altın
1 Kılıçlı kışlası:-100 Altın
19 Ev:-285 Altın
+1 Altın madeni

Altın:3 İnsan gücü:70 Tarla:8 Toprak:7 Ev:39 Kılıçlı kışlası:3 Altın madeni:4

@CraetusVorteks Krallığı Sadece saraydan aldığınız duyumlara göre ticaret ortağınız ve iyi ilişkiler yürüttüğünüz ülkeyle birden tehditkâr bir tavırla konuşmanız pek doğru değil. Lütfen sağdan soldan duyduğunuz şeylere itibar etmeyin. Vorteks prensine ilgi duyduğum doğrudur, ben bir balıkçının kızıyım, soylu olmadığım için kraliyete gidip saygısızlık etmek istemedim ve bir soylu gibi davranamam beni böyle kabul etmelisiniz. Ticaret sözleşmesinden çıkarsanız ileride şirket kârından faydalanamayacaksınız. Bizim ülkemizde böyle şeyler saygısızlık olarak görülmez eğer bir kusurum olduysa affedin. 

giphy.gif
Ara
(14-07-2021, 16:29)korkusalan :
(14-07-2021, 15:53)Takeda Akane : Yerli lideri sen görülerimdeki kişimisin eğer oysan senin halkına Atakan kardeşimle birlikte soykırım yapacağız.
Soykırım falan yapmayacağız Subutay bey!Her ne olursa olsun biz bu adada misafiriz ve misafir umduğunu değil bulduğunu yer.Yerlilere saldırdığın anda müttefikliğimizi bitirmiş olursun
Yerliler düşmanımız değilmi?
Ara
(14-07-2021, 18:23)Takeda Akane :
(14-07-2021, 16:29)korkusalan :
Yerliler düşmanımız değilmi?
Yerliler ve düşman mı?Ciddi misin?Onlar bu kadar geç örgütlenmiş olmasaydı şimdiye çoktan denizin dibindeydik
Ara
Ciddimisin Atakan Bey? Peki şimdi ne yapacağız. Roma'ya paralık askerlik yapmaya ne dersin? Çünkü artık çöküş aşamasındayız. Terlik Han çok güçlendi.
Ara
(14-07-2021, 19:27)Takeda Akane : Ciddimisin Atakan Bey? Peki şimdi ne yapacağız. Roma'ya paralık askerlik yapmaya ne dersin? Çünkü artık çöküş aşamasındayız. Terlik Han çok güçlendi.
Basit Yılanın başını ezeceğiz
Ara
Ben ordu basıyorum, Atakan Beyimle Terlik Han'ı ezeceğiz.
Ara
unknown.png
YERLİLER
Yaralarımızı sararken ve yaşanan acı olayları anarken aynı zamanda askerlerimizi dinç ve kılıçlarımızı keskin tutuyoruz. Deniz hayatından uzak olmamız bize karada avantaj sağlıyor. Atalarımızdan gelen geleneksel teknikler ile anladığımız hayvanlar , ada pazarlarında büyük ilgi görüyor. 
Adadaki zalim yerleşimcilere karşı görünen ve görünmeyen eylemlerde bulunuyoruz. Ordularının güç katarken istihbarat ağında bize bilgi sağlayacak ve gerekirse kritik suikastler bulunacak suikastciler yetiştiriyoruz.
@Takeda Akane Bu sözleriniz bize ağır hakarettir. Şayet halkımıza ve bu adaya bir özür borçlusunuz. Şayet bu talebimizi gerceklestirmezseniz geçmişte yaşattıklarınız ve fazlası size geri döndürülecek, askerlerinizin kelleleri kışlalarımızı süsleyecektir. 
@Craetus ve @Onur34 ile elcilerimiz ve beraberlerinde götürdükleri yemekler ve hediyeler ile ittifak ve ticaret anlaşmaları üzerine hala çalışıyoruz. Lakin KHC nin geçmişte yaptıkları sonucunda kendilerinden bir özür ve geleceğe dair yazılı bir beyan istiyoruz. Bu Adadaki yerlilere karşı sebep oldukları zararı karşılayacak, eğitim sağlık alanlarında hizmet verecek ve onlara iyi davranacaklarina dair.
Hamlem: :
5 altıgen alıyorum. ( 5*20= 100)
6 okçu kışlası inşa ediyorum. ( 6*100= 600)
2 süvari kışlası inşa ediyorum. ( 2*100= 200)
1 tarla inşa ediyorum. ( 1*50= 50 )
Toplam altın: 986

