Altına Hücum
Gitmesine izin veremeyiz? Onu Terlik Han'a elçi olarakda yollayabiliriz. Büyük ihtimal Terlik Han onu öldürür, Garfield'de intikam için biz yakaladıktan sonra Terlik Han'ı yer(Sonuçta kedigil).
Ara
Geç kaldınız zaten adadan ayrıldım
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Avrupaya gidip bizi yoketmek için bir Osmanlı ordusumu göndereceksiniz?
Ara
Hayır

Ayrıca komutanlarınıza özellikle de Türk olanlara güvenmemenizi öneririm
Ara
tt.png

Henüz bir süredir adada bulunuyor olmamıza rağmen yanımızdaki devletler başta olmak üzere oldukça sıcak karşılandık. Bunun verdiği güven ve coşku içimizi her geçen gün ısıtmaya devam ediyor. Bu iki dostumuzla da ticaret yapmayı sürdürecek, eğer onlar için de uygun olursa ileriki vadede daha farklı anlaşmalar ile ilişkilerimizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Her zaman söylediğim ve bundan sonra da söylemeyi umduğum gibi; Yerliler ile Vorteks Krallığı'nın toplum düşünceleri hangi yönde ilerlerse biz de bu yönden elimizden geldiğince şaşmamaya çalışacağız. Barış ve güç sonsuza dek umarız ki bizimle olur. - @Art3mis @Craetus

@Onur34 - Biz de bir an önce kendileri ile bir şekilde toprak bağlantısına sahip olup ticaret anlaşması yapmaktan mutluluk duyarız. Çalışmalarımızın odağını hızla bu amaç uğruna çeviriyor ve yakın zamanda yüz yüze görüşmeyi umuyoruz. 

Hamlem :5 altıgen genişliyoruz. (5.20 = 100)
8 tarla yapıyoruz. (8.50 = 400) [Manpower = 800 - 800 = 0 (Düzeltilmiş olarak)]
6 ev yapıyoruz. (6.15 = 90)

-

Toplam gider = 590
Sahip olunan altın = 592
Tur sonu kalan = 2

(Düzeltme: Bu turla beraber Manpower gelirim 750 + 120 = 870 olacak. 0 Manpower'a sahip olduğum için ise doğal olarak tur sonu 870 Manpower sahibi olacağım. Bunun dışında bir problem yok gibi gözüküyor. @Yasin Ahmet )

[+] 2 üye Loury nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Komutanlarıma özellikle Türk olanlara güvenim tam.
Ara
@Art3mis Yerli Lideri sorun olmazsa kılıçlılarınızı ödünç alabilir miyim? Ücretini taksit ve ya toprakla ödeyebilirim

https://drive.google.com/file/d/15iIwWXp...p=drivesdk
Yukarıdaki 5 toprağa genişliyor ve kalan paramın yarısıyla ev inşa ediyorum
Ara
Onyedinci Tur :Yerliler ve Vorteks birliği birlikte kiralık bir ordu olan Kiralık Plebler'e savaş açtı! Şu anlık savaştaki amaçları kuzey ve batıdaki altın madenlerine el koymak gibi gözükse de kesin bir şey söylemek doğru olmaz.

Red Rose, önerilen anlaşmaya karşı bir anlaşma sundu: Red Rose ve prens'in evliliğinden doğan çocuğun Vorteks Krallığından bağımsız şekilde prens ve Red Rose'dan alınan varlığa sahip olması. Bu teklif kabul edilmezse hiçbir teklifi kabul etmeyeceğini de söyledi.

unknown.png

@korkusalan, Atakanlılar -  527 altın, 130 altın gelir, 1890 insan gücü, 590 insan gücü geliri, 20 altıgen, 4 tarla, 0 demir madeni, 0 altın madeni, 13 ev - 14%- gelir
4 Süvari kışlası(30), 3 Mızraklı kışlası(30), 1 okçu kışlası(20), 2 kılıçlı kışlası(20), 2 yetenekli general (İsimi yok)
8 süvari, 6 mızraklı, 1 okçu, 2 kılıçlı, 270 insan gücü gideri
KHC'ye karşı savaşta
Türk kültürü - Anti Süvari ve Süvari, Monarşi

@littleiskender, Kiralık Plebler - 1128 altın, 1128 altın gelir, 2160 insan gücü, 1870 insan gücü geliri, 43 altıgen, 11 altın madeni, 7 demir madeni, 26 tarla, 72 ev - 6%- gelir
10 mızraklı kışlası(30), 20 kılıçlı kışlası(20), 6 okçu kışlası(20), 820 insan gücü gideri
120 mızraklı birliği, 240 kılıçlı birliği, 24 okçu birliği, 2 yetenekli general (Sir Plebimus)
Kılıçlı ve Mızraklı kültürü, Kiralık Ordu

