Anime: Island (2018)
Island-PFI.jpg

12 Bölüm
Sci-fi, Drama

Hikaye anakaradan uzakta Urashima adasında, çıplak ve kıyıya vurmuş bir şekilde gözlerini açan ana karakterimiz kim olduğunu ve nereden geldiğini hatırlamamaktadır. Bildiği tek şey bir kaç parça kısa anısından yaptığı çıkarımla, kesinlikle yapması gereken bir görevi olduğudur. Karakterimizin adada karşılaştığı kişilerle konuşup, hafızasını kazanmaya ve ne yapması gerektiğini öğrenmeye çalışmasıyla başlayan hikayemiz tüm Dünya'nın kaderini değiştirecek olaylara kadar uzanıyor.

[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel bir hikayesi vardı.Sonu şaşırtmıştı beni,hikaye içinde ise mantık hataları yok değildi.Yine de izlenilebilir bir anime bir şey kaybetmezsiniz.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(30-12-2018, 20:04)Faramir : Güzel bir hikayesi vardı.Sonu şaşırtmıştı beni,hikaye içinde ise mantık hataları yok değildi.Yine de izlenilebilir bir anime bir şey kaybetmezsiniz.

Öyle basit ve yavaş başlayan animenin özellikle yarıdan sonra başarılı bir hikayeyle çok farklı noktalara gitmesi beni çok etkilemişti. Şahsen sadece izlenilebilir değil, neredeyse hiddengem seviyesinde olduğunu düşünüyorum. En büyük sorun son bölümler hikaye bakımından değil fakat işleniş biraz zayıf kalmış. Bana göre ilk bölümler 6.5/10, olaylar açıldıktan sonraki bölümler 8/10, final 7,5/10. 

Eserin en büyük başarısı sadece 12 bölümde bu kadar olayı birlikte başarılı bir şekilde anlatabilmesi.

Ara
(30-12-2018, 20:18)Voidian :
(30-12-2018, 20:04)Faramir : Güzel bir hikayesi vardı.Sonu şaşırtmıştı beni,hikaye içinde ise mantık hataları yok değildi.Yine de izlenilebilir bir anime bir şey kaybetmezsiniz.

Öyle basit ve yavaş başlayan animenin özellikle yarıdan sonra başarılı bir hikayeyle çok farklı noktalara gitmesi beni çok etkilemişti. Şahsen sadece izlenilebilir değil, neredeyse hiddengem seviyesinde olduğunu düşünüyorum. En büyük sorun son bölümler hikaye bakımından değil fakat işleniş biraz zayıf kalmış. Bana göre ilk bölümler 6.5/10, olaylar açıldıktan sonraki bölümler 8/10, final 7,5/10. 

Eserin en büyük başarısı sadece 12 bölümde bu kadar olayı birlikte başarılı bir şekilde anlatabilmesi.

Dediğiniz gibi ben Finalini çok yavan buldum ve belirli bir yerden sonra olayları işleyemedi anime bana göre daha güzel ve daha iyi işlenebilirdi.Buna alternatif olarak Lost Song önerebilirim o beni daha çok şaşırtmıştı bundan ve kafamı karıştırmıştı.Bunu beğendiyseniz bir Lost Song'a da bakın derim.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.