Altına Hücum
Teklifim net boşuna kendinizi yormayın.
Ara
(16-07-2021, 16:48)Onur34 : Teklifim net boşuna kendinizi yormayın.
Kabul etseniz ne fark edecek ki? Her şekilde zaten kaybeden biz olacağız bu yüzden sizden topraklarıma veda etmek için birazcık süre istiyorum o kadar.
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Kabul ederseniz yeniden belirteceğim sınırların içine girmediğiniz sürece size saldırmayıp tarla kurmaya devam edeceğim. Ama haberiniz olsun yeni tur gelmeden kabul etmezseniz şartlar daha da ağırlaşacak.
Ara
(16-07-2021, 17:08)Onur34 : Kabul ederseniz yeniden belirteceğim sınırların içine girmediğiniz sürece size saldırmayıp tarla kurmaya devam edeceğim. Ama haberiniz olsun yeni tur gelmeden kabul etmezseniz şartlar daha da ağırlaşacak.
Tamam o zaman bana 3 tur süre verin.Feodal bir yönetim olduğumdan beylerimi toplayıp onaylarını almam lazım
Ara
Size güvenmiyorum ve zamanımı harcamayacağım. Eğer kabul etmiyorsanız savaşa devam edeceğim. 3 tur sonra da daha ağır bir anlaşmayla karşılaşacaksınız.
Ara
(16-07-2021, 17:15)Onur34 : Size güvenmiyorum ve zamanımı harcamayacağım. Eğer kabul etmiyorsanız savaşa devam edeceğim. 3 tur sonra da daha ağır bir anlaşmayla karşılaşacaksınız.
Bakın beylerime danışmadan hiç bir karar alamam.Özellikle sizin istediğiniz bolgeleri yöneten beyler böyle bir şey yaptığımı duydukları an isyan ederler.Bunun tek sonucuda ülkenızin daha büyük hasarlarla baş etmek zorunda olması olur

Sadece 3 tur.Hem 3 turda ne yapabilirim ki?Ülkem ekonomik krizde müttefik desen adam daha kendi isyanlariyla baş edemiyor.Hem 3 tur vermeyi kabul ettiğiniz takdirde size kızımı rehin vermeyi de kabul ederim
Ara
O halde size 3 tur veriyorum.Bunun karşılığında 500 altın yerine 2000 altın alacağım sizden. Ama hordanın böyle bir lüksü yok. Teklifimi kabul etmezse toprakları işgal edilmeye başlanacak.

untitled_5_9.png

Son olarak bu da revize ettiğimiz son sınırlarımızdır. Anlaşmazlık yaşayan ülkeler ile konuşulabileceği gibi saygı göstermeyenlerle savaşılabilir. Eğer savaştığımız ülkeler cömert teklifimizi kabul etmezlerse sınırlar kalan topraklarını içerecek şekilde yeniden revize dilebilir.
Ara
(16-07-2021, 17:25)Onur34 : O halde size 3 tur veriyorum.Bunun karşılığında 500 altın yerine 2000 altın alacağım sizden. Ama hordanın böyle bir lüksü yok. Teklifimi kabul etmezse toprakları işgal edilmeye başlanacak.

untitled_5_9.png

Son olarak bu da revize ettiğimiz son sınırlarımızdır. Anlaşmazlık yaşayan ülkeler ile konuşulabileceği gibi saygı göstermeyenlerle savaşılabilir. Eğer savaştığımız ülkeler cömert teklifimizi kabul etmezlerse sınırlar kalan topraklarını içerecek şekilde yeniden revize dilebilir.
Sınırlar uygun ama nasıl desem...Atakanlılardan daha az toprak alıp Hordadan daha çok toprak alsan?Hatta Hordayı ilhak et Atakanlılara dokunma.
Ara
Savaşı çıkartanlar atakanlar. Asıl onları ihlak etmem daha uygun olurdu.
Ara
Dost gibi görünüp müttefigini kara günde bir başına bırakanlar gelecekte yalnızlığa mahkumdur.
Ara
(16-07-2021, 19:52)Onur34 : Savaşı çıkartanlar atakanlar. Asıl onları ihlak etmem daha uygun oluru.

(16-07-2021, 19:56)Art3mis : Dost gibi görünüp müttefigini kara günde bir başına bırakanlar gelecekte yalnızlığa mahkumdur.

Asıl zor durumda olan benim.Hepsi Subutay beyin planıydı.Sözde sizi yenebilecek kadar güçlüydük.