@Takeda Akane, Erlik Han'ın Takipçileri - 174 altın, 139 altın gelir, 220 insan gücü, 290 insan gücü geliri, 29 altıgen, 2 demir madeni, 0 altın madeni, 2 tarla
21 atlı okçu kışlası(50), 7 atlı kışlası(30), 1 kılıçlı kışlası(20) 1280 insan gücü masrafı
119 atlı okçu birliği, 46 atlı birliği, 3 kılıçlı birliği
Ticaret-KHC, +1 tarla geliri
Moğol Kültürü - Atlı ve Okçu, Horda

Terlik Han'ın Takipçileri - 510 altın, 507 altın gelir 3 altın madeni, 11 demir madeni, 84 altıgen, 2540 insan gücü, 840 insan gücü geliri,
8 süvari kışlası(30), 240 insan gücü gideri
63 süvari
Moğol, Atlı ve Okçu, Horda

@Craetus, Vorteks Krallığı - 3117 altın, 3115 altın gelir, 5870 insan gücü, 3170 insan gücü geliri, 56 altıgen, 6 demir madeni, 18 altın madeni, 85 tarla, 87 ev
10 mızraklı kışlası(30), 30 süvari kışlası(30), 20 kılıçlı kışlası(20), 17 okçu kışlası(20)
130 mızraklı asker, 196 atlı asker, 96 kılıçlı asker, 82 okçu, 3 yetenekli general(Gaylord Thibodeaux), 1940 insan gücü gideri
Ticaret-KHC, Ticaret-Roma, Ticaret-Yerliler, Ticaret-Rendal, bonus +6 tarla geliri
Plebler ile savaşta, yerliler ile dost
Fransız Kültürü - Anti Süvari ve Atlı, Monarşi

@Onur34, Kanarya Halk Cumhuriyeti - 2591 altın, 2548 altın gelir, 2280 insan gücü, 2910 insan gücü geliri, 113 altıgen, 13 altın madeni, 12 demir madeni 56 tarla, 88 ev
5 kılıçlı kışlası(20), 12 mızraklı kışlası(30), 9 okçu kışlası(20), 5 süvari kışlası(30), 3 mancınık
69 kılıçlı asker + 10 kiralık kılıçlı + 60 kılıçlı, 48 mızraklı asker + 54 mızraklı, 132 okçu asker, 9 süvari, 1 yetenekli general(İsocuk), 790 insan gücü gideri
Ticaret-Vorteks, Ticaret-Yerliler, Ticaret-Erlik,+3 tarla geliri
Macar Kültürü - Okçu ve Anti Süvari, Oligarşi

@Art3mis, Yerliler - 1699 altın, 1696 altın gelir, 5 altın madeni, 11 demir madeni, 73 altıgen, 40 ev, 39 tarla, 340 insan gücü, 1530 insan gücü geliri
18 kılıçlı kışlası(20), 15 okçu kışlası(20), 9 mızraklı kışlası(30), 13 süvari kışlası(30), 3 yetenekli general(Yasin Ahmet Kafasınatektüytakanoğulları), 1320 insan gücü gideri
276 kılıçlı birliği, 72 okçu birliği, 60 mızraklı birliği, 31 süvari birliği
Ticaret-KHC, Ticaret-Vorteks, Ticaret-Rendal, tarla gelirine +3
Yerleşimci düşmanlığından %5 gelir bonusu
Plebler ile savaşta, Vorteks ile dost
Yerli Oligarşisi, Kılıçlı ve Anti Süvari

@GurtRoma Cumhuriyeti - 1220 altın, 1214 altın gelir, 7 altın madeni, 5 demir madeni, 40 altıgen, 49 tarla, 60 ev, 1730 insan gücü, 1600 insan gücü geliri
4 kılıçlı kışlası(20), 4 okçu kışlası(20), 160 insan gücü gideri
32 kılıçlı birliği, 36 okçu birliği
Ticaret-Vorteks, +1 tarla geliri
Müttefik-KHC
Cumhuriyet, Romalı kültürü, Kılıçlı ve okçu

@Loury, Rendal Cumhuriyeti - 710 altın, 708 altın geliri, 3 demir madeni, 45 altıgen, 34 tarla, 870 insan gücü, 21 ev, 870 insan gücü geliri
Ticaret-Vorteks, Ticaret-Yerliler, +2 tarla geliri
Cumhuriyet, Rendal kültürü, Okçu ve Mızraklı

Eğer bir yanlış veya eksik bulunuyorsa kendi turunuzda düzeltip belirtebilirsiniz. Turlar ilerledikçe hesaplama veya yazım yanlışları gerçekleşebilir, anlayışınız için teşekkürler.

@littleiskender ve @Gurt yerine oynadım.

Space-Background.gif
Ara
@Takeda Akane'ye önerdiğimiz bölgelere yayılıp kalan parayla ev yapmalarını. Bu sayede bizden gelecek parayla sonraki turlarda daha fazla askeri kuvvet çıkarabileceklerini telkin ediyorum.
Ara
Görsel

Kiralık Plebler

Gözcülerimizin yerli saldırganı sanıp vurduğu ulak savaş ilanı taşıyordu. Mektubun içerisinde Yerli devletinin ve Vorteks krallığının bizim topraklarımıza saldırılara girişeceği yazıyordu. Eğer bu haberler doğru ise büyük ve sonsuz bir harbe doğru ilerliyoruz demektir. Nüfusumuzun yaklaşık %70'i asker, ve her geçen gün yetişkin olan insanlarımızın %40'ını orduya yolluyoruz. Bu nüfusa saldırıya girişmek yürek ister.

