Altına Hücum
Kanarya Lordu'nun kalesinde saklambaç oynuyoruz; @Onur34

1616659280147.jpg&mw=1024
Ara
unknown.png
YERLİLER
Her geçen gün gelişiyor ve kendimizi eğitiyoruz.  Adada ilişkilerimiz arttıkça ada sakinlerinin düşünceleri ve sesleri artık bizim de derdimiz olmaya başlıyor. Kiralık askerlerin fahiş fiyatlara verilmesi hem beni hem de ticaret ortaklarımızı rahatsız etmekte. Kiralık Pleblerden bu duruma çözüm bulmasını tüm ada adına talep ediyorum.
Suikastci birliğimiz ilk terörüne başladı. Bakalım bu ok kime isabet edecek? 
@Loury ticaret teklifinizi sağlayacağı yazarlardan ötürü Yerliler olarak kabul ediyoruz. 
@Gurt un güneye karışmaması konusunda bu konunun kendisini ilgilendirmedigini , fikirden öteye geçmesinin sorun yaratacağına inanıyoruz.
Hamlem :
5 altigen genişliyorum (100)
6 tarla inşa ediyorum (300)
6 okçu kışlası inşa ediyorum (600)
4 süvari kışlası inşa ediyorum (400)
Toplam altın 1444
Harcanan altın 1400
Geriye kalan 44
Ara
Kanarya Lordum Terlik Han'a karşı ne yapacağız?
Ara
(18-07-2021, 21:01)Takeda Akane : Kanarya Lordum Terlik Han'a karşı ne yapacağız?

Atakan savaşı bitince size askeri desteğimi sağlayacağım. Yine de o zamana kadar kendiniz atlı okçu kışlaları kurmaya devam edin ki ben olmasam bile kendinizi savunabilesiniz. Bunun yanında @Loury ve @Gurt ile kendileri için de uygunsa bir şekilde sınır olup ticaret yapmak istiyoruz.
Ara
Tamam bu tur atlı okçu kışlası kuruyoruz. Atakan Bey intihar etti diye söylentiler var. Seppuku yapmış diye duydum, okuduğu bir Japon savaş sanatı kitabından etkilenmiş. Halbuki kedim Garfield ile iyi anlaşıyorlardı. Yazık oldu.
Ara
Onaltıncı Tur :Red Rose, adadan kaçışından birkaç hafta sonra adada tekrardan tespit ediliyor. Vorteks kraliyet muhafızları bu sefer prensin odasına girmek için verilen rüşvetleri kabul etmiyor ve Red Rose'yi yakalıyor. Ne yapılacağı tamamen Vorteks kralına kalmış durumda.

Atakanlıların lideri tamamen kafayı sıyırmış ve ülkesini olmayan dinamitlerle patlatma girişimine girmiş durumda. Atakanlıların akıbeti pek de iyi değil.

unknown.png

@korkusalan, Atakanlılar -  497 altın, 209 altın gelir, 1570 insan gücü, 630 insan gücü geliri, 24 altıgen, 4 tarla, 1 demir madeni, 1 altın madeni, 13 ev - 16%- gelir
4 Süvari kışlası(30), 3 Mızraklı kışlası(30), 1 okçu kışlası(20), 2 kılıçlı kışlası(20), 2 yetenekli general (İsimi yok)
0 süvari, 0 mızraklı, 0 okçu, 0 kılıçlı, 270 insan gücü gideri
KHC'ye karşı savaşta
Türk kültürü - Anti Süvari ve Süvari, Monarşi

@littleiskender, Kiralık Plebler - 1091 altın, 1081 altın gelir, 1110 insan gücü, 1820 insan gücü geliri, 38 altıgen, 11 altın madeni, 7 demir madeni, 26 tarla, 72 ev - 8%- gelir
10 mızraklı kışlası(30), 20 kılıçlı kışlası(20), 1 okçu kışlası(20), 720 insan gücü gideri
80 mızraklı birliği, 160 kılıçlı birliği, 6 okçu birliği
Kılıçlı ve Mızraklı kültürü, Kiralık Ordu

@Takeda Akane, Erlik Han'ın Takipçileri - 235 altın, 139 altın gelir, 1210 insan gücü, 290 insan gücü geliri, 29 altıgen, 2 demir madeni, 0 altın madeni, 2 tarla
19 atlı okçu kışlası(50), 7 atlı kışlası(30), 1 kılıçlı kışlası(20) 930 insan gücü masrafı
77 atlı okçu birliği, 32 atlı birliği, 2 kılıçlı birliği
Ticaret-KHC, +1 tarla geliri
Moğol Kültürü - Atlı ve Okçu, Horda

