Anadolu beylikleri (Bitirildi, katılan herkese teşekkürler)
Ey Şah @Attila the Hun sizi harbe çağırdık gelecek misiniz?
Ey Sultan @SoberII savaşa geliyor musunuz?
Ey Sultan @Yasin Ahmet harp çağrımıza kulak veriyor musunuz?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(22-04-2020, 22:55)Defterdar : Ey Şah sizi harbe çağırdık gelecek misiniz?

Kırım Hanı; düşmanınız düşmanımız, dostunuz dostumuzdur. Kılıçlar çoktan bilendi, atlar çoktan tımarlandı, toplar çoktan cilalandı. Hz. Ali'nin zülfikarı kınımızda, aslan ve güneşli bayrak göndere çekildi. Savaş boruları ötüyor, davullar yeri göğü inletiyor. Askerlerimizin ayak seslerini duyan zelzele oluyor zannediyor. Dostun göğsü kabarırken, düşmanın kalbi dehşetle doluyor. Bugün, zülfikarın ucu şimali işaret ediyor. Bugün bozkırda kurduğumuz otağ, yarın Selçuklu payitahtında kurulacaktır. Allah hepimizin kılıcını keskin eyleye!
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Turumu ya bu akşam yada yarın oynayacağım.
Ara
Biz zaten kendimizi savaşa atmıştık, elbette müteffiklerimize yardım ederiz.
Rejoice! 
[+] 1 üye SoberII nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(22-04-2020, 22:55)Defterdar : Ey Şah @Attila the Hun sizi harbe çağırdık gelecek misiniz?
Ey Sultan @SoberII savaşa geliyor musunuz?
Ey Sultan @Yasin Ahmet harp çağrımıza kulak veriyor musunuz?
Sonuna kadar sizinleyiz @Defterdar han!
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(22-04-2020, 22:45)Massaka : Selçuklu hiç bir hanedana bir meşru bir talep meşru bir toprak talep etmemektir.
Ey @Massaka Selçuklu sultanı Siz sadece Bilecikli arkadaşımızın osmanlının başına geçmesini sağlayın ve tabi savaşın sonuçta osmanlı toprak alsa bile bilecikli arkadaşımız başa geçince geri alacağız(iade)
Siz pers kökenlileri saf dışı bırakın Kırım bende sonra kalmışsa diğer müttefiklerini aradan çıkartırız.Sonra siz İran bölgesinden alabildiğiniz kadar alırsınız kırımıda bölüşürüz.Savaş ilanında isminiz geçtiği için maalesef tarafsız kalamazsınız WW1'e hoş geldiniz
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Savaştan sonra ilhak olacaksınız.
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-04-2020, 08:33)Defterdar : Savaştan sonra ilhak olacaksınız.

Dikkat edin ezelim derken ezilmeyin
Ara
(23-04-2020, 09:38)korkusalan :
(23-04-2020, 08:33)Defterdar : Savaştan sonra ilhak olacaksınız.

Dikkat edin ezelim derken ezilmeyin
Bizim ordularımız Osmanlı ve Selçuklu taktiklerini iyi bilir eğer onları bize karşı savaştırırsanız ne yapacağımızı da iyi biliriz ey Dulkadiroğlu!
Rejoice! 
Ara
Ey Kırım Hanı savaş tutacak kolun diplomasi yapıcak ağzın strateji yürütecek aklın var hem bizi savaşa çağırıp hemde müttefiklerinimi çağırırsın.Hayırola benim topraklarımda gözünüz var ise biz can veririz toprak vermeyiz.

Not:Biz şuan dulkadir beyliğinin savaş'ına dahil olmuyoruz.
[+] 1 üye MustafaPasha nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-04-2020, 11:06)Massaka : Ey Kırım Hanı savaş tutacak kolun diplomasi yapıcak ağzın strateji yürütecek aklın var hem bizi savaşa çağırıp hemde müttefiklerinimi çağırırsın.Hayırola benim topraklarımda gözünüz var ise biz can veririz toprak vermeyiz.

Ey Selçuklu Sultanı @Massaka Bu yaptığınız kalbimizi kırmıştır.Yoksa bizi Müttefikiniz olarak görmüyor musunuz?
Eğer Cevabınız hayır ise savaşımıza katılarak bunu kanıtlayın!
Ara
(23-04-2020, 11:57)korkusalan :
(23-04-2020, 11:06)Massaka : Ey Kırım Hanı savaş tutacak kolun diplomasi yapıcak ağzın strateji yürütecek aklın var hem bizi savaşa çağırıp hemde müttefiklerinimi çağırırsın.Hayırola benim topraklarımda gözünüz var ise biz can veririz toprak vermeyiz.

