Anime: Code Geass: Hangyaku no Lelouch (2006)
o6gR1Q.png

Code Geass, ilk olarak 2006 yılında yayımlanmış anime serisi, 2008 yılında yayımlanan 2. sezonuyla birlikte toplam 50 bölümdür.
Code Geass'a dair bilgi, paylaşım ve sohbet bu konu altında bulunur.

Tanıtım :
2010 yılında Kutsal Britanya İmparatorluğu dünyadaki baskın askeri güçtür ve Japonya'ya savaş ilan etmiştir, Britanya'ya karşı varlık bile gösteremeyen Japonya kısa bir süre içerisinde teslim olup "Bölge 11" ismini alır. Ordu ve hükümet Britanya'ya karşı varlık gösteremese de, halk genelinde ciddi bir direniş sözkonusudur.

Britanya'nın kovulmuş prenslerinden Lelouch Lamperouge kendisini Japonya'daki direniş güçleriyle Britanya'nın arasında bulur. Kaçabilecek konumdayken CC isminde gizemli bir kızla tanışan Lelouch, bu kızdan "Tanrıların Gücü" olan Geass'ı alır, bu güç sayesinde Lelouch emir verdiğinde emir verilen kişi sorgusuz sualsiz bu emri yerine getirmektedir. Maske takıp Zero ismini alan Lelouch, Britanya'dan intikam almak için planlar yapmaya başlar.

[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Sanırım 3 adet film geliyor Code Geass için: https://myanimelist.net/anime/34438/Code...I_-_Koudou
Bekliyorum filimleri
Madem Seviyordun, Ne diye bana. Gelcekten, Bahsettin.?
Ara
Code Geass ,favori turlerimden olan "Mindfuck" tarzi yapimlarinin basinda gelir. Ne oldugunu anlamak icin birkac kere izlemem gerekti. Efsane otesi bir yapim. Ozellikle guclu zalim bir yonetime karsi mucadele edip bu yonetimi devirmek konulu yapimlari seviyorsaniz size gore. Finali de ancak bu kadar guzel olurdu. Devamini heyacanla bekliyoruz. Kisacasi Top 5`ime girer.

Ara
Yeni sezonu geliyor.Trailerını izlediysen cevabını bulabilirsin diye düşünüyorum.Ayrıca izlediğim animeler içinde en iyi listesine koyabilceğim bir animeydi.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Animeyi sevemedim.Hikayede çok boşluk ve saçmalık var. Mangası güzel mi?
Ara
İzlediğim ilk anime olduğundan ayrı bir sevgi duyuyorum Code Geass'a. Bana göre kendine anime izleyicisi diyen herkesin izlemesi gerek bu başyapıtı.
Ara

İzlediğim animeler içerisinde en sağlam finale sahip olduğunu düşünüyorum. Yukardaki soundtrackta oldukça etkileyici. R3 olarak geçen "Fukkatsu no Lelouch" movie olarak çıkmış ama izlemeyi düşünmüyorum.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk sezonu bitirdim fena değil.
Ara
2.sezon 13 bitirdim en son.

Ara
21.bölüm.

Ara
(29-01-2020, 11:51)Aeschyli :

İzlediğim animeler içerisinde en sağlam finale sahip olduğunu düşünüyorum. Yukardaki soundtrackta oldukça etkileyici. R3 olarak geçen "Fukkatsu no Lelouch" movie olarak çıkmış ama izlemeyi düşünmüyorum.
O filmi izle ben 2.sezon biter bitmez izledim. Üzücü finalden sonra iyi geldi.

Ara
(29-01-2020, 11:51)Aeschyli :

Çok fazla filmi var başlayınca bitmiyor. Hiçbirini izlemesen daha iyi bence
t8nubAh.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.