Terlik Han'ın Takipçileri - 323 altın, 315 altın gelir 3 altın madeni, 3 demir madeni, 60 altıgen, 1940 insan gücü, 600 insan gücü geliri,
8 süvari kışlası(30), 240 insan gücü gideri
47 süvari
Moğol, Atlı ve Okçu, Horda

@Craetus, Vorteks Krallığı - 2502 altın, 2495 altın gelir, 6640 insan gücü, 2710 insan gücü geliri, 52 altıgen, 6 demir madeni, 17 altın madeni, 65 tarla, 73 ev
10 mızraklı kışlası(30), 20 süvari kışlası(30), 20 kılıçlı kışlası(20), 14 okçu kışlası(20)
110 mızraklı asker, 136 atlı asker, 76 kılıçlı asker, 65 okçu, 3 yetenekli general(Gaylord Thibodeaux), 1580 insan gücü gideri
Ticaret-KHC, Ticaret-Roma, Ticaret-Yerliler, Ticaret-Rendal, bonus +4 tarla geliri
Fransız Kültürü - Anti Süvari ve Atlı, Monarşi

@Onur34, Kanarya Halk Cumhuriyeti - 2141 altın, 2134 altın gelir, 2160 insan gücü, 2070 insan gücü geliri, 102 altıgen, 13 altın madeni, 8 demir madeni 36 tarla, 53 ev
5 kılıçlı kışlası(20), 9 mızraklı kışlası(30), 9 okçu kışlası(20), 4 süvari kışlası(30), 3 mancınık
64 kılıçlı asker + 10 kiralık kılıçlı + 60 kılıçlı, 24 mızraklı asker + 54 mızraklı, 114 okçu asker, 4 süvari, 1 yetenekli general(İsocuk), 560 insan gücü gideri
Ticaret-Vorteks, Ticaret-Yerliler, Ticaret-Erlik, +3 tarla geliri
Macar Kültürü - Okçu ve Anti Süvari, Oligarşi

@Art3mis, Yerliler - 1803 altın, 1609 altın gelir, 5 altın madeni, 11 demir madeni, 68 altıgen, 20 ev, 29 tarla, 50 insan gücü, 1080 insan gücü geliri
18 kılıçlı kışlası(20), 15 okçu kışlası(20), 5 mızraklı kışlası(30), 8 süvari kışlası(30), 3 yetenekli general(İsmi yok), 1050 insan gücü gideri
240 kılıçlı birliği, 57 okçu birliği, 42 mızraklı birliği, 18 süvari birliği
Ticaret-KHC, Ticaret-Vorteks, Ticaret-Rendal, tarla gelirine +3
Yerleşimci düşmanlığından %5 gelir bonusu
Yerli Oligarşisi, Kılıçlı ve Anti Süvari

@GurtRoma Cumhuriyeti - 1006 altın, 971 altın gelir, 7 altın madeni, 4 demir madeni, 36 altıgen, 31 tarla, 60 ev, 2090 insan gücü, 1560 insan gücü geliri
4 kılıçlı kışlası(20), 4 okçu kışlası(20), 120 insan gücü gideri
24 kılıçlı birliği, 28 okçu birliği
Ticaret-Vorteks, +1 tarla geliri
Müttefik-KHC
Cumhuriyet, Romalı kültürü, Kılıçlı ve okçu

@Loury, Rendal Cumhuriyeti - 592 altın, 587 altın geliri, 3 demir madeni, 40 altıgen, 26 tarla, 750 insan gücü, 15 ev, 400 insan gücü geliri
Ticaret-Vorteks, Ticaret-Yerliler, +2 tarla geliri
Cumhuriyet, Rendal kültürü, Okçu ve Mızraklı

Eğer bir yanlış veya eksik bulunuyorsa kendi turunuzda düzeltip belirtebilirsiniz. Turlar ilerledikçe hesaplama veya yazım yanlışları gerçekleşebilir, anlayışınız için teşekkürler.

@littleiskender yerine turunu oynadım. Artık tüm oyuncular saray veya ibadethane yapabilir. Ücreti 500 altın, yapıldığında 30 moral ve 10 disiplin verir, ücreti, alınan disiplin ve morali ikiye katlayabilir ve daha özel bir yapı yapabilirsiniz(Yapının ne değişikliklere sahip olduğunu siz yazarsınız).