Ama bakın kaldım şimdi bir başıma.Hani nerede KHC şehirlerini yıkacak olan EHT ordusu?Bırakın orduyu liderleri bile sanki yer yarılmışta içine girmişçesine yok oldu
Ara
Ondördüncü Tur :Muharebe hala devam ediyor, göçebe tarafı yenilecek gibi duruyor. KHC tarafı ise ağır barış teklifleri öneriyor, iki müttefiğin dostluğu ise parçalanma noktasında. Bu savaşların ortasında da adaya yeni ülkeler gelmeye devam ediyor. Rendallar adaya ulaştı!

Adadaki çoğu güç zayıf kalsa da Vorteks krallığı çok güçlü bir ülke olarak kalmaya devam ediyor. Rakip olacak bir ülke pek olmasa da henüz yenilemez bir ülke değil.

unknown.png

@korkusalan, Atakanlılar -  278 altın, 249 altın gelir, 840 insan gücü, 490 insan gücü geliri, 28 altıgen, 4 tarla, 2 demir madeni, 1 altın madeni, 7 ev - 18%- gelir
4 Süvari kışlası(30), 3 Mızraklı kışlası(30), 1 okçu kışlası(20), 2 kılıçlı kışlası(20), 2 yetenekli general (İsimi yok)
3 süvari, 0 mızraklı, 9 okçu, 0 kılıçlı, 270 insan gücü gideri
Erlik Han'ın Takipçileri ile dost, KHC'ye karşı savaşta
Ticaret-Uçan Çete, +1 tarla geliri
Türk kültürü - Anti Süvari ve Süvari, Monarşi

@littleiskender, Kiralık Plebler - 847 altın, 839 altın gelir, 690 insan gücü, 840 insan gücü geliri, 30 altıgen, 10 altın madeni, 6 demir madeni, 14 tarla, 27 ev - 12%- gelir
10 mızraklı kışlası(30), 10 kılıçlı kışlası(20), 500 insan gücü gideri
60 mızraklı birliği, 60 kılıçlı birliği
Ticaret-Uçan çete, bonus +1 tarla geliri
Kılıçlı ve Mızraklı kültürü, Kiralık Ordu

@Takeda Akane, Erlik Han'ın Takipçileri - 459 altın, 298 altın gelir, 2490 insan gücü, 760 insan gücü geliri, 76 altıgen, 4 demir madeni, 0 altın madeni, 2 tarla - 3%- gelir
14 atlı okçu kışlası(50), 7 atlı kışlası(30), 1 kılıçlı kışlası(20) 930 insan gücü masrafı
11 atlı okçu birliği, 4 atlı birliği, 0 kılıçlı birliği
Atakanlılar ile dost, KHC'ye karşı savaşta
Moğol Kültürü - Atlı ve Okçu, Horda

Terlik Han'ın Takipçileri - 219 altın, 219 altın gelir 2 altın madeni, 3 demir madeni, 38 altıgen, 1580 insan gücü, 380 insan gücü geliri,
6 süvari kışlası(30), 180 insan gücü gideri
15 süvari
Moğol, Atlı ve Okçu, Horda

@Craetus, Vorteks Krallığı - 1847 altın, 1835 altın gelir, 6490 insan gücü, 2300 insan gücü geliri, 44 altıgen, 4 demir madeni, 17 altın madeni, 35 tarla, 62 ev
10 mızraklı kışlası(30), 10 süvari kışlası(30), 11 kılıçlı kışlası(20), 13 okçu kışlası(20)
70 mızraklı asker, 76 atlı asker, 36 kılıçlı asker, 37 okçu, 1080 insan gücü gideri
Ticaret-Uçan çete, Ticaret-KHC, Ticaret-Roma, Ticaret-Yerliler, bonus +4 tarla geliri
Fransız Kültürü - Anti Süvari ve Atlı, Monarşi

@Onur34, Kanarya Halk Cumhuriyeti - 1212 altın, 1202 altın gelir, 670 insan gücü, 820 insan gücü geliri, 38 altıgen, 10 altın madeni, 5 demir madeni 21 tarla, 22 ev
4 kılıçlı kışlası(20), 6 mızraklı kışlası(30), 9 okçu kışlası(20), 4 süvari kışlası(30), 3 mancınık
55 kılıçlı asker + 10 kiralık kılıçlı, 0 mızraklı asker, 78 okçu asker, 0 süvari, 1 yetenekli general(İsocuk), 560 insan gücü gideri
Ticaret-Uçan çete, Ticaret-Vorteks, Ticaret-Yerliler, bonus +3 tarla geliri
Macar Kültürü - Okçu ve Anti Süvari, Oligarşi

@Dreamerscream, Uçan Çete - 565 altın, 450 altın gelir, 820 insan gücü, 860 insan gücü geliri, 15 tarla, 8 altıgen, 39 ev, 4 altın madeni
3 kılıçlı kışlası(20), 40 insan gücü gideri
18 kılıçlı birlik
Ticaret-KHC, Ticaret-Vorteks, Ticaret-Pleb, Ticaret-Atakan bonus +4 tarla geliri
Korsan, Kılıçlı ve Anti Süvari.

