Animasyon: BoJack Horseman (2014)
Vrnvrn.jpg

2014 yılında yayınlamaya başlayan ve şu ana kadar 4 sezonu çıkmış olan BoJack Horseman, kara mizah ve drama konulu bir animasyon dizisi.
Dizinin ana karakteri BoJack, 18 yıl önce başrolde oynadığı bir sitcom sayesinde ünlü olmuş, ama artık şöhretten düşmüş bir şekilde Hollywood'da yaşamaktadır.

O, hem bir at hem de 90'ların favori komedi dizi yıldızı. Bu da 20 yıl sonraki hali. Huysuzun teki olsa da pırlanta gibi. Ama hakiki pırlantadan çok, ucuz bir taklidi. - Netflix

Ana karakteri seslendiren Will Arnett daha önce Arrested Development'ta oynamış ve Lego filmlerinde Batman'i seslendirmiştir. Ayrıca kadrosunda Breaking Bad'den hatırlayacağınız Aaron Paul ve Mad Men, Community gibi dizilerden hatırlayacağınız Alison Brie de bulunuyor. Daniel Radcliffe ve Zach Braff gibi birçok ünlü de zaman zaman boy göstermekte.

Depresyon, varoluşsal kriz gibi ağır konuları ele alan BoJack Horseman, kara mizahıyla da güldürmeyi başarıyor. Dizi her hafta başka bir macera şeklinde ilerlemiyor, belli bir hikayeyi takip ediyor. Dizinin kendini tam olarak bulması da birkaç bölüm sürdüğünden, değerlendirmelerinde sadece ilk bölümleri izleyen eleştirmenler ilk sezonu ortalama bulmuşken sonraki sezonlar oldukça beğenilmiştir (Metacritic 90, Rottentomatoes 100 vb.).

Diziyi izlemenizi kesinlikle öneririm. Hayvanları içeren bir komedi animasyonu olduğu için belirli beklentilerle izliyorsunuz ve ilk bölümler bu beklentileri karşılamıyor, dizi kendini dördüncü, beşinci bölümden sonra belli etmeye başlıyor. Hayattaki farklı problemlerle ilgilenen dizi kendine bağımlı yapıyor.
Ara
5. sezonu bugün çıktı.
Ara
2.sezondayım yeni başladım diziye gayet güzel gidiyor.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dün bitirdim. Komedi olduğunu sanıyordum. Ağır dram çıktı. 5.sezon 6. bölüm herhalde en iyi bölümdü.
Vir sapit qui pauca loquitur
Ara
Çok kısa sürede izledim bölümlerini. Rick and Morty, Avatar gibi en iyi animasyonlar arasında yer alabilecek bir dizi olmuş. Çok sağlam bölümleri var. Üzücü olan ise Bojack'te kendinizden bir parça görmeniz :(
Ara
Dün bitirdim 5. sezonu. Kara mizah ve dram iliklerinize kadar işliyor. Başarılı bir çizgidizi. Gözümden yaş getirmeyi başarmıştır.
76561198034761601.png
Ara

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
5. sezon yayınlandığı gibi bitirmiş bir de ilk yarısını yeniden izlemiştim. İzlediğim en iyi animasyon işi olabilir.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.