Space-Background.gif
Ara
https://drive.google.com/file/d/15VGz33l...p=drivesdk
Yukarıda işaretlenen 5 toprağa genişliyoruz. Ayrıca hükümet olarak gemiden tahliye edilecek ilk grubun yerliler olacağına karar vermiş bulunmaktayız.Bu karar kapsamında haritada işaretlenen yeşilin 3 tonuna karşılık gelen 3 aşamada bölgede bir yerli devleti kurulacak.Ayrıca işgal edilen topraklarda da yerliler çoğunlukta olduğundan buralarda yerlilere ilk aşamada teslim edilecektir. Topraklarımızda bulunan yerliler özümseme ve benimseme yoluyla asimile edildiğinden kültürleriyle Türk kültürü karışmış ve ortaya Türük kültürü adını verdiğimiz melez bir kültür çıkmıştır. Yeni kurulacak Yerli Devletinin lideri ise KHC işgali sırasında masum oldukları halde ailesi öldürülen yerli kökenli üvey kızım Anka Atasever olacaktır. Ayrıca devlet ile ilgili tüm kararları ona bırakıyorum. Atakanlılar devletinin bu durumdan tek karı Türükler ile yapılan antlaşma sonucu elde edilen Türük devletinin tüm gelirlerinin %33'üne denk gelen 100 turluk ufak bir ödemedir
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Vorteks Krallığı
Görsel

Rendal Cumhuriyeti'nden gelen elçilerimiz yanlarında iyi haberler ile geri döndüler. İki ülke ticaret yapmaya başladı.

Muhafızlar Kral'ın huzuruna bir kadını yaka paça getirdiler. Getirdikleri bu kadını Kral tek bakışta tanıdı, kendisi Uçan Çete'nin lideri Red Rose idi. Sonradan Kral'ın öğrendiği gibi kendisi daha önce de muhafızlara rüşvet vererek prensin odasına girmişti. Kral, prens oğlu ile bu konu hakkında konuştu. Red Rose ve prens birbirlerini seviyorlar. Red Rose, korsan filosunu ve askerlerini, topladıkları ganimet ile birlikte Vorteks Krallığına teslim ederse, Red Rose ve Prens Vorteks Krallığında evlenerek hayatlarının geri kalanını onlar adına yapılacak sarayda geçirebilirler. Eski korsanlar eğitime tabii tutulacak ve Vorteks Krallığı askerleri olarak savaşlarda yer alacaklar, korsan gemileri de bakımları yapılıp Vorteks Krallığı donanması olarak, uzak kıyılara yapılacak çıkartmalarda kullanılacak. Korsan ganimeti de Vorteks Krallığı hazinesine eklenecek.

Hamlem :5 altıgen denizden genişliyorum. (5*50= -250 altın)
10 Süvari kışlası inşa ediyorum. (10*80= -800 altın)
3 Okçu kışlası inşa ediyorum. (3*80= -240 altın)
14 ev inşa ediyorum. (14*15= -210 altın)
20 tarla inşa ediyorum. (20*50= -1000 altın)
-
Toplam = -2500 altın.
Sahip olunan altın = 2502 altın.
Tur sonu net altın = 2502-2500  = 2 altın

76561198034761601.png
Ara
Adsz.png

Savaşımız bittiğine göre eskisi gibi ülkemizi bayındır hale getirmeye başladık. Bunun yanında @Takeda Akane beye bir teklifim var. Eğer kendileri bizim için aşağıdaki bölgeleri alıp bayındır hale getirirlerse kendilerinden bayındır hale getirdikleri bölgeleri bölge başına 50 altına almak isteriz. 
Alıntı:Tur Başı Altın= 2034
20 tarla yapıyorum = -1000
5 Altıgen Genişlendi= -100
35 tane ev yapıyorum = -525
3 tane mızraklı kışlası yapıyorum = -300
1 tane süvari kışlası yapıyorum = -100
Kalan altın= 9