Bu savaşa girişecek birisinin büyük planları olduğunu varsayıyoruz, eğer iyi bir planları yoksa bilsinler ki, şu anlık ordunun hepsini yöneten Plebimus onları bozguna uğratacaktır. Neredeyse askerden ibaret olan yerleşimlerimizi görmemiş olduklarını varsayıyoruz ki bizi silahlanmakla suçluyorlar. Biz silahlanmıyoruz çünkü silahlandıracak bir devletimiz yok. Biz silahın ta kendisiyiz.
Space-Background.gif
Ara
Adsz.png

@Takeda Akane Bey'e teklifimizi geliştirmeyi öneriyorum. Alttaki boyalı sisteme göre kendisi sırası ile her tur açık kahverengi, koyu gri ve açık gri sıralaması ile genişeyecek, bunun karşılığında sonradan bu toprakları satın alacağım. Şimdiden kahverengi toprakların bedelini kendilerine yolluyorum. Eğer anlaşmayı büyütmek istemezlerse kahverengi bölgeye yayılıp bize şimdi ödediğimiz bedelin karşılığı olarak vermeleri yeterlidir. Son olarak kendileri hiç merak etmesin. Alttaki barbar sürünün işini bitirdikten sonra askerlerimiz ile Terlik Han'ı yok edip topraklarını Erlik Han'ın geri kazanmasını sağlayacağız. 
Alıntı:Tur Başı Altın = 2591
22 tarla yapıyorum = -1100
5 Altıgen Genişlendi= -100
Erlik Han'a Peşin Ödeme = -500
7 tane kılıçlı kışlası yapıyorum = -700
1 tane süvari kışlası yapıyorum = -100
6 ev yapıyorum = -90
Kalan altın= 1

Ara
Kanarya Lordu'nun teklifi kabul edilmiştir.
Ara
KHC lideri!İşgal ettiğiniz toprakları alın ve bu iş bitsin.

Zaten işgal ettiğiniz toprakların değeri masraflarınızın üzerinde yani zarara uğramayacaksınız.
Ara
Vorteks Krallığı
Görsel

Bu tur gerçekleşecek savaşa tüm ordumu, başlarında generalimiz Gaylord Thibodeaux ile birlikte gönderiyorum.

Alıntı:Red Rose, önerilen anlaşmaya karşı bir anlaşma sundu: Red Rose ve prens'in evliliğinden doğan çocuğun Vorteks Krallığından bağımsız şekilde prens ve Red Rose'dan alınan varlığa sahip olması. Bu teklif kabul edilmezse hiçbir teklifi kabul etmeyeceğini de söyledi.

Torunum reşit olduğunda annesinin Krallığa teslim edeceği hazineyi alabilir.

Hamlem :5 altıgen denizden genişliyorum. (5*50= -250 altın)
10 Süvari kışlası inşa ediyorum. (10*80= -800 altın)
3 Okçu kışlası inşa ediyorum. (3*80= -240 altın)
20 ev inşa ediyorum. (20*15= -300 altın)
30 tarla inşa ediyorum. (30*50= -1500 altın)
-
Toplam = -3090 altın.
Sahip olunan altın = 3117 altın.
Tur sonu net altın = 3117-3090  = 27 altın

76561198034761601.png
Ara
(21-07-2021, 11:38)korkusalan : KHC lideri!İşgal ettiğiniz toprakları alın ve bu iş bitsin.

Zaten işgal ettiğiniz toprakların değeri masraflarınızın üzerinde yani zarara uğramayacaksınız.
Adadan gitmeyeceğini biliyordum. Hayatın için pazarlıklara ön ayak olurum.
Ara
(21-07-2021, 18:46)Takeda Akane :
(21-07-2021, 11:38)korkusalan : KHC lideri!İşgal ettiğiniz toprakları alın ve bu iş bitsin.

Adadan gitmeyeceğini biliyordum. Hayatın için pazarlıklara ön ayak olurum.
Pazarlık yapmayacağım. KHC işgal ettiği toprakları alsın ve bu savaş bitsin. Aksi taldirde Omega , Beta , ve Alfa protokollerini sırasıyla gerçekleştirmemiz gerekecek ki bunların Garfield'i aşırı öfkelendireceği su götürmez bir gerçek
Ara
Bizim müttefiğimiz olacakmısın?
Ara
Beyaz barış olursa düşünebilirim
Ara
Kanarya Lordu buna nediyecek acaba?
Ara
Savaş sonuna kadar sürecek. Deli Bey istediği şeyleri zırvalamaya devam etsin. Canlı yakalanırsa Erlik Han’a soytarı olarak yollanır.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.