Anime: Death Note (2006)
ao3hwe.jpg
37 Bölüm
Gizem, Polisiye, Psikolojik, Doğa Üstü Güçler, Gerilim

Ölüm tanrısı shinigamiler istediği birisini yüzünü görmüş olmak şartıyla ismini Death Note adlı deftere yazarak öldürebilmekteler. Ancak Ryuk bu hayat tarzından sıkılır ve Death Note'lardan birisini dünyaya rastgele atar. Defteri, lise öğrencisi ve bir dahi olan Yagami Light bulur ve defteri bir suçlunun ismini yazarak dener. Defterin gerçek olduğunu gören Light suçlulardan arınmış bir dünya için bu gücü kullanmaya başlar. Sadece suçluları hedef alan bu cinayetler polisin de dikkatini çekmiştir ve soruşturmanın başına yine bir dahi olan dünyanın en iyi dedektifi L getirilmiştir.

hby6qc.gif
[+] 2 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Anime izlemeyenin bile izlemesi gereken bir anime. Şu zamana kadar pek anime izlememişimdir. Deathnote'u rahat 3 kere bitirdim.
Ara
Anime seven biri değilim ama bu animeyi 3 günde bitirmiştim. Animedeki malum olaya kadar müthiş ilerlerken ondan sonra eski tadı verdiği söylenemese bile çok zevk almıştım.
Ara
Anime izlemeyi hiç sevmesemde mangasını 2 gün içerisinde bitirdiğim aşırı tempolu başlıyan kaybediyo gibi olsada kendi toplayan güzel bi seri tavsiye ederim
Cogito, ergo sum
Ara
Ryuk'un askerleriyiz :D
Ara
İzlediğim ilk animelerden. Güzel bir suç animesi olsa da abartıldığını düşünüyorum.
Ara
Benim izlediğim ilk anime Death Note idi. Bence abartılmasının nedeni benim gibi çoğunluğun anime izleme anlamında izlediği (yani çocukken izlediklerini saymazsak) ilk anime olması. İlk olarak Death Note'u izleyince, hele de ilk kısmını izleyince, seyirciler aşırı etkileniyor. Bence abartılması tamamen bundan kaynaklanıyor. Gerçi ben abartılmayı hak ettiğini düşünüyorum.
Ara
İzlerken elma bağımlılığına sebep olan animedir kendisi
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Heyecanlı ve acayip sürükleyici bir animeydi. Elmanın yanı sıra tatlı bağımlılığına da sebep olabilir.
IbnE9P2.gif
Ara
IbnE9P2.gif
Ara
Yemek yerken izleyebileceğim bir çizgi film ararken Death Note'a denk geldim. İyi ki de denk gelmişim. Anime türünde izlediğim ilk diziydi. Kaptırıp götüren bir senaryosu var. İki güne bitirdim tüm diziyi.

[+] 2 üye Athule nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Video dizinin kısa özeti gibi. Spoiler istemeyen izlemesin.
Ara
Yeni başladım Ryuk çok tatlı.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.