Anakonu: YouTube
Youtube
Youtube'da olan bitene dair sohbet ve paylaşımlar.
Youtube'a Siyah (SJW için Karanlık) tema geliyor.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Link?
https://youtube.googleblog.com/2017/05/a...k-and.html

p0JDna.png

Karanlık temayı denemek istiyorsanız: youtube.com/new adresi ile giriş yapın daha sonra sağ üstte yer alan profil fotoğrafına tıklayın. Altta  doğru "Koyu Renk Modu" ayarı olacak. Aktifleştirin.

V0W7mV.png
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Gelsin banko siyah kullanırım herhalde. Zaten bir Chrome plugini kullanıyorum Turn Off The Lights isminde.
Karanlık teması bulunup da kullanmadığım bir site yoktur. Youtube'da bunlara dahil olacak.
G0kMNN.png
Ara
5 çocuğuyla birlikte videolar çekip yayımlayan ve oldukça da ilgi toplayan Daddyofive kanalının sahibi bu yaptıklarından dolayı, 5 çocuğundan 2'sinin velayetini kaybetti.
http://www.independent.co.uk/life-style/...13376.html

Kanalın adını daddyothree yapsın deniyordu reddit'te dün.
Video içeriği ney ki?
Ara
Nasıl bir kanal olduğunu şuradan görebilirsiniz:

Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Yerinde bir karar olmuş. Umuyorum tüm çocukları kurtarırlar.
Ara
The Great War kanalı Youtube'un yeni reklam sisteminden ötürü zarar görüyormuş.

Basitçe artık videoların yüklendikten sonra bir süre (muhtemelen otomatik) bir kontrolden geçmesi gerekiyor reklam koymaya uygun bir içerik olup olmadığına dair.
The Great War kanalı da diyor ki eskiden bu süre 2-3 saatlik sürelerdi şimdi 72 saate kadar çıkabiliyor, videoları izleyecek olan kitle zaten bu 72 saatte videoyu izlemiş oluyor.

Bu tarz sıkıntılar Youtube'da kaliteli içerik üretimine zarar verebilir. 

Birçok "içerik üreticisi" Patreon sayesinde ayakta kalabildiğini söylüyor.
Şunu şuraya bırakalım:

Burada bahsedilmemiş, geçenlerde bayağı muhabbeti geçti kısaca en hızlı büyüyen Youtuberlardan Logan Paul Japonya'da "intihar ormanına" gidip vlog esnasında cesetle karşılaşıyor, cesetin bir kısmını blurlayıp önünde şaşırmış pozu vererek thumbnail yapıyor, videoyu izlemedim ancak söylenene göre cesete zoomlama gibi durumlar da var. İntihar ormanına gidip kendini asmış bir adamla karşılaşıp bunu normal bir şeymiş gibi youtube'a yükleyebilmek açık sosyopatlık göstergesi bence ve bu tarz günde milyonların izlediği kişilerin net bir şekilde düzgün psikolojide insanlar olmaması çok tehlikeli. İşin daha vahim durumu adamın tüm bu olaylar sonrasında takipçilerini arttırması.

Youtube özellikle Vine'ın kapanması sonrası çok daha tehlikeli bir yer haline gelmeye başladı.

Pewdiepie'ın videosu:
Bir kanalı engellemek veya o kanalın videolarının, en ufak kırıntısının dahi karşıma çıkmamasını nasıl sağlarım?
Ara
(23-03-2018, 18:40)Dionysos : Bir kanalı engellemek veya o kanalın videolarının, en ufak kırıntısının dahi karşıma çıkmamasını nasıl sağlarım?

Hayırdır başın çocuk kanalları ile mi belada :D Benim kız kardeşim izliyor, ama ben alıştım görmezden geliyorum direk.

Senin sorun benzeri birşey daha sorulmuş internette bu linki atmışlar. Ne kadar işe yaramış, nedir bu link bilmiyorum ama.

https://support.google.com/youtube/answe...90406&rd=1
Ara
Çocuk kanallarının yanı sıra aptal saptal videoların fütursuzca çok izlenerek, insanlara hiçbir katkısı olmayan videoların ana sayfama çıkmasını hiç mi hiç istemiyorum. Arkadaş! yok yolda yürürken uzaya çıktım, yok 5 TL vs 100 TL masaj, yok efendim karpuzcuymuş, bilmem ne dansıymış... bu ne YAHU?

Sırf bunları görmemek için Youtube konumunu TR'den US'a çevirdim. Uganda bile yaparım, şu utanç verici videoları görmemek adına. Öyle yapınca karşıma çıkma oranları azalıyor. Lakin tam manasıyla kurtulamadığımdan dolayı, bir süreden beri araştırmama rağmen kesin olarak videoları engelleyemiyorum. Rezillik. Eksik bir özellik. Bildirmek gerek.

Not: Youtube konumunu değiştirmek için: www.youtube.com/?hl=tr&gl=US

@PashaZade dediğin linkteki yöntemi vakitlye uygulamışım çünkü söylenilen adımları izlediğim vakit engelli kullanıcılar listesinde malum kanalların engelli olduğunu tekrardan görmüş bulundum. Fakat videolarıyla hala karşılaşıyorum... cringe.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.