Harcanan altın: 950
Kalan: 36

Ara
Sonraki turun başlangıcı öğlen-akşam arasına kadar ertelendi.
Space-Background.gif
Ara
Yerliler (@Art3mis) ! KHC'den istediğiniz sözün 3 katını vermeye hazırım bizim tarafımıza geçin.Ayrıca Subutay Bey (@Takeda Akane) yerlilere yaptiklarından dolayı özür dileyecek.
Ara
Onüçüncü Tur :KHC'ye karşı Erlikçilerin ve Atakanlıların muharebesi hala devam ediyor, bir taraf muharebeden kaçana kadar da devam edecek. İki müttefiğin generalsiz savaşması ve asker çeşitliliğine sahip olmaması büyük zayiatlara yol açıyor. Romalılarla temas kuran ilk devlet Vorteks Krallığı oldu. Vorteks krallığının ekonomisi ve ordusu hala tam gaz büyümeye devam ediyor.

Büyüyen ülkeler kategorisindeki diğer iki ülke ise Yerliler ve bulunduğu savaşa rağmen KHC. Vorteks krallığı açık ara en zengin ülke olsa da KHC gibi devletler kafa tutabilecek düzeyde. 

untitled_5.png

@korkusalan, Atakanlılar -  429 altın, 244 altın gelir, 620 insan gücü, 490 insan gücü geliri, 28 altıgen, 4 tarla, 2 demir madeni, 1 altın madeni, 7 ev - 20%- gelir
4 Süvari kışlası(30), 3 Mızraklı kışlası(30), 1 okçu kışlası(20), 2 kılıçlı kışlası(20)
6 süvari, 0 mızraklı, 8 okçu, 0 kılıçlı, 270 insan gücü gideri
Erlik Han'ın Takipçileri ile dost, KHC'ye karşı savaşta
Ticaret-Uçan Çete, +1 tarla geliri
Türk kültürü - Anti Süvari ve Süvari, Monarşi

@littleiskender, Kiralık Plebler - 1303+500 altın, 800 altın gelir, 350 insan gücü, 530 insan gücü geliri, 25 altıgen, 10 altın madeni, 6 demir madeni, 14 tarla, 14 ev - 14%- gelir
5 mızraklı kışlası(30), 5 kılıçlı kışlası(20), 250 insan gücü gideri
20 mızraklı birliği, 20 kılıçlı birliği
Ticaret-Uçan çete, bonus +1 tarla geliri
Kılıçlı ve Mızraklı kültürü, Kiralık Ordu

@Takeda Akane, Erlik Han'ın Takipçileri - 361 altın, 292 altın gelir, 2660 insan gücü, 760 insan gücü geliri, 76 altıgen, 4 demir madeni, 0 altın madeni, 2 tarla - 5%- gelir
12 atlı okçu kışlası(50), 5 atlı kışlası(30), 1 kılıçlı kışlası(20) 770 insan gücü masrafı
12 atlı okçu birliği, 6 atlı birliği, 0 kılıçlı birliği
Atakanlılar ile dost, KHC'ye karşı savaşta
Moğol Kültürü - Atlı ve Okçu, Horda

Terlik Han'ın Takipçileri - 300 altın, 219 altın gelir 2 altın madeni, 3 demir madeni, 38 altıgen, 1380 insan gücü, 380 insan gücü geliri,
3 süvari kışlası(30), 90 insan gücü gideri
3 süvari
Moğol, Horda

@Craetus, Vorteks Krallığı - 1567 altın, 1519 altın gelir, 6270 insan gücü, 1920 insan gücü geliri, 40 altıgen, 4 demir madeni, 16 altın madeni, 25 tarla, 57 ev - 2%-gelir
7 mızraklı kışlası(30), 7 süvari kışlası(30), 7 kılıçlı kışlası(20), 12 okçu kışlası(20)
50 mızraklı asker, 56 atlı asker, 25 kılıçlı asker, 24 okçu, 800 insan gücü gideri
Ticaret-Uçan çete, Ticaret-KHC, Ticaret-Roma, bonus +3 tarla geliri
Fransız Kültürü - Anti Süvari ve Atlı, Monarşi

