Anime: Monster (2004)
#1
18793l.jpg

Özet:
Dr. Kenzou Tenma Avrupa'da çalışan Japon asıllı ünlü bir beyin cerrahıdır. Alanında devrimler yaratacak genç beyinlerden biri olarak akranları tarafından övgüler almakta, güzel bir nişanlı ile kutsanmış ve çalıştığı hastanede büyük bir terfinin ucundadır. Fakat bunların hepsi Kenzou'nun bir gece yüzleşmiş olduğu mezar ikilemi ile birlikte değişmek üzereydi. --ya küçük bir çocuğun hayatını kurtaracaktı ya da belediye başkanınınkini. Üstleri tarafından yapılan operasyonun başkanın üzerinde gerçekleştirilmesi baskısına karşın, etik anlayışı, onu durumu kritik olan diğer hasta üzerinde operasyon yapıp hayatını kurtarmasını ve başkanınkini kaybetmesine zorladı.  Bir doktora tüm yaşamların eşit olduğuna inanması öğretilir; ancak cerrahımızın çevresinde bir dizi cinayetler vuku bulduğunda tüm kanıtlar kurtardığı çocuğu gösteriyordu. Kenzou'nun inancı sarsılmıştı. Küçük hastasının gerçek kimliğini öğrenme yolunda çıktığı yolculukta, Kenzou dünyanın kaderinin bu gizemli çocukla iç içe olabileceğini keşfetti.

Bölümler: 74
Durumu: Yayınlanması Bitti
Yayınlandı: 7 Nisan 2004 ile 28 Eylül 2005 arasında
Kaynak: Manga
Türler: Dram, Korku, Gizem, Polisiye, Psikolojik, Seinen, Gerilim
Süre: Bölüm başına 24 dakika
Sınıflandırma: R+ Hafif Çıplaklık


Aptal faremin aptal "makro"su yüzünden bu iletiyi 18 kere tekrar yazmak ve özeti çevirmek zorunda kaldım. Zaten saat dolayısıyla da ne kafa kaldı ne bir şey. Bu yüzden çeviride veya bilgilerde bir terslik, anlam bozulması veya yanlışlık varsa düzeltmekten çekinmeyin.

Bölüm açılış ve bitişlerini de sırasıyla buraya atayım bari:


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
Ara
Cevapla
#2
Gizem dolu, az bilinen, ender ve eşsiz bir animedir.

Not: Başlıktaki tarih yanlış yazılmış 2014 değil 2004 olması lazım, düzeltilmesi gerek.
76561198328200232.png
[+] 2 üye Lilvyst nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#3
Oldukça sakin, yavaş ama güzel ilerleyen ve "anime değil dizi olsa da olurmuş" dedirten gayet güzel bir animedir. Tek şikayet edebileceğim şey ise beni tatmin etmemiş sonudur.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.