Ey Selçuklu Sultanı @Massaka Bu yaptığınız kalbimizi kırmıştır.Yoksa bizi Müttefikiniz olarak görmüyor musunuz?
Eğer Cevabınız hayır ise savaşımıza katılarak bunu kanıtlayın!
Şuanda devletimiz tarihin gördüğü en büyük krizi yaşamaktadır.Biz hazırlık yapıyoruz ve sürekli yapacağımız savaşlarla devletimizin ömrünü kısaltmak istemiyoruz.

Memlük türk devletine SoberII Dostluk öneriyorum ve türkün türkten başka dostu yoktur.
[+] 1 üye MustafaPasha nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sultan @Massaka

Yaptığınız genişleme hareketi ve sizin ittifak teklifinizin reddedilmesi Şah ile aradaki gerginliği tırmandırdı. İki taraftan biri muhakkak savaş ilan edecekdi. Ve iki tarafta benim dostum olması sebebiyle birinin tarafını tutmak zorunda kalacaktım. Ve ben aranaızda savaş başlatacağı zaman ihanet etmek yerine şimdiden ittifağı bozup harp ilan ederek Şah'ın tarafında yer almayı seçtim. Şayet bizle ilişki kurmak istiyorsanız Şah @Attila the Hun ile anlaşınız. Onun dostu bizim dostumuz,onun düşmanı bizim düşmanımızdır.

Ayrıca,
Biz kendimizle çelişmedik. Sana ve Dülkadiroğullarına savaş ilan ettiğimiz mesajda sizle artık ittifak olmadığımızı belirttim diye hatırlıyorum.
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Savaş başladıktan sonra anlaşıp köle olmaya gerek yok biz cilve-i rabbaniye takdir-i ilahı teslim olduk.Kılıcımı kuşandık kefenimizi giydik.Harp meydanı can ister kan ister fedakarlık ister ve onların hepsi bizde var.
Ara
Osmanlı ve Memlüğe Beyaz barış teklif ediyoruz.
Ara
Elçinin başını keseriz eğer bir daha böyle bir teklifte bulunursanız dulkadir oğulları! hanedanımıza hakaret ettiniz!
[+] 2 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ne yazık ki müteffiğimiz Safevi hükümdarına ihanet etmek istemediğimiz için Selçuklu'nun teklifini reddetmek durumunda kaldık. Ancak Dulkadiroğulları'nın aksine hükümdarlara hakaret etmemesi akıllı olduğunu gösterecektir.
Rejoice! 
[+] 2 üye SoberII nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-04-2020, 15:48)Yasin Ahmet : Elçinin başını keseriz eğer bir daha böyle bir teklifte bulunursanız dulkadir oğulları! hanedanımıza hakaret ettiniz!
Bunu size kim söyledi bilmiyorum.Biz size hakaret etmedik ve etmeyeceğiz.Aksine Sizinle Barış yapmak ve Savaşsız Bir Anadolu İçin bir olmak istiyoruz
Size barış ve müttefiklik teklif ediyoruz.Gelin geçmişi unutalım
Ara
Bir demedik diyorsunuz, bir dedik diyorsunuz. Ne dediğiniz belli olmuyor. Karamanın koyunu sonra çıkar oyunu demişlerdi ama siz onlardan betersiniz!

kL2qz7.png

+2 +5 = 7 Bölgeye paşa atıyoruz ve himayemize alıyoruz!
 Dulkadir oğulu @korkusalan 'a Savaşımızı kesinleştirecek haberimizi sunuyoruz!
Bu Anadolu devleti Padişah Ahmet'e tehditler savurup vassalık gibi saçmalıklar söylemişler idi!
Bunun haricinde Memlük lideri @SoberII han'ımız ile,  Safevi lideri @Attila the Hun han'ı ile ve kırım hanı @Defterdar han'a Dostluk ve ticaret paktı yapmak istemekteyiz. Bazı kırım hanı gibi hanlar ile dostluğumuz vardır ama kesinleştirmek isteriz!
Bunun haricinde Selçuklu hanı @massaka ile sahte dostluğumuzu yok etmiş bulunmaktayız!
Ve Osmanlı hanedanının bütçesi ilen; paramızın yarısı ile topçu birliği yarısı ile piyade eğittik!
280 altın / 2
140 + 10 = 3 top
140 - 10 = 26 piyade

Toplamda
Devlet-i Aliyye-i Osmaniyye:
Müttefik&Kırım
Müttefik&Memlük
+80 altın/ ticaret
27 toprak
48 piyade 8 atlı 3 top
0 altın önceki turdan kalan
200 altın yeni turdan gelen
0 Toplam (Şu anlık)
[+] 2 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Osmanlıyı istiyorum
[+] 1 üye Bilecik nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.