@Art3mis, Yerliler - 1217 altın, 1172 altın gelir, 5 altın madeni, 10 demir madeni, 59 altıgen, 20 ev, 4 tarla, 2290 insan gücü, 990 insan gücü geliri
18 kılıçlı kışlası(20), 9 okçu kışlası(20), 5 mızraklı kışlası(30), 4 süvari kışlası(30), 3 yetenekli general(İsmi yok), 810 insan gücü gideri
164 kılıçlı birliği, 33 okçu birliği, 22 mızraklı birliği, 6 süvari birliği
Ticaret-KHC, Ticaret-Vorteks, tarla gelirine +2
Yerleşimci düşmanlığından %15 gelir bonusu
Yerli Oligarşisi, Kılıçlı ve Anti Süvari

@GurtRoma Cumhuriyeti - 743 altın, 738 altın gelir, 7 altın madeni, 3 demir madeni, 34 altıgen, 13 tarla, 20 ev, 1430 insan gücü, 740 insan gücü geliri
3 kılıçlı kışlası(20), 3 okçu kışlası(20), 120 insan gücü gideri
10 kılıçlı birliği, 14 okçu birliği
Ticaret-Vorteks, +1 tarla geliri
Cumhuriyet, Romalı kültürü, Kılıçlı ve okçu

@Loury, Rendal Cumhuriyeti - 500 altın, 375 altın geliri, 3 demir madeni, 30 altıgen, 15 tarla, 800 insan gücü, 300 insan gücü geliri
Cumhuriyet, Rendal kültürü, Okçu ve Mızraklı

Eğer bir yanlış veya eksik bulunuyorsa kendi turunuzda düzeltip belirtebilirsiniz. Turlar ilerledikçe hesaplama veya yazım yanlışları gerçekleşebilir, anlayışınız için teşekkürler.

@Gurt ve @littleiskender yerine turlarını oynadım. Muharebe başlıyor ve muharebeye yeni alınan general dahil oluyor.

@littleiskender yerine @Takeda Akane, @korkusalan ve @Onur34'e askerlerimi satmayı öneriyorum. Asker satışında öncelik iki müttefiğin tarafına verilecektir, kabul ediyorsanız müttefiklerin toplam gelirinin %30'u karşılığı 120 asker gönderecek ve yetiştirdiğimiz askerleri sürekli göndermeye devam edeceğiz. Her yeni asker gönderiminde aldığımız para miktarı %5 artacak ve ikinci yollamamızda %35 olacak. %50'ye kadar bu devam edecek. Anlaşma savaş sonuna kadar sürecektir, savaş bittikten sonra askerlerimiz topraklarımıza dönecek ve ödemeler 4 tur daha devam edecektir. Kabul ediyorsanız kabul ettiğinizi belirtin.

Eğer kabul etmiyorsanız @Onur34'e 120 birliği 1500 altına satmaktan memnunluk duyarız. Eğer iki parça şeklinde alınacaksa iki taksitle ilk tur 1000, sonraki tur da bir 1000 olacak şekilde toplam 2000 altına anlaşırız.

Space-Background.gif
Ara
@Yasin Ahmet Kabul ediyoruz
Ara
Kabul ediyorum.
Ara
Anlaşmanın ücreti her tur ödenecek ve her tur artacak, bunu göz önünde bulundurun. Eğer yine kabul ediyorsanız KHC'ye değil size sattık bilin. Yetiştirilen askerler size düzenli yollanacak, eğer paramız eksik gelirse veya bir kurnazlıklar yapılırsa askerlerimizi geri çekeriz. KHC ile düşman değiliz ancak para paradır.
Space-Background.gif
Ara
Kabul ediyoruz. Değilmi Atakan Beyim?
Ara
ikisinin toplamından daha fazla param var. Önerdikleri miktarı katlayabilirim.
Ara
Kanarya Lordu bence teslim olun. Çünkü Terlik Han iktidara gelirse size bizden daha zalim davranır. Bense seni önemli bir komutan yaparım.
Ara
Müttefikler saçma sapan konuşup bizi daha fazla aşağılamasınlar. Yoksa önerdiğimiz barış tekliflerini de çekebiliriz.
Ara
Terlik Han tehdidini hafife almayın çünkü onu ben yetiştirdim Kanarya Lordu. Ben her zaman Atakan Bey'le aranızı bulmaya çalıştım unuttunuzmu? O yüzden sizin gibi büyük Komutana ihtiyacım var. Hatırlarmısın en son ordularımız serenat tepelerinde karşılaştığında senle kılıç dövüşü yapmıştık. Bu kutlu günü unuttunmu?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.