@Takeda Akane Han'dan eğer kabul ederlerse bayındır hale getirmelerini istediğimiz topraklar. Bayındır hale getirildikten sonra bu toprakları kendilerinden toplam 500 altın karşılığında almak istiyoruz. Tabi buna sıcak bakmıyorlarsa anlayışla karşılarız.
Ara
Kabul sizin gibi onurlu bir Lordun teklifini kabul etmeyecek değiliz.
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
unknown.png
YERLİLER
Bugün adanın 3 koruyucusu durumundaki devletlerden Merkezin Koruyucusu Yerliler, Kuzey'in Koruyucusu Vorteks ve Doğu'nun Koruyucusu KHC  liderleri olarak festival eşliğinde adanın geleceği ve alınması gereken önlemler konusunda saatlerce görüştük. Bu görüşmeler sonucunda KHC , Vorteks ve Yerliler olarak şartları ve hakları bu 3 devletin ortak kararına bağlı olacak Vorteks - Yerliler ittifakını tüm adaya duyuruyoruz. Bu ittifakın maddeleri gizli kalmak koşuluyla adanın geleceği adına Vorteks-Yerliler ittifakı olarak Kiralık asker adı altındaki köleciliğe bir son vermek adına Kiralık Plebler devletine 2 devlet ittifakı olarak savaş açıyoruz.
Ve bu savaşın askeri dehaları olarak Vorteks tarafından General Gaylord Thibodeaux ve Yerliler tarafından General Yasin Ahmet Kafasınatektüytakanoğulları önderlik edecektir.
@Craetus ve @Onur34 ün adına duyurulur.
Hamlem :
5 toprak genisliyorum ( 100 )
10 tarla inşa ediyorum. ( 500 )
20 ev inşa ediyorum ( 300 )
5 süvari kışlası inşa ediyorum ( 500 )
4 mızrakli kışlası inşa ediyorum ( 200 )
Toplam altın 1803
Harcanan altın 1800
Kalan 3

[+] 1 üye Art3mis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben atlı okçu kışlası yapmaya devam ediyorum.
Ara
@Art3mis Adadın 3 koruyucusu olarak umarım yaptığım hatayı affeder ve devam eden savaşı beyaz barışla durdurursunuz. Bunu istememin nedeni KHC'yi durduramayacağımı düşünmem değildir. Bunu istememin nedeni kendine kiralık asker komutanı diyen oksijen israfıyla aynı safta olmak istemememdir.

Ayrıca beyaz barış sağlanırsa 2.seviye olarak sınıflandırılan generalim "Şafaksöktüren"i ordunuza desteğe göndereceğim
Ara
Atakan Bey hala ısrarınızda eminmisiniz?
Ara
Beyaz barış kabul edildiğı sürece hayır değilim
Ara
Adsz.png

Adanın üç büyük devleti olarak konuştuk ve Yerliler ile Vortex Krallığı kiralık askerlerin büyük askeri gücü ve kapasitesinin tehlikesini nedeniyle kendilerine savaş ilan etmeye karar verdiler. Her ne kadar benim ordumda da kiralık askerler olsa da bu kararlarına saygı gösterdim ve şu anki sözleşme bittikten sonra kiralık asker almamaya karar verdim. Ama Kiralık Plebler merak etmesinler, askerler savaş bitince onlara iade edilecek ve altınları ödenecek. Bunun yanında atakanlar devleti denen beş para etmez çapulcuları yok etmemize 3 tur kaldı. Ne zeka ne de şeref gibi kavramlara sahip olan bu kavmi sonsuza kadar adadan sürdüğümüz için bütün ada sakinlerine şimdiden önemli değil diyoruz.  
Ara
Vorteks Krallığı
Görsel

Müttefiğimiz olan Yerliler ile birlikte savaşa girdiğimizi duyuruyoruz. Kiralık Plebler'in asker üretme gücü tehlikeli seviyeye ulaşmadan önce, adanın geri kalanının iyiliği için bu tehlike bertaraf edilecektir.
76561198034761601.png
Ara
Atakan Bey bana ihanet ettiği için KHC ile yaptığı savaşta Atakanlılara savaş ilan ettiğimi duyuruyorum. Üzgünüm kedim Garfield.
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Subutay bey...

Biz barış için uğraşalım senin yaptığına bak
Ara
Barış için ben uğraştım Kanarya ile savaşmayın diye. Ama olmayınca sizin yanınızda bir müttefiklik bilinci içinde Kanarya'ya savaş açtım ama sonra noldu? Kanarya Lordu her ne kadar ilk başlarda benle atışsada büyük bir lider örneği gösterip bizimle anlaşmaya karar verdi ama sen hala kabul etmiyorsun ve benim ilhak edilmem gerektiğini bile söyledin. Hala bir şansın var gel bırak bu davayı ve bizim komutanımız ol. Terlik Han'ı bitirirken bizimle ol.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.