Dizi: Avatar: The Last Airbender (2024)

Avatar olarak bilinen bir çocuk, savaş hâlindeki dünyayı kurtarmak için dört element gücünde de ustalaşmalı ve onu durdurmaya kararlı olan acımasız bir düşmanla savaşmalıdır.

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Çıkış Tarihi: 22 Şubat 2024

Başroller:
Gordon Cormier, Kiawentiio, Ian Ousley

tTRiYax.png
Ara

Serena Williams'ın Avatar fanı olduğunu bilmiyordum.
tTRiYax.png
Ara
(19-02-2024, 11:05)reddga :

Serena Williams'ın Avatar fanı olduğunu bilmiyordum.

Böyle reklamlar bana çok ama çok itici geliyor...
Ara
merakla bekliyorum
Ara

Yarın çıkıyor.
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk bölümü izledim, bükme efektleri iyiydi. Hikaye olarak da orijinaline oldukça yakındı, sezonun gerisi hakkında umutluyum.
Efektlerin gözüme bu kadar iyi gelmesinde eski live action filmde ne kadar kötü olmalarının da etkisi olabilir.

[+] 2 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk sezonu bitirdim büyük oranda orijinale sadık ve hoş olmuş.

[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sezonu sonunda bitirdim. Ozellikle ilk bölüm olmak uzere büyük ölçüde cok beğendim. Nerdeyse hic birsey siritmiyor. Orjinale gore hikayede farkiliklar var ama bunlar genelde bazi yerleri atlamak icin yapilmis. Önemli o olaylardan hemen hemen hic birşey çıkarılmamış. Çoğu yerde orjinal ile birebir örtüşen sahneler var. Ana karakterlerin tanami guzel. Sokka'yi biraz yumusatmislar ama bunun haticten sebepleri belli. Cok takilmaya gerek yok. Az görünse de en cok Momoya bayildim.

Özetle, orjinalin hem hikayesine hem de ruhuna uygun cok güzel bir dizi uyarlaması olmus bence. Sevenlere şiddetle tavsiye edilir.
[+] 3 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ilk bölümü izledim gerçekten başarılı buldum
Ara
bu diziyi 5-6 senedir bekliyorum ve baya bir umutlanmıştım güzel birşey izleyeceğime dair ama yanılmışım olaylar baya değişmiş veya atlanmış güzel yanları olsada anime daha güzel
Ara

güzel bir cover olmuş
Ara
Kendi başına bir dizi olarak fena değil gibi fakat bir avatar uyarlaması olarak çizgi filmin altında kalmış. Kalmasının sebebi de alınan bazı saçma sapan kararlar gibi gözüküyor. Çizgi film yazarlarının neden diziyi terk ettiklerini anladım.

Çizgi filmde nüanslı bir şekilde anlatılan her şey burada insanın gözüne gözüne sokuluyor. Çizgi film çocuklar için live action yetişkinler için denirde burada tam tersi olmuş açıkcası. Zaten dialogların önemli bir kısmı direkt exposition. Doğal durmuyorlar izleyiciyi salak yerine koyuyor diziyi yazanlar.

Ayrıca sebepsiz yere birçok şeyi değiştirmişler gibi gözüküyor.

Sokka ve Ateş Kralı'nı oynayan oyuncular iyi gibiydi ama

ilk bölümden
İlk bölümden sonrasını ben izlemedim ama youtube'dan baktım çoğu sahne ve karakter arkı böyle kesilmiş gibi gözüküyor. Özellikle katara'nın hiçbir alakası yok diyorlar.
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.