Anime: One Piece (1999)
XdNdDo.png

Gold Roger denizleri feth edip dünyada ki her şeye sahip olarak Korsan Kral olur. İdam edilirken tüm servetinin Grand Line'da olduğunu, tüm korsanların arayıp bulmasını söyler.

Monkey D. Luffy adlı kahramanımızın hayali, Korsan Kral olup One Piece denen ve kimsenin bilmediği hazineyi bulmak ister. Küçük yaşlardan beri korsan olmak isteyen Luffy, yanlışlıkla bir şeytan meyvesi yer. Bu şeytan meyvelerini yiyen insanlar özel güçler elde eder. Ama bu güçlerin bedeli bir daha asla yüzememektir. Luffy yıllar sonra denizlere açılır ve gittiği yerlerden kendisine arkadaşlar edinir, onu kaptan olarak tanıyarak tayfasına katılır. 

Dipnot: Gerçekten çok ilginç bir anime. Çok karmaşık bir o kadar bir biri ile bağlantılı evreni sizi içine çekecektir. Bir film düşünün içinde dram, komedi, aksiyon, sizi şaşırtıcak, yok artık dedirticek. İşte One piece böyle bir anime. İzlemeden ölmeyin. 
Ara
Zamanında bir hayli bölümünü izlemiştim, sonraları animesinin absürt bir şekilde yavaş ilerlemesinden dolayı bıraktım. Eğer hiç izlemediyseniz ve bol bol boş vaktiniz varsa açıp 5 bölümünü üst üste izleyebilirsiniz ve doyurucu olur. Ancak her hafta yeni çıkan bölümü izleyerek devam ederseniz yavaş yavaş izlediğiniz bölümlerde hiçbir şeyin gerçekleşmediğini, hikayenin çok yavaş ilerlediğini farketmeye başlıyorsunuz. Normalde 90 dakika olması gereken bir dizi bölümünün 15'er dakika şeklinde parça parça verildiğini hayal edin. Tam olarak öyle bir durum.
Hakkında çok daha fazla şey yazılması gereken anime aslında 1998 yılında başlamıştır. O zamanlar üç bölümden oluşan bir anime ile Japonyada gösterilmiştir. O zamanlar sadece Zoro,Luffy ve Nami karakterleri vardı. 99 da başladığında ise bu üç karakter zamanla eklenmişti. Bu serinin temelleri E.Oda tarafından Wanted adlı one-shot da atıldı. Wanted baş karakteri ile Op baş karakterleri birbirine çok benzerlik gösterdiğini anlarsınız. Seri aslında ilk başladığında yavaş değildi E.Oda 17 yıllık serisi ile birlikte kendisini de bizi de yaşlandırmıştır. 2006 dan sonra seride yavaşlama başladı 2011 yılından sonra daha çok yavaşladı. 2013 yılında E.oda bir hafta manga yayınlayıp bir hafta tatil yapıyordu hele ki yaz ayları gelince Japonyada manga tatili girince 3-4 ay seri yok bir de yılbaşı tatili var. Haftada iki bölüm manga yapan E.Oda yerine haftada bir mangayı zor çıkartan E.Oda geldi.
Her şeye rağmen diğer animelerden çok daha ileridedir özellikte yaklaşık 20 yıl boyunca devam etmesine rağmen seviyesini ve çizgisini koruyabilmiş nadir eserdir. Dragon Ball Z takip eden ve bugün bu tarz manga ve animelere öncülük eden nadide eser haline gelmiştir. Hikaye için bir şeyler yazmayı denemedim. O kadar çok şey var ki anlatılacak en iyi izlemek veya okumak isteyenler kendisi ilgilensinler.
Yalnız Adam
Steam:Kodazot
[+] 2 üye Kodazot nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(01-10-2016, 13:34)Duman : Zamanında bir hayli bölümünü izlemiştim, sonraları animesinin absürt bir şekilde yavaş ilerlemesinden dolayı bıraktım. Eğer hiç izlemediyseniz ve bol bol boş vaktiniz varsa açıp 5 bölümünü üst üste izleyebilirsiniz ve doyurucu olur. Ancak her hafta yeni çıkan bölümü izleyerek devam ederseniz yavaş yavaş izlediğiniz bölümlerde hiçbir şeyin gerçekleşmediğini, hikayenin çok yavaş ilerlediğini farketmeye başlıyorsunuz. Normalde 90 dakika olması gereken bir dizi bölümünün 15'er dakika şeklinde parça parça verildiğini hayal edin. Tam olarak öyle bir durum.

Dün kaldığım yerden başlasam mı diye yeltendim, 670. bölüm civarlarında bırakmışım, şu an anime 990'da. İzlediğim bölümde 20 dakika boyunca "hiçbir şey" olmayınca diğer bölümü açma hevesim kalmadı. Karakter sayısı çok fazla, bir oraya bir buraya atlıyor olaylar ilerlemiyor. Yine de bakacağım.
Buralardaydım diye 670'ten başlamıştım, bıraktığım bölüm 734. bölümmüş. Dünyanın en yavaş ilerleyen animesi. Yavaş ilerlemesinin dışında eleştirilecek çok yönü var.
Eskiden TV'de verirdi.
Ara
(15-09-2021, 16:48)Duman : Buralardaydım diye 670'ten başlamıştım, bıraktığım bölüm 734. bölümmüş. Dünyanın en yavaş ilerleyen animesi. Yavaş ilerlemesinin dışında eleştirilecek çok yönü var.

Yapan stüdyo ile alakalı biraz.Filler çok olmuyor narutodaki gibi ama bölümü uzattıkça uzatıyorlar.Tabiri caizse mangadaki bir chapterdaki 15 sayfanın suyunu çıkartarak 20 dakikalık bölüm çıkartıyorlar bu da izleyiciyi biraz yoruyor.Tahminimce Dressrosa arcın sonuna gelmişsin.Dediğim şey yüzünden bende baya yakınıyordum oralarda.Güncele geldikten sonra mangadan ilerleyince keyfine vara vara okumaya başladım.Canım sıkıldıkça animeden de ilerliyorum.Four Emperor saga'da Dressrosa'dan daha fazla keyif alabilirsin.
Ara
Whole Cake Island Arc öncekilere nazaran çok daha keyifli. Bunun başlıca 2 sebebi var:

1. Luffy, Sanji, Zoro ve Nami olunca hikaye daha keyifli oluyor. Robin, Usopp, Franky, Brook ve Chopper üzerinden işliyorsa hikaye bayık oluyor. Son 5 karakter ciddi bir karakter gelişimi geçirmemiş, tek yönlü, her şeye aynı reaksiyonu veren karakterler. Özellikle Dressrosa'da Usopp'un her şeye çığlık atmasından gına gelmişti.

2. Hikaye 10 tane 1v1 şeklinde kim kimi yenecek diye oradan oraya atlamıyor. Dressrosa'da 35 bölüm rastgele şekilde sahne Zoro vs Pica'ya geçti, Zoro'nun taş doğramasını izledik. Bunda baygınlık veren dövüşler henüz olmadı, konu da "kaba kuvvet" yerine şimdilik daha entrikavari bir şekilde ilerliyor.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.