@Onur34, Kanarya Halk Cumhuriyeti - 1085 altın, 1077 altın gelir, 1010 insan gücü, 710 insan gücü geliri, 33 altıgen, 10 altın madeni, 5 demir madeni 15 tarla, 19 ev - 7%- gelir
4 kılıçlı kışlası(20), 6 mızraklı kışlası(30), 9 okçu kışlası(20), 4 süvari kışlası(30),
51 kılıçlı asker + 18 kiralık kılıçlı, 16 mızraklı asker, 60 okçu asker, 0 süvari, 1 yetenekli general(İsocuk), 470 insan gücü gideri
Ticaret-Uçan çete, Ticaret-Vorteks, bonus +2 tarla geliri
Macar Kültürü - Okçu ve Anti Süvari, Oligarşi

@Dreamerscream, Uçan Çete - 455 altın, 347 altın gelir, 920 insan gücü, 850 insan gücü geliri, 8 tarla, 7 altıgen, 39 ev, 4 altın madeni
3 kılıçlı kışlası(20), 40 insan gücü gideri
12 kılıçlı birlik
Ticaret-KHC, Ticaret-Vorteks, Ticaret-Pleb, Ticaret-Atakan bonus +4 tarla geliri
Korsan, Kılıçlı ve Anti Süvari.

@Art3mis, Yerliler - 1095 altın, 1059 altın gelir, 5 altın madeni, 7 demir madeni, 56 altıgen, 20 ev, 1 tarla, 2410 insan gücü, 960 insan gücü geliri
18 kılıçlı kışlası(20), 9 okçu kışlası(20), 3 mızraklı kışlası(30), 2 süvari kışlası(30), 690 insan gücü gideri
128 kılıçlı birliği, 24 okçu birliği, 12 mızraklı birliği, 2 süvari birliği
Yerleşimci düşmanlığından %20 gelir bonusu
Yerli Oligarşisi, Kılıçlı ve Anti Süvari

@GurtRoma Cumhuriyeti - 645 altın, 640 altın gelir, 7 altın madeni, 3 demir madeni, 32 altıgen, 5 tarla, 20 ev, 1610 insan gücü, 720 insan gücü geliri
1 kılıçlı kışlası(20), 3 okçu kışlası(20), 80 insan gücü gideri
4 kılıçlı birliği, 8 okçu birliği
Ticaret-Vorteks, +1 tarla geliri
Cumhuriyet, Romalı kültürü, Kılıçlı ve okçu

Eğer bir yanlış veya eksik bulunuyorsa kendi turunuzda düzeltip belirtebilirsiniz. Turlar ilerledikçe hesaplama veya yazım yanlışları gerçekleşebilir, anlayışınız için teşekkürler.

@Gurt turunu oynamadığından onun yerine 2 okçu kışlası, 5 tarla, 5 altıgen alıyor ve Vorteksin ticaret anlaşmasını kabul ediyorum. @littleiskender turunu oynamadığından onun yerine oynadım.

Space-Background.gif
Ara
@Craetus Vorteks krallığı tüm birlikleriniz için ne kadar istiyorsunuz?

400 altına general alıyorum.
@Takeda Akane Subutay bey toplayabildiğiniz kadar asker toplayın.
@Art3mis Yerli lideri!Bu savaşta askeri ve ekonomik olarak bizi desteklerseniz yerlilere karşı olan politikamızı yerlilerle iş birliği yapma olarak belirleyeceğiz

@Gurt Roma Cumhuriyeti Madenlerinizi savaşın sonuna kadar devralmak istiyorum. Savaş bittiğinde kazanmışsak %10faizle geri ödeyeceğim
Ara
Pirate.png
Uçan Çete

Red Rose, Britanyalılara karşı yağma için tekrar filoyu hazırlayıp kuzeye doğru yelken aldı.

Alıntı:Altın:455 İnsan gücü:920 Tarla:8 Toprak:7 Ev:39 Kılıçlı kışlası:3 Altın madeni:4

7 Tarla:-350 Altın -700 İnsan gücü
İngilizleri Yağmalama görevi:-200 İnsan gücü
1 Outpost:-100 Altın

Altın:5 İnsan gücü:20 Tarla:15 Toprak:8 Ev:39 Kılıçlı kışlası:3 Altın madeni:4

giphy.gif
Ara
@korkusalan ve @Takeda Akane aşağıdaki haritada belirtilen topraklarını ülkemize teslim edip 500'er altın savaş tazminatı ödemezlerse savaş sürecek ve kendilerini büyük ihtimalle adadaki bütün güçlere yalvarırken rezil etmeye devam edecekler.

Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.